“До смерті і довше”

2 лютого ми втратили цілу епоху – Андрія Кузьменка, знаного як Кузя, соліста та ідейника гурту “Скрябін”

фото: Олена Божко
Його не стало поміж нами... 2 лютого 2015 року близько 8.20 загинув у автокатастрофі поблизу села Лозуватка Криворізького району Дніпропетровської області.
Того ж дня прес-служба департаменту Державної автомобільної інспекції МВС України повідомила, що за попередніми даними на 86 кілометрі траси Кривий Ріг – Кіровоград відбулося зіткнення позашляховика Toyota Sequoia, в якому перебував співак, та молоковоза ГАЗ-53. Від отриманих травм Андрій Кузьменко загинув на місці. Він повертався з Кривого Рогу, де напередодні його гурт дав концерт. Пасажира, який був у його автомобілі, доправили до криворізької лікарні.

Начальник Державтоінспекції України Анатолій Сіренко заявив про те, що удар був такої сили, що молоковоз винесло у кювет, а автомобіль співака сильно постраждав. Це було зустрічне зіткнення. Орієнтовно посередині проїжджої частини. 
Зі смертю Кузьми завершилась ціла музична епоха в Україні – важливий етап нашого з вами дитинства і молодості... Ми раптом подорослішали, залишили в минулому наївність, сентименти і романтичні моменти свого життя.
Кузьму і любили, і критикували як справжнього рокера і панка, ким він був до останнього. Поважали його за щирість, за життєву позицію і підтримували чесні та непрості висловлювання.

Був час, коли й не розуміли (Помаранчева революція), але чи чесним, реальним буває людське життя без помилок?.. Проте ми йому вибачили, простили, зрозуміли… Бо Андрій як талановитий музикант бачив усе наперед. І попри все для багатьох він і його творчість стали сходинками, моментами дорослішання. А ще саме завдяки Кузьмі, його текстам ми виросли морально, емоційно, навчились висловлювати те, що важко дається...
Кажуть, не святі горшки ліплять... Не нам судити… Але слова Андрія Кузьменка не раз ставали пророчими для мене, кожного з нас, нашої країни в цілому. 
Версій його смерті багато. Одні кажуть – винні чиновники (через стан доріг), інші – водій молоковоза. А насправді сталося те, що сталося… Мусимо змиритися, усвідомити, зрозуміти, прийняти, простити і пам’ятати. А ще – вірити в Україну, в нас і не зраджувати нашим спільним ідеалам.
фото: twitter.com/lviv1256
P. S. Як зазначено на офіційній сторінці гурту "Скрябін", всі бажаючі зможуть провести в останню путь Андрія Кузьменка у Львові, у середу, 4 лютого, о 16.00. Прощання відбудеться у Преображенській церкві.
З 16.00 до ранку наступного дня. "Все що буде відбуватися в Києві та на похороні, лише для сім'ї. Це рішення родини, з яким просимо рахуватися", - зазначено на офіційній сторінці гурту.

Біографія

Андрій Кузьменко (17 серпня 1968 р., Самбір, Львівська область – 2 лютого 2015 р., Лозуватка, Дніпропетровська область) – український співак, письменник, телеведучий, продюсер, актор. Лідер гурту “Скрябін”.
Народився у Самборі Львівської області. Займався спортом, був кандидатом у майстри спорту з біатлону. Опісля його родина переїхала в місто Новояворівськ, де він починав свій творчий шлях.

13 вересня 1997 року в нього і його дружини Світлани народилася донька, яку назвали Марією-Барбарою на честь польської акторки Барбари Брильської, кумира дитинства Андрія Кузьменка (з його слів, його дружина також дуже подібна на Барбару Брильську). У 2000-ому Андрій став ведучим власного хіт-параду “Гаряча сімка”, який проіснував до 2002 року.
Приблизно з 2000 року Кузьменко працював як ведучий програми “Шанс” і “Шиканемо” разом зі співачкою Наталею Могилевською. З того часу всі важелі керування проектом узяв на себе і почав творити зовсім іншу музику. Очевидними стали й зміни у поглядах та ідеях Андрія, про що свідчили його інтерв’ю.
 У 2004 році під час Помаранчевої революції Кузьма агітував за Віктора Януковича, через що на його адресу посипалися звинувачення. В 2006-ому Кузьменко проявив себе як талановитий письменник після видання власної книги-автобіографії “Я, Побєда і Берлін”. Вона мала шалену популярність, кілька разів перевидавалась.
У 2009-ому Андрій створив гурт “Пающіє труси” і допоміг здобути популярність гурту “Дзідзьо”. Того ж року був членом журі літературної премії “Книга року Бі-Бі-Сі”.
Наприкінці січня 2014 року записав пісню, присвячену подіям Євромайдану, зауваживши, що підтримує людей, які там стояли, а не опозицію. У жовтні того ж року запустив власне інтернет-радіо під назвою “S.R.A.K.A.”, у якому, з його слів, грала музика, яку він слухав у автомобілі.

Дискографія

1989 р. – “Чуєш біль”;
1992 р. – “Мова риб”;
1993 р. – “Технофайт”;
1995 р. – “Птахи”;
1997 р. – “Мова риб”;
1997 р. – “Казки”;
1999 р. – “Хробак”;
1999 р. – “Еутерпа”,
1999 р. – “Технофайт 1999”;
2000 р. – “Модна країна”;
2001 р. – “Стриптиз”;
2002 р. – “Озимі люди”;
2003 р. –  “Натура”;
2005 р. – “Танго”;
2006 р. – “Гламур”;
2007 р. – “Про любов?”;
2009 р. – “Моя еволюція”;
2012 р. – “Радіо Любов”;
2013 р. – “Добряк”;
2014 р. – “25”.

Лист до президентів України (остання пісня “Скрябіна”)


Панове президенти, є до вас розмова.
Бо ми давно не чули від вас правдиве слово,
І може, я ніколи б не починав її,
Та скажу вам відверто – причина у війні.
В яку ви цю країну всі разом погрузили,
І щоб її не було, ви нічого не зробили.
Невже за стільки років ви достатньо не нажили,
Щоб заробляти гроші, копаючи могили.
Панове президенти, є до вас питання:
Чому ви всі живете, як голубці в сметані?
Тоді, коли всі люди скидаються солдатам
Копійками, які ви ще в них не встигли відібрати.
Чому ви не пошлете на війну своїх синів,
Ні внуків, ні племінників, самих вас там не видно?
Зате на смерть кидаєте чужих чоловіків...
Скажіть мені, невже це виглядає справедливо?
Чому холоднокровно ви зливаєте країну
І у крові своїй ви власну топите дитину?
Скажіть, будь ласка, чим всі люди в цій країні винні,
Скажіть ціну, за скільки ви продали Україну?!
Я хочу побажати вам, панове президенти,
Відчути весь наш біль на собі перше, ніж померти,
А всім нащадкам вашим я хочу тільки зла,
Яке ви всі разом роками готували нам!
(с) Кузьма Скрябін

фото: twitter.com/lviv1256

“Брати Гадюкіни”:
– “Брати Гадюкіни” висловлюють глибоке співчуття родині та близьким Андрія Кузьменка. Наше знайомство з Андрієм тривало близько двадцяти років і завжди супроводжувалося повагою до творчості гурту “Скрябін”. Вважаємо Андрія одним із провідних українських поетів і композиторів, музикантом, який вивів вітчизняний рок на новий рівень!
Останній раз ми мали честь виступати зі “Скрябіним” влітку на благодійному концерті. В той день на сцені, крім високого професіоналізму, Андрій демонстрував жорстку і безкомпромісну громадянську позицію. За лаштунками сцени обійнялися, потиснули руки... Який жаль, що це було востаннє!..
Але з нами назавжди залишаться його пісні. Вишукана музика з досконалими текстами. А на небі з’явилася ще одна зірка. Біля зірки Кузі (Сергія Кузьмінського) – зірка Кузьми (Андрія Кузьменка).

Руслана Лижичко:
– Я щаслива була виконати “Старі фотографії”. Тепер це вже класика. Я йому безмежно вдячна за всі пісні, які він подарував світу, і за слова, які подарував особисто мені. В моєму серці вони залишаться назавжди.
Скажи це Сонцю.
Скажи це Вітру.
І я почую ці Слова.
Шукай на Небі
Єдину Зірку.
І знай – на неї дивлюсь Я...
Він – один із моїх найулюбленіших музикантів. Його дуже не вистачатиме... дуже... Вічна пам’ять моєму братові.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4227 / 1.62MB / SQL:{query_count}