Відбулась відкрита репетиція “Проекту Івасюк. Перезавантаження”. “Пошта” побувала на ній і дізналась, чим дивуватимуть його учасники та рганізатори під час концертів 3 березня в Опері
Ми вже анонсували концерти, які відбудуться у оперному театрі найближчого вівторка о 17.30 та 19.30.
В інтерв’ю “Пошті” організатор “Проекту Івасюк. Перезавантаження” Андрій Сидор розповів, що цей захід покликаний відкрити творчість відомого українського композитора Володимира Івасюка молодому поколінню, а ще показати, що його пісні можуть звучати сучасно, по-новому – з елементами джазу та електроніки. Ба більше, музичні експерименти мають доповнити, навіть підсилити сценографією та медіа-артом.
“Цього разу хочемо відкрити Володимира Івасюка “поколінню ґаджетів”. Тому і перезавантаження, і медіа-мистецтво, і електроніка, і сучасна сценографія. Все для того, щоб Івасюк ставав сучасний, щоб молодь розуміла, що Володимир Івасюк і українська музика загалом – це модно, сучасно. Звичайно, експеримент завжди експеримент. Але я переконаний, що роль цих концертів не лише музична чи мистецька. Люди прийдуть на них і хоча б на дві години відволічуться від усього негативу”, – пояснив на репетиції Андрій Сидор.
Чим же дивуватимуть відвідувачів концерту виконавці? Перш за все інструментальними творами Володимира Івасюка. Скрипаль-віртуоз Олександр Божик розповів, що готуватись до виступів почав із пошуків матеріалу для творчості і знайшов його в записах композитора. Мало хто знає, що Володимир Івасюк, окрім відомих чи не кожному українцеві пісень, написав ще й 53 інструментальні твори, серед яких як великі оркестрові, так і мініатюри (на 20-30 секунд виконання).
“На концертах проекту ми з дружиною і музикантами з мого бенду представимо чотири твори. Станемо першими, хто виконає їх, а це чимала відповідальність, – зауважив скрипаль. – Мені вдалося знайти нотні записи, навіть кілька тактів. Ці мелодії короткі, але дуже шалені. Ми взяли кілька тактів і “роздмухали” їх у три-чотири-хвилинний твір”.
“Піккардійська терція” на “Проекті Івасюк. Перезавантаження” здивує новим про- читанням композиції “Відлуння твоїх кроків”, яку виконає разом із Брією Блессінг. До слова, одна з пісень композитора стала для цієї співачки доленосною. На сліпих прослуховуваннях під час проекту “Голос країни. Перезавантаження” вона співала Івасюкову “Я піду в далекі гори”, якою закохала у себе всіх глядачів і, звичайно, тренерів.
“Саме завдяки пісні Володимира Івасюка мене почула вся Україна, – сказала Брія. – Пишаюся тим, що знову маю нагоду виконати його пісню та ще й, ніяк не можу в це повірити, з “Піккардійською терцією”! Мені дуже комфортно з ними, ми одні одних доповнюємо”. А художній керівник вокальної формації Володимир Якимець сказав: “Творчість Івасюка була, є і буде актуальною. Тим паче нині, коли попит на українську культуру збільшується. Українці відчули, що це рідне”.
Звичайно, нові твори для концертів “Перезавантаження” готує й співачка Оксана Муха. Проект “Івасюк” був би геть іншим без неї, без її чистого голосу і диво- вижного таланту проживати на сцені кожну пісню.
“Цього разу, крім уже відомих пісень Володимира Івасюка, хочу виконати й малознані – не менш гарні, цікаві! Зокрема, “Відлітали журавлі”, яка, на жаль, дуже актуальна тепер, під час війни”, – розповіла співачка.
Організатори пояснили, що все дійство в Опері відбуватиметься на тлі п’ятиметрового сферичного 3D-екрана, який спеціально для проекту сконструювали в Німеччині. Сценограф Володимир Стецькович не вдавався у подробиці, але пояснив, чого варто чекати від цих двох концертів.
“Це буде більше схоже на театральне мистецтво. Ви побачите не просто хроніку життя Володимира Івасюка. Я намагався зробити все так, аби ви відчули його присутність у залі – ніби він сидить на сусідньому кріслі”.