Як відкрити дітям світ мистецтва? Як зацікавити малечу найвідомішими світовими шедеврами? Про це розповіла французька письменниця та мистецтвознавець Франсуаза Барб-Ґалль на сторінках книги “Як розмовляти з дітьми про мистецтво”. Український варіант книги днями вийшов у “Видавництві Старого Лева”. Переклад українською здійснила Софія Рябчук, а обкладинку зробив Назар Гайдучик.
Простими словами і в зручній формі авторка книги підказує, як навчити дітей “бачити” картину, розуміти її та відчувати. На найбільш поширені й актуальні питання запропоновані лаконічні відповіді, покликані задовольнити цікавість і заохотити до нових пошуків.
Це конспект, путівник, довідник і мистецький альбом водночас, який можна ретельно вивчати вдома, нашвидкуруч гортати у транспорті чи розглядати в парку. Книга адресована не лише натхненним батькам і педагогам, які прагнуть зацікавити дітей світом мистецтва, – вона й для тих допитливих читачів і читачок, які ніяк не знаходили часу його пізнати.
“Франсуаза Барб-Ґалль – відомий французький мистецтвознавець, авторка книжок, які розповідають про мистецтво так просто й цікаво, що навіть той, хто ніколи ним не цікавився, не залишиться байдужим, – розповідає заступник головного редактора “Видавництва Старого Лева” Катерина Міхаліцина. – “Як говорити з дітьми про мистецтво” – одна з найвідоміших книг Франсуази, перекладена вже вісьмома мовами.
За словами авторки, вона взялася написати про те, як “розмовляти про мистецтво саме з дітьми, а не з дорослими, тому що діти ставлять справжні запитання, на які не можна відповідати лише академічно – треба звертатися до реальності, яку містить кожен художній твір, і неодмінно згадувати дитину в собі”.