Балет Ірини Мазур “Життя” презентував на сцені Львівської опери масштабну сценічну постановку – історично-музичний перформанс “Ремінісценції.UA”.
Прем’єра проекту зібрала аншлаг. “Безпрецедентний”, “унікальний”, “суспільно важливий” – ось епітети, які найчастіше можна було почути на адресу “Ремінісценцій.UA”. Вже давно культурно-мистецькі проекти не викликали у Львові такого резонансу.
Унікальність історично-музичного перформансу “Ремінісценції.UA” полягає у тому, що його творці знайшли нову мистецьку мову, якою протягом двох годин зі сцени оперного театру розповіли історію нищення української інтелігенції і тотальної русифікації України, особливо в ХХ столітті.
Сценічне дійство в сучасній формі розкрило перед глядачами маловідомі, часто моторошні, факти і сторінки історії та культури нашої держави. Перформанс складається з десяти новел, своєрідних персональних історій, які розкривають складну тему, залишаючи право робити висновки глядачам.
Загалом “Ремінісценції.UA” – це мікс різних жанрів (хореографія, пластика, музика, пісня, поезія, відеоінсталяція). Автор ідеї та режисер – заслужена артистка України, керівник балету Життя” Ірина Мазур. В проекті зайняті три десятки учасників: артисти балету “Життя”, їхні однодумці, друзі і справжні патріоти України, співаки Руслана, Назар Савко, Олеся Киричук, Ірина Доля, Ліля Ваврін, а також музиканти-інструменталісти, зокрема лірники та кобзарі. Постановка некомерційна – артисти працюють безкоштовно.
Після резонансу, який викликала прем’єра “Ремінісценцій.UA” у Львові, творці історично-музичного перформансу планують показати свій проект і в інших містах України, зокрема на сході.
“Презентація постановки у Львівській опері викликала різну реакцію глядачів: і шок, і здивування, і сльози, і біль, але у всіх – гордість за українців і українське. Цим проектом ми хотіли сказати головне: в України є майбутнє, адже тут живуть люди, здатні переосмислити наше минуле. А переосмисливши, будувати майбутнє – гідне та успішне. Для нашого колективу “Ремінісценції.UA” – не просто творчий порив, а громадянський обов’язок”, – запевняє вона.