Днями у Львівському музеї історії релігії, що на площі Музейній, 1, відбулось відкриття унікальної виставки “Західноєвропейська гравюра XVI – XVIII ст.”, яку львів’яни та гості міста можуть відвідати до 31 січня 2015 року.
У експозиції представлені твори однієї з найцікавіших фондових колекцій Львівського музею історії релігії, а саме збірка “Графіка”, яку формували з 1973 року, тобто з часу створення музею. Сьогодні це майже сім тисяч графічних творів, виконаних у найрізноманітніших техніках. Чимало речей з цієї колекції можна було бачити в постійно діючій експозиції музею, на багатьох виставках, у тому числі й за кордоном.
Невелика частина збірки (всього 30 одиниць) – це авторські роботи нідерландських, італійських, французьких, німецьких та англійських майстрів ХVІ – XVIII століть. Ці твори мають велику художню та історичну цінність.
На гравюрах – переважно біблійні сюжети, але є й авторські репродукції мистецьких творів, ілюстрації до античної історії, міфів. Приміром, автором офорта “Страшний Суд” (Рай. Вознесіння праведників до Раю) є Ян ван дер Страт, “Сон Якова” і “Поклоніння золотому тельцю” належать Пітеру ван дер Борхту, “Купідон і Психея” – Яну Мюллеру, “Втеча до Єгипту” – Ромботу ван дер Гойє, “Благовіщення” – Йоганну-Даніелю Герцу, “Тріумф Тита і Веспасіана” – Луї Діпласу, “Притча про скалку” (репродукція однойменного твору Доменіко Фетті) – П’єтро Монако, а “Викрадення Європи” – Бендето Ланді.
Організація виставки “Західноєвропейська гравюра XVI – XVIII ст. у збірці Львівського музею історії релігії” дасть змогу ретельно розглянути не тільки духовну, а й матеріальну культуру вказаного у назві періоду, здобути уявлення про особливості тогочасного граверного мистецтва.