Сьогодні о 18.00 у львівській книгарні “Є” (просп. Свободи, 7) відбудеться дискусія-презентація книги Анджели Нанетті “Мій дідусь був черешнею” за участі перекладача Андрія Маслюха, ілюстратора Анастасії Стефурак та редактора Катерини Міхаліциної. Модеруватиме захід головний редактор ВСЛ Мар’яна Савка.
Книжка італійської письменниці Анджели Нанетті “Мій дідусь був черешнею”, яка нещодавно вийшла друком у Видавництві Старого Лева, це історія дитинства, любові і втрати, близькості й самоусвідомлення. Це неймовірно світла книжка, хоч і йдеться у ній про непрості теми, часто болючі моменти. Але в ній стільки добра, стільки тепла і стільки щирості, що, здається, вона здатна відкривати перед дітьми інший світ і те, як можна дивитися навколо та сприймати оточення. А перед дорослими вона відчиняє двері в дитинство, видобуваючи звідти їх найбільш тремтливі спогади.
Про складні сюжети й непрості книги, про втрату як те, від чого не захистишся, про літературу як про терапію, про дідуся і про черешню говоритимуть на дискусії-презентації книги.
Це родинна історія хлопчика Тоніно, розказана від його імені. Проста і казкова водночас. Така, що зачепить кожного знайомими ситуаціями, подіями, фразами і страхами. У Тоніно є мама і тато, які не завжди знаходять спільну мову. Є дідусь і бабуся – міські, а є сільські. Вони зовсім різні, бо живуть у різних світах. І саме сільські дідусь і бабуся – Оттавіано і Теодолінда – словами, вчинками, тим, які вони є, відкривають перед Тоніно, а отже, й перед нами, скарби емоцій, вчать розуміти себе та близьких, сприймати і переосмислювати найскладніші речі та явища.
Навіть смерть, яка є невід’ємною частиною життя. Ця історія – повернення в дитинство з його можливістю неможливого і нагадування про те, що дива існують поряд з нами, що попри сум, несправедливість та розпач ми таки зуміємо їх побачити, якщо відкриємо до них серце.