Члени Американської академії кінематографічних мистецтв і наук обрали цьогорічних лауреатів найочікуванішої премії в галузі кіно. У ніч з неділі на понеділок в театрі “Долбі” у Голлівуді провели 87-му “оскарівську” церемонію. Її продюсерами, як і торік, були Крейг Зедан і Ніл Мерон, а ведучим уперше став американський актор, співак та ілюзіоніст Ніл Патрік Гарріс.
Найпрестижнішу статуетку – за кращий фільм – вручили знімальній групі “Бердмена”. Окрім неї, кінотвір Алехандро Гонсалеса Іньярріту, який боровся за “Оскара” у дев’яти номінаціях, виборов ще три призи: за кращу режисерську роботу, сценарій (Алехандро Гонсалес Іньярріту, Ніколас Джакобоне, Александр Дінеларіс, Армандо Бо) і операторську роботу (Еммануель Любецкі).
 |
фото: AP |
Ще одним рекордсменом 87-ої церемонії вручення “Оскара” став “Готель “Гранд Будапешт”. Творці цієї комедії також претендували на дев’ять статуеток, чотири з яких – за кращі костюми, грим, музику і роботу художника-постановника – вони таки отримали цього вечора.
“Оскара” за кращі головні акторські ролі здобули виконавці, які своєю неперевершеною грою показали незламну силу волі людини до життя. Кращим актором кіноакадеміки визнали Едді Редмейна, який зіграв астрофізика Стівена Хокінга, хворого на бічний аміотрофічний склероз у фільмі “Стівен Хокінг. Теорія Всього”.
 |
Джуліанна Мур та Едді Редмейн |
А перемогу в номінації за кращу жіночу роль здобула Джуліанна Мур за роботу в драмі Річарда Глацера і Воша Вестмоленда “Все ще Еліс”. Багато хто з кінокритиків вважає цю роль однією з найвизначніших у кар’єрі акторки. У фільмі їй вдалося передати всі страхи, сумніви, страждання професора лінгвістики, матері трьох дітей Еліс Хауленд, яка на піку кар’єри раптом починає втрачати найбільше своє багатство – пам’ять – через хворобу Альцгеймера.
 |
Джей Кей Сіммонс (фото: Lidovky.cz) |
Найкращою акторкою другорядної ролі цілком прогнозовано назвали Патрицію Аркетт за роботу в фільмі “Юність”. А приз за краще
виконання чоловічої ролі другого плану здобув Джей Кей Сіммонс, який зіграв у музичній драмі “Одержимість” жорсткого і вимогливого керівника джазового оркестру. Радимо присвятити свій час перегляду цієї кінострічки – вона тримає в напруженні до останнього кадру.
Увагу цій історії приділили й кінокритики та кіноакадеміки – фільм ввійшов до десятки кращих минулого року, а ще його висунули на здобуття “Оскара” одразу в п’яти номінаціях, три з яких стали переможними (окрім вищезгаданого призу, стрічку відзначили за кращу звукорежисуру і монтаж).
“Оскара” за монтаж звуку одержали творці фільму “Снайпер”, за спецефекти – науково-фантастичного “Інтерстеллара”, а за адаптований сценарій – “Гри в імітацію”.
Проте найбільшою інтригою 87-ої “оскарівської” церемонії була боротьба в номінації найкращий фільм іноземною мовою. Цього року на приз в цій категорії свої кіноісторії висунули аж 83 (!) країни, серед яких чотири дебютанти – Республіка Косово, Мавританія, Мальта і Панама. А переможцем у ній стала “Іда” польського режисера Павла Павліковського, яка випередила стрічку “Левіафан” російського режисера Андрія Звягінцева.