Культурні події у нашому місті



Цього тижня в кінотеатрах Львова розпочнуть прем’єрні покази трьох фільмів. Але найбільший сюрприз чекає на любителів короткометражок – у четвер Wiz-Art запрошує на перегляд теплих зимових кількахвилинних фільмів, а в “Кінопалаці” цього дня стартує показ коротких стрічок українських режисерів-дебютантів.
У мультфільмі “Звірячий загін” (реж. Серджо Манфо) розповідається про Країну Вітрів. Усі пристрої жителів цього краю працюють від енергії вітру. Від неї залежать навіть транспорт і виробництво морозива. Пориви вітру перетворюються на енергію завдяки обертанню колеса, що заховане всередині гори. Та одного дня зла чаклунка вирішує викрасти колесо і таким чином зупинити життя в Країні Вітрів. Відважна команда звірят хоче перешкодити планам відьми і відновити в казковому світі затишок. Та чи вдасться їм перемогти могутню чаклунку?
Це вже другий мультфільм про пригоди команди звірів. У першому (“Звірячий загін. Код Марко Поло” (2010)) ці ж персонажі протистояли відьмі Вороні, яка мала намір осушити Венецію.
Комедія “Голі перці” (реж. Скот Армстронг; у гол. ролях: Томас Міддлдітч, Ті Джей Міллер, Адам Паллі, Елісон Брі) – це історія про пригоди друзів, які допомагають приятелю помиритися з нареченою. Але спершу її треба наздогнати. Навіщо взагалі організовують парубоцькі вечірки напередодні весілля? Щоби відсвяткувати останній день вільного життя? Розділити сумніви про майбутній шлюб із другом, який потім легко зіпсує церемонію одруження у найвідповідальніший момент? Після чого наречена втече прямо з церкви до Мексики, а голий наречений наздоганятиме її в пустелі у вантажівці, повній кокаїну, відбиваючись від наркобаронів і койотів. Добре, що є вірні друзі, які завжди готові допомогти і врешті-решт помирити приятеля з дівчиною. До створення цієї стрічки частково долучилася команда фільму “Похмілля у Вегасі”.

Російська сімейна комедія “Ялинки кудлаті” (реж. Максим Свєшников; у гол. ролях: Андрій Мерзлікін, Ян Цапник, Лера Стреляєва, Галина Конішина) розповість про пригоди двох собак – сміливого непосиду Пірата та красуню Йоко. Дівчинка Настя із Самари (яка вперше з’явилася у фільмі “Ялинки 2”) на Новий рік летить із бабусею до Санкт-Петербурга, але не може взяти зі собою своїх улюбленців. Тож чотирилапих доведеться залишити в готелі для тварин.
Пірату і Йоко все це не дуже подобається, вони вирішують не чекати повернення Насті та втікають додому. Тут начебто й мало настати справжнє свято – їж, що хочеш, спи, де хочеш, гавкай, скільки хочеш… Натомість собакам доведеться добре попрацювати, захищаючи будинок від непроханих гостей. Зауважимо, що Максим Свєшніков більше відомий як сценарист мультфільмів про богатирів Іллю Муромця, Альошу Поповича і Добриню Микитича.
До добірки короткометражок під загальною назвою “Українська Нова Хвиля” ввійшло шість стрічок-призерів і учасників Одеського та Варшавського міжнародних кінофестивалів та МКФ “Молодість”. Це вже третя серія найкращих українських короткометражок, яку випускає Національний центр Олександра Довженка за підтримки Державного агентства України з питань кіно. 

Комедія “Прості речі” (реж. Олександр Ратій) розповість про довголітню дружбу двох жінок. Одна з них нещодавно померла, а іншій вже за шістдесят. Стрічка здобула відзнаку національного конкурсу та отримала дип­лом журі “за вміння простими засобами створити глибокий образ” Міжнародного кінофестивалю “Молодість”.
Анімація “Затичка” (реж. Сія Тітова). У кожної людини всередині є порожнина. Тільки кожен затикає її по-різному.
Анімація “Крамниця співочих пташок” (реж. Анатолій Лавренішин). У 1682 році під час своєї останньої подорожі до Османської імперії Антуан Галлан занотував кілька історій, які розповів йому бродячий чернець. Невідомо чому, але вони так і не ввійшли до славнозвісного видання “Тисяча і одна ніч”. Минуло більш ніж 300 років, і анімаційна студія “Маркус фільм” втілила одну з найфантастичніших історій зі збірки про принца Будуша та назвала її “Крамниця співочих пташок”.
Драма “Листопад” (реж. Марія Кондакова) розповідає історію двох чужих людей – двірнички Валі та колишнього зека Колі. Випадкова зустріч самотніх людей, глибинний гуманістичний струмінь змінить назавжди їх, але не ту реальність, яка їх оточує. Фільм здобув приз “Золотий дюк” (ОМКФ) в номінації найкращий український короткометражний фільм Одеського міжнародного кінофестивалю, а також спеціальну відзнаку Міжнародної федерації кінопреси (FIPRESCI) на Одеському міжнародному кінофестивалі.
Документальна стрічка “Обличчя” (реж. Нікон Романченко) – це відображення подій Майдану через обличчя людей, які там були. Фільм отримав приз національного конкурсу “Скіфський олень” Міжнародного кінофестивалю “Молодість”.
Драма “І Бог зробив крок у порожнечу” (реж. Заза Буадзе) є розповіддю про всіма забуте село, у якому доживають віку двоє. Їх минуле – молодість, щасливе сімейне життя… А тепер вони мають лише паркан, що розділяє їх двори, яблуню, що росте на межі і більше не родить, та “поштовий чайник” – єдиний засіб спілкування.

Також сьогодні о 19.00 та 21.00 у Львівському палаці мистецтв мистецька формація Wiz-Art запрошує на зимову добірку короткометражок під загальною назвою Winter Shorts.
“97%” (реж. Бен Бранд, Голландія). Берт отримує нотифікацію від додатка, в якому зазначено, що дівчина його мрії перебуває недалеко. Але він мусить знайти її, доки потяг не доїде до кінця лінії.
“Долина кита” (реж. Гудмундур Арнар Гудмундсон, Ісландія). Фільм розповідає про зв’язок між двома братами, які живуть із батьками у віддаленому фіорді. Ми дивимось на їхній світ очима молодшого брата. Разом із ним вирушимо в подорож, що є поворотним моментом їхнього життя.
“Загублений шарф” (реж. Еоін Даффі, Канада). Білка Альберт робить відкриття: на місці, де лежав його улюблений шарф, тепер порожньо. Альберт поспішає до лісу, аби зрозуміти, що всі зайняті своїми проблемами.
“Адам і Єва могли б бути чорними” (реж. Матіас Льовґрін Боєсен і Сара Ґанґстед, Данія). Поміж хеві-металістами і фіолетовими фотографіями ангелів вона – Йоан Ладек’яр. Вона частина Внутрішньої молодіжної місії у Копенгагені і вона обрала християнську сім’ю замість біологічної. Для неї любов Божа більша за ту, яку можна отримати від людської істоти.
“Не зовсім загубились” (реж. Маґнус Арнесен, Норвегія). Роздратований підліток змушений швидко дорослішати, коли губиться в лісі зі своїм божевільним дідусем.
“Це Різдво” (реж. Алекс Норріс, США). Чорна комедія про доленосну різдвяну вечерю. Ти маєш скуштувати пастернаку…
“Обіднє побачення” (реж. Адам Девідсон, США). Жінка пропускає свій потяг і купує обід у кафе. А коли повертається за свій столик, салат уже їсть якийсь чоловік...
“Де ти був, коли помер Майкл Джексон?” (реж. Жан-Батист Пую, Франція). Париж. Кілька днів після смерті короля поп-музики. Кілька днів перед Різдвом… Він і вона випадково зустрічаються на задньому сидінні таксі. Вони їдуть вулицями крізь світло нічного міста, досить довго для сутички.
“Вплив” (реж. Жан-П’єр Мішель, Франція). Cудово-медичний експерт почала вивчати місця злочину. І те, що вона відкриє, може бути за ме­жами будь-якої уяви…
“Як правильно бути обкраденим” (реж. Сесілія Фейдж, Великобританія). Мрія двох лондонських дівчаток-хіпстерок нарешті втілюється в життя – вони здобувають непересічний міський досвід.

В Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) триває виставка з нагоди 100-річчя від дня народження видатного українсько-американського маляра і графіка Якова Гніздовського.
Експозиція складається з робіт зі збірок НМЛ, Національного художнього музею України, Борщівського обласного краєзнавчого музею та приватних колекцій.
Славетний український митець народився в селі Пилипче на Тернопіллі, увійшов в історію мистецтва як видатний графік та маляр. Він один із тих великих українців, хто ще за життя був визнаний світовою культурною спільнотою. Його твори зберігаються у найвідоміших музеях Нью-Йорка, Бостона, Чикаго, Парижа, Лондона, Мюнхена, Загреба та в інших відомих галереях і приватних колекціях. Вже у час незалежності роботами Якова Гніздовського поповнилися збірки Національного художнього музею України, Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького, Художнього і Краєзнавчих музеїв Тернополя, Борщова, Пилипчого.
Яків Гніздовський був худож­ником-ерудитом, відкритим до нових віянь модерної епохи, експериментатором, який прагнув втілення нових пластичних ідей і послідовно шукав власного художнього вислову. Успішно працював у жанрах пейзажу, портрета, натюрморту, побутовому, екслібриса, книжковій та декоративно-ужитковій графіці, а також звертався до пластики малих форм. 
Зі Львовом був пов’язаний найбільш важливий для художника етап вибору професії та життєвого шляху. Тут він перебував у 1933  – 1938 рр., де активно включився в творчий процес міста, став членом молодіжного крила АНУМу, почав працювати в ділянці журнальної графіки, ілюструючи такі популярні видання, як газета “Новий час” і сатиричний журнал “Комар”. Саме тоді талант молодого мистця був оцінений Митрополитом Андреєм Шептицьким, який дав йому стипендію для здобуття художньої освіти і став його хрещеним батьком у мистецтві. 
Помер художник у Нью-Йорку і був похований там у колумбарії єпископальної катедри святого Івана Богослова, а 8 листопада 2005-го відбулося його урочисте перепоховання на Личаківському цвинтарі у Львові згідно з його заповітом бути похованим на батьківщині.

А у виставковому просторі пабу “L’UFT Pub – Паб Люфт” (вул. Коперника, 17) львів’яни та гості міста зможуть оглянути виставку ілюстрацій від клубу ілюстраторів Pictoric. Експозиція представляє роботи українських ілюстраторів Юлії Твертіної, Тетяни Цюпки, Олени Тихонюк, Поліни Дорошенко, Олега Грищенка, Тетяни Денисенко, Олени Старанчук, Анни Сарвіри, Ольги Терещенко, Марії та Володимира Гавришів, Іллі Угнівенка, Анни Хоменко, Ігоря Чалого.
Pictoric – це спільнота молодих ілюстраторів, дизайнерів-графіків та художників. Одним із пріоритетних напрямів їхньої діяльності є налагодження спів­праці між художниками та видавцями, а також популяризація творчості молодих авторів. Окрім цього, Pictoric проводить творчі виставки, майстер-класи, лекції, круглі столи, воркшопи і об’єднує молодих українських ілюстраторів для створення нових проектів у сфері ілюстрації та дизайну. 
Спільнота організувала виставку польської та української ілюстрації в рамках IV Книжкового арсеналу, виставку плакатів “Видатні письменники України”, яку показали у Львові та в Києві, виставку плаката в музеї Леопольда Левицького і проект Mif.to на Гогольфесті-2014.

У п’ятницю, 30 січня, о 18.00 Львівська філармонія запрошує на вечір музики Густава Малера
Твори цього талановитого композитора  виконають Стефані Вайс (мецо-сопрано) і Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії під батутою Тараса Криси.
В програмі концерту – два відомі твори митця. Перше відділення представлене “Піснями мандрівного підмайстра” для голосу з оркестром. По суті, цим твором починається ціла епоха в творчості Малера, у якій відображаються роздуми про сенс життя, про його красу і цінності. 
А Четверта симфонія, що звучатиме у другому відділенні концерту, займає в спадщині Малера особ­ливе місце. Вона справляє враження гумористичного прикладу творчої спадщини композитора. Приводом для цього стала думка самого маестро, який не раз називав симфонію гуморескою.
В неділю, 1 лютого, о 18.00 у Львівській філармонії відбудеться концерт вірменського етно-джазового проекту Laura & Kristina Marti. Талановиті красуні-сестри разом із друзями-музикантами цього вечора представлять львів’янам свій новий альбом Chanapar (дорога).
У концертних мандрівках Лаура і Крістіна Марті відвідали дуже багато фестивалів, серед яких  “Джаз Коктебель”, KHARKIV ZA JAZZ FEST, JAZZ BEZ. Стилістично їх львівська програма – це експериментальне злиття вірменського мелосу і сучасного європейського джазу. 

В проекті братимуть участь як львівські, так і київські солісти. Серед виконавців – Армен Костандян (дудук, дхол), Олександр Телепнєв (труба), Віктор Павелко (тенор), Наталія Лебедєва (клавішні), Ігор Закус (бас-гітара) та Ігор Гнидін (барабани).
Цього ж вечора у львівській арт-кав’ярні “Квартира 35” (вул. Вірменська, 35, 2 поверх “Дзиґи”) о 20.00 відбудеться концерт саксофоніста з Кракова Віталія Іванова та київської виконавиці Наталії Лебедєвої (фортепіано). Цим заходом розпочнеться другий етап проекту “Концерти Миру”, який стартував у грудні минулого року під час Міжнародного фестивалю Jazz Bez.
З ініціативи польських, українських та, зокрема, кримськотатарських джазменів у звільнених від російських бойовиків містах Слов’янську, Краматорську та Дружківці наприкінці 2014 року відбулися безкоштовні джазові концерти. Зустрічі проводили як у будинках культури, музичних школах, так і в нічних клубах. Проект заслужив багато позитивних відгуків, а жителі східноукраїнських міст запропонували організаторам продовжити цю традицію.
З технічних причин у грудні 2014 року взяти участь в “Концертах Миру” не зміг саксофоніст із Кракова Віталій Іванов. Однак щойно з’явилася така можливість, як музикант одразу ж зголосився: “Ця пропозиція була для мене дуже цікавою. Мені здається, що такі проекти необхідні, – каже він. – Бо саме завдяки джазу, музиці свободи, дуже різні люди можуть знаходити спільні цінності, єднатися, разом працювати на спільну ідею”.

Книгарня “Є” і літературна агенція Discursus у рамках проекту “Вся Україна читає дітям” запрошує підлітків 14-16 років на чергове “КОЛО КНИЖКИ”. У суботу, 31 січня, о 18.00 в книгарні відбудеться обговорення книжки Галини Рис “Намалюй мене пташкою” за участі авторки.
“Намалюй мене пташкою” – не просто захопливий підлітковий роман, а цілий світ. Голов­на героїня їде до міста Кондор, щоби навчатись у тамтешній Академії імені Пір’їни літати, співати і плавати. Там вона знаходить нових друзів, нові клопоти і починає по-іншому дивитися на світ. Адже тепер усі рішення доводиться приймати самостійно, без порад батьків та знайомих. 
Одна з найбільших пригод, що трапляється з дівчиною на першому році навчання, – створення магічного рукопису “Підручника Літання”. Професор Орел та пані Серена втаємничують головну героїню в мистецтво книготворення, каліграфії та інтролігації. Події розгортаються у древньому місті Кондор, в якому живуть птахолюди, замість автівок їздять на велосипедах і печуть найсмачніший у світі хліб.
Галина Рис (Павлишин) – молода письменниця і художниця. Зараз навчається у Амстердамі за спеціальністю англійська література. Авторка книг “Унікальна картоплина” (2008 р.), “Подорож до Котанії” (2014 р.) та “Намалюй мене пташкою” (2014 р.). Учасниця Першої і Четвертої Літературних шкіл у Карпатах (ЦЛО), проектів “Літреактор”, “Книга за 24 години” та “Re:make. Щоденник”. Координатор проекту “Творче читання” в рамках діяльності ЦДЛДЮ. Лауреат літературного конкурсу від видавництва “Смолоскип”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4026 / 1.71MB / SQL:{query_count}