І знову лунає безсмертний Штраус!

Справжнє свято музики напередодні Різдва Христового та Нового Року підготували львів’янам музиканти відомого колективу «K&K Philharmoniker» на чолі з талановитим диригентом, композитором та засновником оркестру Маттіасом Георгом Кендлінгером

Вже кілька років поспіль талановиті музиканти дарують нам чудові мистецькі проекти, щоразу вражаючи публіку своєю блискучою грою. 
22 грудня у концертному залі Львівської філармонії у рамках проекту «Wiener Johann Strauß Konzert-Gala» прозвучали кращі твори Йоганна Штрауса (сина), а також окремі твори молодшого брата Йоганна Штрауса, Йозефа Штрауса. Цей проект заснований Маттіасом Георгом Кендлінгером та існує ще з 1996 р. 
Щороку колектив оркестру під орудою блискучих австрійських диригентів здійснює успішні європейські турне як із зазначеною концертною програмою, так і з іншими цікавими мистецькими проектами. Предметом гордості для львів’ян може слугувати той факт, що зазвичай саме у Львові музиканти вперше презентують свої нові творчі здобутки, потішаючи слухачів професійною та надзвичайно темпераментною інтерпретацію творів, що стали вершиною світової класики. Сьогоднішній концерт – ювілейний, адже симфонічний оркестр «K&K Philharmoniker» святкує свій 1000 виступ на великій сцені!
Йоганн Штраус увійшов в історію музики як видатний майстер танцювально-побутової музики, яку він збагатив високохудожньою майстерністю, розвинувши та поглибивши типові для австрійської народно-танцювальної музики риси. Найвидатніші митці – сучасники Й. Штрауса високо оцінювали його талант композитора та диригента. 
З надзвичайним захопленням про нього відгукувались Р. Шуман, Г. Берліоз, Ф. Ліст, Р. Вагнер, Й. Брамс. З почуттям глибокої симпатії та пошани писали про нього М. Римський-Корсаков, П. Чайковський, А. Рубінштейн. Одностайне визнання генія і класика віденської музики зі сторони різних представників мистецтва ХІХ ст. підтверджує непересічну славу цього видатного музиканта, кращі твори якого й досі приносять високу естетичну насолоду.
Предметом гордості для львів’ян може слугувати той факт, що зазвичай саме у Львові музиканти вперше презентують свої нові творчі здобутки, потішаючи слухачів професійною та надзвичайно темпераментною інтерпретацію творів
Яскравість та, водночас, простота образів, неймовірне мелодичне багатство, правдивість і безпосередність музичного висловлювання – саме таким слухачі почули Й. Штрауса у виконанні оркестру «K&K Philharmoniker». Збалансоване звучання інструментів, барвисті оркестрові tutti, опуклі мелодичні лінії, гнучке фразування, справді віртуозна гра струнної групи, проникливі соло духових інструментів, вражаюча майстерність ударних, справжній феєрверк емоцій, тонке відчуття гумору, – все це важливі компоненти виконавського цілого, які в гармонійній єдності сприяли прекрасному виконанню музики та незабутнім враженням від почутого. 
Міцним фундаментом, своєрідним плацдармом для натхненної і захоплюючої інтерпретації творів Й. Штрауса стала, безумовно, творча та надзвичайно харизматична особистість диригента, Маттіаса Георга Кендлінгера. 
Вдало підібрана та професійно вибудована програма концерту вечора підкреслювала атмосферу свята. Не обійшлось й без сюрпризів. Зокрема, цікавинкою вечора стали «Вальс» ор. 1 Йоганна Штрауса та «Вальс» ор.1 Йозефа Штрауса, які фактично не виконувались з часів їх написання. Новинкою для львівської аудиторії стала й симфонічна поема «Traumbilder» Йоганна Штрауса – ніжна та лірична, надзвичайно поетична картина природи, сповнена правдивими романтичними образами та чудовими мелодіями. 
Музичним дарунком диригента і композитора Маттіаса Георга Кендлінгера стала прем’єра його Маршу «Свобода», виконаного «на біс». Як зазначив сам автор, цей твір присвячений Україні та її народу, який у складний для країни час не втрачає Оптимізму і Віри.
Габріела Асталош, музикознавець
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5052 / 1.56MB / SQL:{query_count}