Мистецький позитив

“Пошта” пропонує відвідати найкращі артові події, які додадуть вам настрою

З приходом весни нам усім бракує позитиву. Ми підготували огляд десяти найкращих подій, які сприяють відпочинку і дозволять розслабитись.
Поспішаємо повідомити – у  Львові відкриють галерею найвидатніших українських митців! Сьогодні о 17.00 на вул. Вірменській, 8 відбудеться презентація арт-галереї “Корифеї українського мистецтва”. В першій експозиції представлені  твори найвідоміших українських художників, а саме – Михайла Демцю, Івана Остафійчука, Володимира Патика, Петра Сипняка, Володимира Лободи, Михайла Безпалківа, Тараса Григорука, Ігора Копчика, Ореста Скопа. “Ця арт-галерея стане першою у Львові, де під одним дахом будуть зібрані роботи найвидатніших українських художників”, – каже куратор галереї Андрій Федоришин.
А ще сьогодні о 18.30 кав’ярня “Штука” (вул. Котлярська, 8) запрошує на показ фільму Жака Одіара “Моє серце битись перестало”. Ця кінострічка здобула вісім “Сезарів” (у тому числі за кращий фільм та режисуру), премію за кращий іноземний фільм від Британської кіноакадемії та нагороду “Берлінале” за кращу музику.
Французький режисер Жак Одіар послідовно шукає шляхів виходу. Його кіно – чесне у кожній секунді, кожному слові. Тільки так – ставлячи в центр уваги недосконалу людину – можна знайти спосіб їй допомогти. Тому у фільмах Одіара нема супергероїв, перебільшених почуттів, неправдивих закінчень.
Майже кожна кінострічка цього режисера стає подією у європейському кіно, якої чекають не лише критики, а й глядачі (мабуть, через його здатність говорити про головне і відкидати гламур та фальш). Фільм “Моє серце битись перестало” розповідає про глибокі протиріччя, про правильність вибору, про те, як життя промовляє до нас різноманітними знаками, підказуючи правильний напрямок і наше справжнє місце у ньому.
На диво тонка, багатошарова і лірична стрічка про те, що краса рятує одну людину, а отже, здатна витягти з прірви цілий світ. Історія героя, який робить спробу перестрибнути з напівкримінального шляху в чесний і духовний світ через музику та кохання, – не банальна казка, якій мало довіряєш, а вірогідний сценарій. Якщо вірити в силу мистецтва та магію кохання!
Завтра, 4 березня, о 19.00 в Концертному залі ім. С. Людкевича Львівської обласної філармонії відбудеться непересічна подія – вечір фортепіанної музики Анатолія Кос-Анатольського.
Не так часто концертне життя тішить нас прем’єрами української фортепіанної музики. З нагоди 105-ої річниці з дня народження Анатолія Кос-Анатольського його твори прозвучать у виконанні заслуженого діяча мистецтв України, лауреата Всеукраїнського конкурсу піаністів ім. М. Лисенка, професора Олександра Козаренка та Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії. Диригент – лауреат міжнародного конкурсу Назар Яцків. 
Окрім фортепіанного концерту ля мінор, на вечорі можна буде послухати сольні композиції Анатолія Кос-Анатольського – “Гірську легенду”, “Ноктюрн”, “Скерцо”, “Прелюдію ля мінор”, “Бельгійську токату”, “Буковинську сюїту”. Назви цих п’єс дуже милозвучні, адже композитор був поетом, писав прекрасні вірші, а крім того, як виявляється, ще й прозаїком, автором романів. Програма ця непроста у виконанні, але дуже легко сприймається слухачами. 
В той же час у арт-кав’ярні “Квартира 35” (вул. Вірменська, 35, 2 поверх “Дзиґи”) сонґстер і людина-оркестр Max Tavrichesky дасть свій другий концерт. Нагадаємо, що вперше Максим виступав у Львові в січні цього року. Max Tavrichesky є виконавцем акустичного блюзу. Народився у Херсоні, живе у Києві. “Сонґстер”, як називають Макса шанувальники, – це той, хто збирає різні пісні та адаптує їх до власної впізнаваної манери.
фото: vk.com/maxtavrichesky
В доробку цього виконавця – понад 300 пісень. Це класика блюзу, рок-н-ролу, фольку, кантрі. Max Tavrichesky виконує й авторські композиції англійською, а ще імпровізації на теми The Doors, Jimi Hendrix, Bob Dylan, Dire Straits, Chris Rea тощо. Макса називають людиною-оркестром, бо він грає на гітарі, губній гармоніці і казу. З 2006 року постійно організовує блюз-джеми у Києві, на які збирає виконавців блюзу з усієї країни. Саме з ініціативи Макса у столиці відбулися концерти Bob Margolin, John Nemeth, Howard Levy, Robert Lighthouse, Derrick “Big” Walker, Matyas Pribojszki Trio, Eirik Bergene, а також багатьох російських блюзменів. Як акомпонуючий музикант і роуд-менеджер Max Tavricheskiy організовував українські гастролі для Guy Davis та Keith Dunn. На рахунку Макса п’ять київських міжнародних блюз-фестивалів, до яких він долучився як автор та організатор.
Улітку 2013 року Max Tavrichesky записав перший офіційний диск Got Harp, Will Travel, який отримав позитивні відгуки не лише шанувальників блюзу і колег-музикантів, але й таких майстрів, як Karl Frierson (De Phazz), Bill Dowey, Virgil Thrasher.
В четвер, 5 березня, радимо присвятити кілька годин сучасним кіноісторіям. Кінотеатри міста пропонують завітати на сеанси наступних нових фільмів: “OE. 20 LIVE IN KYIV”, “Народженi бути вільними”, “Таємниці підводного світу 3D”, “Kingsman: таємна служба”, “Вихід: боги та царі”.
Крім цього, радимо відвідати довгоочікувану прем’єру – “Попелюшку”. Уже вкотре зняти цю казку студія “Дисней” планувала ще 2012 року. Але перш ніж почати зйомки, працювала над проектом більш ніж рік. Спочатку режисером мав стати Марк Романек, проте його погляд на казку не влаштував продюсерів. Очолив знімальний процес Кеннет Брана. Головна роль мала дістатися Еммі Вотсон, але вона відмовилась. Серед красунь, що претендували на роль Попелюшки, обрали англійку Лілі Джеймс.

Головна героїня фільму – добра красуня Елла щойно втратила маму. Батько вирішив одружитися вдруге, і Елла в усьому його підтримує, намагається налагодити добрі стосунки з мачухою леді Тремейн (Кейт Бланшетт) та її доньками Анастасією (Голлідей Грейнджер) та Дризеллою (Софі Макшера). Невдовзі батько дівчини гине, а новоспечені родички відносяться до неї зовсім не так, як хотілося б. У найвідповідальніший момент на допомогу приходить хрещена-фея (Гелена Бонем Картер).
У п’ятницю, 6 березня, о 18.00 радимо прийти до львівської книгарні “Є” (просп. Свободи, 7) на презентацію антології “Летіло 40 сорок” від мистецької фундації NB Arts Foundation (Онтаріо, Канада) за участі видавця Василя Ґабора та Ігоря Бирки.
“Летіло 40 сорок” – це збірка літературних анекдотів про відомих українських письменників, митців, політиків, мистецькі й cуспільно-політичні події 20 – 30 років ХХ століття. Видання впорядоване та редаговане самим видавцем – Василем Ґабором. Книга створена за публікаціями рубрики “Летіло 40 сорок” львівського часопису “Назустріч” (1934 – 1938 рр.). Їх органічно доповнили карикатури і шаржі з гумористично-сатиричних журналів “Зиз” (1923 – 1933 рр.), “Комар” (1933 – 1939 рр.), “Будяк” (1921 – 1923 рр.), “Маски” (1923 р.), “Жорна” (1933 –1934 рр.) та ін.
А ще, як ми усі знаємо, п’ятниця – чи не найкращий день для того, аби відпочити і розслабитися після важкого робочого тижня. Саме цього дня, 6 березня, о 19.30 ресторан “Грушевський Cinema Jazz” (просп. Шевченка, 28) разом зі студією “Магарич” знову запрошує оцінити їхній новий гумористичний проект “8 ПЕРШИХ доПОБАЧЕНЬ!”, приурочений до Міжнародного жіночого дня! Ярослав Стень, Богдан Гациляк, Юрій Король, Володимир Шпік, Андрій Німець гарантують вам чудовий настрій і гарний вечір з дорослим гумором!
До вікенду готуємося з особливим настроєм. У суботу, 7 березня, о 18.00 на численні прохання глядачів і на запрошення дирекції Львівської опери з гастрольним виступом до Львова завiтає відомий оперний спiвак,  український кавалер-баритон Костянтин Ріттель-Кобилянський (Німеччина). Цього разу він виконає партію Ескамільйо в прем’єрній постановці “Кармен” Ж. Бізе. 
Яким буде Ескамільйо 7 березня – загадка! Трішки інтриги ніколи не завадить. Єдине, що можна сказати: Костянтин Ріттель-Кобилянський готується до цього дуже ретельно, бо відчуває велику відповідальність перед львів’янами та гостями нашого міста.  
І звичайно ж, на неділю, 8 березня, жінкам готують особливий музичний дарунок. Мовиться про львівський виступ Арсена Мірзояна. Саме цього дня “сталевий голос країни” дасть у Львові не один, а два концерти – о 16.30 і о 19.00 на сцені Національного драматичного театру ім. М. Заньковецької. Оголосити додатковий виступ організаторів спонукав ажіотаж довкола виступу харизматичного співака в місті Лева. 
Загадковий погляд, хриплий голос, найніжніші пісні та справжня любов – усе це буде на концерті невиправного романтика Арсена Мірзояна. Співак обіцяє, що 8 березня зведе з розуму львів’янок. У цей вечір звучатимуть хіти, чимало з яких – у особливих аранжуваннях. Крім того, співак виконає нові пісні, написані спеціально для святкового весняного концерту у Львові.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4422 / 1.62MB / SQL:{query_count}