Для початку радимо батькам звернути увагу на перший український повнометражний мультфільм “Бабай” від студії “Укранімафільм”, який виходить в прокат з 18 грудня. Показуватимуть його водночас на ста кіноекранах України.

Цей пригодницький комедійний мультфільм створювали впродовж п’яти років за повного фінансування Держкіно (7 млн. 99 тис. грн). Автор сценарію “Бабая” – Вадим Шинкарьов, режисер – Марина Медвідь, продюсер – Едуард Ахрамович. Музику написав композитор Тарас Болдак, над проектом працював звукорежисер Андрій Обод.
Сучасного Бабая в мультфільмі супроводжує ціла армія нечисті: страхи з трьома очима, цнотлива Відьма, багатий Вій, відчайдушний Чорт, шалений від нещасного кохання Кіт. Цих героїв озвучили відомі українські актори та ведучі – Ірма Вітовська, Остап Ступка, Мирослав Кувалдін, Володимир Данилець та Володимир Мойсеєнко.
Цікаво, що Бабай користується здобутками інформаційного прогресу – має свої особисті сторінки у світових соціальних мережах. Тож тепер він зустрічає неслухняних дітей не в темному закутку, а на екранах сучасних ґаджетів. Але не лякайтесь, адже не такий страшний Бабай, як про нього говорять!
Варто також зауважити, що з кожного проданого квитка одну гривню переказуватимуть на потреби дітей переселенців. Тож не втратьте шансу долучитися до доброї справи і водночас насолодитися першим українським повнометражним мультфільмом!
Окрім “Бабая”, до кінця цього року дітей у Львові можна повести на перегляд ще чотирьох мультиплікаційних фільмів і одного мюзиклу, створеного за мотивами казок.

Все ще тривають покази
“Пінгвінів Мадагаскару” (до 24 грудня в “Планеті Кіно” і мережі “Кінопалац”). Головні герої цього мультфільму – давні друзі Шкіпер, Ковальскі, Ріко і Прапор. Не траплялося ще таких халеп, з яких їм не вдалося б вийти з гідністю.
За плечима невловної четвірки величезна кількість успішно виконаних надсекретних операцій. Щось подібне чекає на них і цього разу. Хто завгодно на їхньому місці визнав би ситуацію безвихідною. Але тільки пінгвіни завдяки своїй холоднокровній витримці, залізній дисципліні та винахідливості здатні спритно здолати будь-які перепони на шляху досягнення поставленої мети.
Мультфільм “Пінгвіни Мадагаскару” – це спін-оф успішної серії “Мадагаскар”, перша картина якої вийшла на екрани в 2005 році. Відтоді фраза “Посміхаємося та махаємо!” стала крилатою, а четверо невгамовних пінгвінів стали героями мультфільмів і мультсеріалів. Ідея створення цієї мультиплікаційної стрічки з’явилася одразу ж після успіху першого мультфільму.

Маленьким діткам сподобається й
“Листоноша Пет” (до 24 грудня “Планеті Кіно” і в мережі “Кінопалац”). Події мультфільму розгортаються в маленькому затишному містечку Гріндейл. Кожен його житель знає листоношу Пета. Він завжди привітний та веселий. І там, де Пет не в змозі допомогти жителям міста, на допомогу приходить його вірний друг – чорно-білий кіт Джесс.
Пет мріє про те, аби відправитися в подорож Італією зі своєю коханою дружиною. Аж раптом з’ясовується, що саме в Гріндейлі проходитиме відбірний тур шоу талантів, головним призом в якому повинна стати ця подорож. Листоноша хоче виграти шоу і здійснити свою мрію, проте навіть не здогадується, якими неприємностями це може обернутися для всього містечка. Адже дуже важливо, щоб саме Пет приносив листи, а не хтось інший.
В основу мультфільму “Листоноша Пет” ліг популярний британський мультсеріал, який уперше з’явився на екранах у 1981 році. В кожній серії веселун Пет зі своїм котом приносить листи, а також допомагає жителям міста у вирішенні будь-яких проблем.

Однією з новинок, які вийдуть у прокат в переддень Свята Миколая, стане перший 3D-мультфільм із серії про пригоди невгамовних Астерікса і Обелікса –
“Астерікс: земля богів” (з 18 до 24 грудня у “Планеті Кіно” і в мережі “Кінопалац”). У центрі сюжету – життя незламного галльського села, де живуть нерозлучні друзі Астерікс і Обелікс.
Цього разу вони зіткнулися з хитрістю та підступністю Цезаря. Замість того, аби вести війну відкрито, римський правитель вирішує побудувати місто... довкола села галлів, щоб зробити їх частиною римського мегаполіса і повністю знищити їхню культуру. Але чи вдасться йому втілити свій підступний план? Особливо якщо самі галли вирішили вчинити з римлянами не менш підступно – змусити ворогів покинути свої будинки.
Повнометражний мультфільм “Астерікс: земля богів” – ще одна історія про життя галлів та їхні спроби перемогти Цезаря. В основі сюжету – комікси Рене Госінни і Альбера Удерзо, які виходять з 1961 року. Мультфільм стане дев’ятим повнометражним анімаційним фільмом про героїв. Крім того, про них зняли чотири кінострічки і створили 17 комп’ютерних ігор.

Остання цьогорічна мультиплікаційна прем’єра –
“Феї і легенда загадкового звіра” (з 25 грудня у “Планеті Кіно”). Цей сьомий повнометражний анімаційний фільм – про подружок фей.
Головною героїнею є Фауна. Вона любить тварин, всі її зусилля спрямовані на турботу про жителів лісу. Одного разу Фауна зустрічає милого монстрика на ім’я Чудовисько. Хто завгодно на її місці відразу злякався б і втік. Хто завгодно, але тільки не Фауна! Вона твердо знає, що не завжди за прекрасною зовнішністю ховається така ж прекрасна душа. І жахливий на перший погляд страшко зовсім не злий, як може здатися. Тепер Фауні доведеться переконувати у цьому всіх своїх подруг, адже від того, як феї поставляться до Чудовиська, залежить його життя.
І, звичайно ж, радимо з дітьми піти на показ сімейного фільму-мюзиклу “У темному-темному лісі” (з 25 грудня у “Планеті Кіно”). В ньому переплелися сюжети чи не усіх найвідоміших казок братів Грімм.
Головні герої кінострічки – бездітне подружжя. Пекар (Джеймс Корден) та його дружина – булочниця (Емілі Блант) мріють про діточок, але все марно – на них накладене прокляття. Зняти його вдасться лише поспілкувавшись з відьмою (Меріл Стріп), що зачаклувала їх. Для цього подружжя йде до лісу, де зустрічає Попелюшку (Анна Кендрік) і принца (Крім Пайн), Червону Шапочку, Рапунцель, Джека з казки про бобове стебло та багатьох інших казкових героїв.
А ще разом із глядачами дізнається, яким життям живуть улюблені герої після фрази “довго та щасливо” і чим може скінчитися здійснення бажань.
До дня Святого Миколая з 16 до 22 грудня на сцені Будинку науки і техніки Львівської залізниці показуватимуть сучасну дитячу музичну казку “Незвані гості у Країні Світла” (розрахована на дітей віком від шести років). Два десятки танцюристів балету “Життя”, а також актори львівських театрів підуть на рекорд: за тиждень зіграють близько тридцяти вистав – по чотири на день.
Сюжет казки “Незвані гості у Країні Світла” – захопливий, сучасний, гострий, навіть з політичним присмаком. Вічна тема боротьби добра і зла розкривається крізь призму реалій сьогодення: цар Країни Темряви Павук Павутін хоче захопити Країну Світла. Головному негативному герою вистави допомагають три сестри – Брехня, Жадність і Заздрість. Сюжет закручується навколо протистояння людських цінностей. На противагу темним силам виступають добрі, чесні та позитивні герої з відомих казок: Котигорошко, Кіт у Чоботях, Червона Шапочка, Мальвіна…
Завдяки інтерактиву з дітьми в залі жителі Країни Світла усіляко намагаються побороти царя Країни Темряви і його почет. За сценарієм казки, на сцені з’являються й вічно стурбовані та занепокоєні представники країн Європи, а також ОБКК – Організації Безпеки Країни Казок.
“Балет “Життя” за майже тридцять років своєї творчої діяльності завжди підтримував та пропагував усе українське як в Україні, так і у світі: наші автентику, традиції, культуру, – каже керівник балету “Життя” заслужена артистка України Ірина Мазур. – Тепер ми поставили музичну казку “Незвані гості у Країні Світла”, яка перед дитячою аудиторією не просто загострює проблеми сьогодення, а вчить дітей любити свою країну. Їхня країна – це Країна Світла, найкраща країна на Землі. У ній живуть і житимуть добрі, світлі, щирі та щасливі люди”.

Львівська обласна філармонія запрошує всіх у справжню
“Зимову казку”! 17 і 18 грудня та 3 і 4 січня там відбудеться прем’єра музично-розважальної дитячої програми. Чарівний світ “Зимової казки” даруватимуть дітям солісти Львівської обласної філармонії Наталія Грановська, Ірина Стефанко, Ірена Грех, Ніна Карпінець, Інна Павлюк, Лілія Винницька, а також запрошені львівські виконавці Володимир Пономаренко і Станіслав Гоян.
Як розповіла режисер-постановник Львівської обласної філармонії заслужена артистка України Любов Фітьо, в часі Свята Миколая та різдвяних свят солісти Львівської обласної філармонії щороку готують для дітей подарунок у вигляді музичної казки. В “Зимовій казці” дія відбувається у чарівному лісі, до якого приходить Дід Мороз із мішком. Лісові жителі – звірі, звичайно, просять у нього презентів для себе. Щоб їх отримати, кожен лісовий житель виконує музичний номер, і лише тоді Дід Мороз дарує їм все, що вони хочуть. Таким чином у лісі відбуваються новорічні дива.
Дітки дізнаються більше про зимові свята, які розпочинаються святкуванням Романа 1 грудня, і закінчуються Стрітенням, 15 лютого, коли Зима зустрічається з Весною. У цій повчальній музично-розважальній програмі представлені всі українські зимові свята і обряди.
“Зимова казка” дуже сучасна. Артисти виконують пісні не в класичному, а в естрадно-джазовому варіанті. Святий Миколай, який завітає цього дня на сцену Львівської філармонії, також буде незвичайний і заспіває разом із ангелами та Українкою, а дуже сучасний Чортик виконає пісню “А вже хуха завірюха” в стилі реп.
На захід прийдуть і діти зі сходу України, які ще не досить обізнані з українськими святами, тому до казки залучені такі персонажі, як Дід Мороз, Снігуронька і Зима Чарівниця.
Для тих юних гостей, котрі проявлять хоробрість і захочуть щось цікаве показати чи розказати зі сцени філармонії, організатори свята підготували сюрпризи. Тож учіть вірші, готуйте пісенні номери і приходьте на “Зимову казку”!

На сцені Львівського національного академічного театру опери та балету ім. С. Крушельницької 20 грудня о 12.00 і 14.00 Одеський театр ростових ляльок покаже
дитячу виставу “Білосніжка, або Новий Рік в 3/12 Королівстві”. Це будуть перші львівські гастролі театру, який знають і чекають як в Україні, так і за кордоном.
Діти зможуть зануритися в казковий світ Білосніжки – милої героїні, відомої кожному. Втім у інтерактивній постановці Одеського театру ростових ляльок популярна казка, на якій виросло чимало поколінь, зазвучала по-новому: в ній з’явилися несподівані герої. Класична історія тут має сучасне прочитання завдяки появі на сцені улюблених мультиплікаційних персонажів – Шрека, Зебри Марти, Лева Алекса, Губки Боба, Майка Вазовскі та ін.
Чарівні герої, надзвичайні костюми і неперевершена гра акторів гарантують неймовірні позитивні враження і дітлахам, і їхнім батькам. Цікаво, що актори театру грають не лише на сцені – в ході сюжету вони багато спілкуються з дітьми у залі, перетворюючи їх з простих глядачів на учасників казки “Білосніжка, або Новий Рік в 3/12 Королівстві”. Попри нове трактування, зміст вистави залишиться незмінним. У споконвічній боротьбі між злом та добром неодмінно переможе добро!
Частину виручених грошей від своїх вистав за останній період Одеський театр ростових ляльок передає на підтримку української армії та бійців із зони АТО.
Окрім гастрольної вистави одеситів, Львівська опера запрошує родини відвідати її традиційні постановки, які будуть цікавими для дітей: балет “Лускунчик” (14 грудня о 12.00) та оперу “Чарівне кресало” (30 грудня і 4 січня о 12.00).

“Найбільш зимовою” дитячою виставою Національного академічного українського театру ім. М. Заньковецької є
постановка “По щучому велінню” (4 січня о 12.00) за казкою Марка Кропивницького (музика народного артиста України Ігоря Білозора, вірші Богдана Стельмаха).
Ця вистава нагадає дорослим про дитинство, а дітлахам відчинить двері у світ чарівної казки, яка завжди поруч. Ця тепла кумедна історія – на всі випадки життя. Історія, яка, пройшовши крізь роки, не тільки стала класикою, а й перетворилася на частинку затишного домашнього вогнища.
В тридесятому королівстві за горами високими та морями глибокими жили герої цієї казки. Жили-не тужили, пісні співали та байки складали, а ще рибу ловили. От зловили Щуку, яка була не проста, а чарівна: говорила-балакала, сміялася-плакала, ще й виконувала бажання та усілякі завдання. Ось і наші герої ради в неї питали, бо напевне знали, що розумниця все скаже й вирішить усе.
А якщо хочете піти з дитиною до театру раніше, то заньківчани пропонують вам цьогорічну прем’єру – казку “Диво-квітка” (19 грудня о 13.00; 20 грудня о 12.00; 21 грудня о 14.30, 2 і 3 січня о 12.00) та музичну казку “Івасик Телесик” (27 грудня о 12.00).

Львівський театр естрадних мініатюр “І люди, і ляльки” запрошує родини з дітками від трьох років на
виставу “Чарівна ніч” (19 – 21 грудня о 12.00, 14.00 і 16.00). В ній родина готується до свята. Ця надзвичайно чарівна ніч дарує дітям диво: зустріч зі Святим Миколаєм, веселі пригоди з чортенятами Архипком та Антипком і подарунки!
Вистава наповнить вас відчуттям свята, радістю та приємними сподіваннями. Над оформленням “Чарівної ночі” працювало багато людей: ляльки зробила О. Городецька, декорації – О. Муравйов, а ширму – О. Новохацький та М. Вікс.
А ще театр пропонує найменшим глядачам відвідати вистави “Шовкова косиця” (26 грудня о 12.00), “У зайчатка була хатка” (27 грудня о 12.00) і “Руденький їжачок” (28 грудня о 12.00, 14.00 і 16.00).

Актори Першого українського театру для дітей та юнацтва також старанно підготувалися до зимових свят. Своїх маленьких глядачів вони чекають на
виставі “Стежечка Святого Миколая” (18, 20, 21 і 27 грудня о 12.00; 10, 17, 19 і 24 грудня об 11.00; 19 і 20 грудня о 14.00; 21 грудня о 15.00).
З початком зими всі чекають Святого Миколая, який приходить із янголятками, приносячи подарунки і різки – хто що заслужив. Проте не всі знають, що для того, аби Чудотворець зійшов із небес, зірки вказують йому шлях на землю.
Чи зможе дістатися до нас Миколай, якщо хитрий Чорт, змовившись із Вовком, сховає зірки? Звичайно, зможе, бо в таку чарівну ніч навіть зайці здатні стати хоробрими (якщо зуміють бути дружніми), а світло щирих сердець світить сильніше, ніж зірки.
Окрім цієї казки, в ТЮГу до кінця року даватимуть інші вистави, не менш улюблені та цікаві: “Пеппі Довгупанчоху” (18 грудня о 15.00), “Ляльку Реґґеді Енн” (25 грудня о 12.00), “Русалоньку” (26 грудня о 12.00) і “Зоряного хлопчика” (28 грудня о 12.00).