Про боротьбу за свободу слова, “Юність” і... Джорджа Клуні

Учора вночі відбулася урочиста церемонія нагородження премією Голлівудської асоціації іноземної преси “Золотий глобус”

фото: WireImage
В ніч на 12 січня в Лос-Анджелесі, у готелі Беверлі Гілтон, відбулася урочиста церемонія вручення нагород Голлівудської асоціації іноземної преси  “Золотий глобус”. Третій рік поспіль її ведучими були акторки Еммі Полер і Твань Фей.
Попри всю помпезність заходу його учасники та гості не залишились осторонь французької трагедії. Як численні активісти, так і зірки Голлівуду під час заходу тримали плакати з гаслом “Шарлі – це я!” на знак солідарності з Францією, де минулого тижня загинули 17 осіб, 10 з яких були працівниками сатиричного щотижневого журналу Charlie Hebdo.
Голова  HFPA Тео Кінгмен під час свята заявив, що Голлівудська асоціація іноземної преси обіцяє протистояти будь-яким спробам придушити свободу слова, передає УНН, посилаючись на Бі-Бі-Сі. А учасники 72-ої церемонії “Золотого глобуса” вшанували пам’ять жертв нападів ісламістів у Франції, пообіцявши протистояти будь-яким спробам придушення свободи слова.
Але повернімося до оголошених тієї ночі результатів. Тріумфатором стала команда драми Річарда Лінклейтера “Юність”. Варто зазначити, що ця робота отримала аж три статуетки – за кращий драматичний фільм, за кращу режисерську роботу і за краще виконання жіночої ролі другого плану (Патрисія Аркет).
Річард Лінклейтер (фото: Getty Images)
Ключем до успіху кінострічки став сміливий експеримент, на який пішов режисер, коли вирішив відзняти життя дитини (а точніше дітей – брата і сестри) впродовж 12 років починаючи з дитинства (шести років) і до повноліття.
Формально камера лише періодично спостерігала за життям однієї сім’ї – очима дітей. А в підсумку вийшла правдива історія сучасної людини, у якій кожен зможе впізнати щось своє. 
За ризикованими намірами та грандіозним результатом цей фільм варто назвати справжньою революцією в сучасному кіно. Можна тільки дивуватись, що людство йшло до цього більш ніж сто років. Але маємо з чого радіти, бо нарешті отримали першу успішну спробу “живого” кіно. 
Зроблена за 39 знімальних днів (що для сучасного кінематографа – феноменальна швидкість), але впродовж 12 років (!), ця кінострічка охопила життя кількох поколінь: дітей, їхніх батьків, родичів, сусідів і таким чином відобразила більшість універсальних проб­лем родинного життя та юнацького дорослішання, а головне – дала нам відчуття моменту часу, в якому живемо. 
Кращою драматичною актрисою 72-го “Золотого глобуса” стала Джуліана Мур за роль у фільмі “Все ще Еліс”, актором – Еді Редмейн за роботу над “Всесвітом Стівена Гокінга”. Беззаперечну перемогу в номінації найкраща комедія або мюзикл отримав один із кращих торішніх фільмів “Готель “Гранд Будапешт” Веса Андерсена. За версією HFPA, найкраще з ролями у комедії або мюзиклі впорались Майкл Кітон (“Бердмен”) та Емі Адамс (“Великі очі”).
Статуетку за кращий фільм іноземною мовою виборола робота російського режисера Андрія Звягінцева “Левіафан”. Він інтерпретував історію біблійного персонажа Йова, оповівши її в умовах сучасної Росії.
Серед решти лауреа­тів 72-ої церемонії – “Як приручити дракона 2” (кращий анімаційний фільм), телесеріали “Коханці”, “Очевидне”, “Фарго”, актори Кевін Спейсі, Джеффрі Тембор, Біллі-Боб Торнтон, Метт Бомер, акторки Рут Вілсон, Джин Родрігес, Джоанн Фроггатт. А от голлівудського секс-символа Джорджа Клуні удостоїли премії Сесіля Де Мілля за внесок у кінематограф.
За матеріалами Бі-Бі-Сі, УНІАН і “Телекритики”
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4671 / 1.56MB / SQL:{query_count}