Учора в Львівській обласній філармонії відбувся концерт естрадно-джазової музики нового перспективного проекту Jazz For Lovers.
Цього вечора львів’яни і гості міста мали нагоду послухати хіти золотої ери свінгу і не тільки. Адже Jazz For Lovers – це мелодійна і дуже чуттєва програма, укладена в кращих традиціях джазових концертів 50 – 60-их років XX століття. Ця музика тішить серця людей різних поколінь та музичних уподобань, а романтична лірика Френка Сінатри, Елвіса Преслі, Луї Армстронга, Енді Вільямса, Генрі Манчіні просто не може залишити байдужим.
Звичайно, це не остання програма молодого та амбітного Lviv Jazz Orchestra. У оркестрі задіяні понад 50 музикантів, але звучать вони так добре, що здається, ніби це єдиний живий організм. Ця музика, її чудове виконання занурюють слухачів у світ шляхетності, естетики, а ритми і мелодії мають владу над часом.
Як вдається творити цю магію такому молодому колективу, хто йому допомагає і коли знову почуємо джаз у виконанні Lviv Jazz Orchestra, „Пошта” питала у керівника оркестру Любомира Ліщука та ведучого і конферансьє Петра Луцишина.
– Як виникла ідея створення Lviv Jazz Orchestra?
Любомир Ліщук: – Про створення оркестру мріяв з дитинства. Коли вперше завдяки батькові послухав пластинку ленінградського “Дикселенду”, то полюбив цю музику і джаз. У консерваторії з друзями об’єдналися в колектив “Дикселенд”.
То був 2007 рік. Бажання якіснішої музики і кращого звучання оркестру привело нас до створення Lviv Jazz Orchestra. У 2009 році виник біг-бенд. Виступили з концертами у Рівному, Теребовлі. А послухавши запис Френка Сінатри, задумав поєднати класичний джаз із цікавою програмою за участі біг-бенду та симфонічного оркестру.
– Коли відбувся перший концерт Lviv Jazz Orchestra у теперішньому форматі?
Петро Луцишин: – 27 листопада 2014 року на концерті “Класика джазу”. В Львівській обласній філармонії вперше разом виступили симфонічна група оркестру і біг-бенд. З того моменту й ведеться “літочислення” Lviv Jazz Orchestra.
У Івано-Франківську ми презентували концерт із кращого з репертуару Френка Сінатри. Публіка сприйняла Lviv Jazz Orchestra дуже добре, був аншлаг. Вчора у Львівській філармонії виступили з найновішою програмою. Наступний виступ плануємо у Києві з програмою “Легенди джазу”.
– Чим, окрім музики, ви дивували гостей учорашнього концерту?
Петро Луцишин: – Для джазового концерту дивно бачити таку кількість виконавців на сцені – понад 50. Але воно того варте! Для Jazz For Lovers оркестрову програму створив Любомир Ліщук, вокальну – Юрій Григораш. Спеціальними гостями концерту був чоловічий вокальний ансамбль LaVIVO, художнім керівником якого є Остап Майчик.
А в текстовій частині концерту я підготував цікаві факти з історії. Це несподіваний екскурс в минуле про видатних персоналій, про самі композиції, які так само мають свою історію.
Впевнений, що із Lviv Jazz Orchestra поціновувачі джазу зустрічатимуться часто – і на Alfa Jazz Fest, і на інших джазових імпрезах в Україні та за її межами. Адже Любомир Ліщук як керівник групи джаз-бендів та біг-бендів має досвід виступів у Норвегії, Кореї, Німеччині. А його аранжування просто унікальні!
– Любомире, а для кого з виконавців ви робите аранжування?
Любомир Ліщук: – До оркестру входять студенти та випускники Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка, а також самостійні виконавці. Наші постійні солісти – Юрій Григораш, LaVIVO, Брія Блессінг.
У форматі оркестру незабаром звучатиме репертуар Андріани та Владислава Левицького, з якими я працював у проекті “Сніжність”. Крім того, зараз закінчую роботу над книгою “Аранжування на великі джазові ансамблі”. Вона, мабуть, єдина в Україні (і напевно в світі), бо подібного не знаходив.
Розмовляла Оля Максим’як