Архітектура, від якої перехоплює подих

На Львівщину вже удруге привезли виставку фотографій кращих взірців готичних споруд Франції

До кінця лютого в Червонограді, у палаці Потоцьких, шанувальники справжнього фотомистецтва можуть оглянути світлини різноманітних пам’яток архітектури готичного стилю Франції, дивовижних і унікальних водночас, починаючи з невеличких капличок і закінчуючи величними соборами.
Усього в експозиції представлено 56 робіт. Тут і фрагменти фігур катедральних соборів – Нотр-Дам у Реймсі (тимпан зі сценами мучеництва святого Нікасія, хрещення Хлодвіга, чудеса святого Ремігія, історії Йова; фігури святого Діонісія і ангелів у північному отворі північного порталу; Благовіщення у південному отворі центрального порталу) та Шартрі (Христос на троні в центральному тимпані королівського порталу; сцена Коронації Марії; тимпан зі сценою Страшного суду), і інші цікаві фрагменти архітектурних споруд.
“Для нас, галичан, виставка “Gallia gothica (Готика Галлії). Фрагменти” є цікавою та пізнавальною, –  розповідає завідувачка Червоноградської філії Львівського музею історії релігії Галина Гриник. –  Беручи початок у середи­ні XII століття в північних та центральних областях Франції, готика набула загальноєвропейського поширення, пройшла ряд самостійних етапів еволюції та національних версій, навіть утвердилася на наших українських землях. Яскравими зразками цього стилю є келії монастиря домініканців у Львові, костели в Дрогобичі та Стрию. Одним з останніх звели в 1538 році готичний костел святого Миколая в Куликові”.
Виставка “Gallia gothica (Готика Галлії). Фрагменти” потрапила на галицькі терени завдяки співпраці Львівського музею історії релігії та Музею становлення Польської держави в Гнєзні. Це вже не перша виставка музеїв двох держав, створена за активної участі давнього приятеля музейників професора Володимира Василенка.
Фотозображення фрагментів катедральних соборів, будівель історичних областей Франції (Шампань, Бос, Бургундія, Лангедок, Мен і Пуату) торік вже успішно експонували у Львові. Їх автор – професор Познанського університету ім. А. Міцкевича, доктор наук, історик мистецтв Ярослав Яжевич. Його дослідна діяльність зосереджується на питаннях середньовічного образотворчого мистецтва, особливо архітектури, тож фотографія для нього є щоденним заняттям.
За допомоги об’єктива майстер намагається зафіксувати фрагменти архітектурних споруд, сконцентрувати увагу глядача на певних аспектах, які видались найбільш вартими уваги, інтригувальними, цікавими, прекрасними.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4590 / 1.54MB / SQL:{query_count}