“Ми виконуємо молитву”

Jazz Bez привіз до Львова гурт “Мар’яна Садовська і Марк Токар Октет”

Мар’яна Садовська, вже знана в Україні співачка, зажила чималої слави як на батьківщині, так і за кордоном. 
Її наслідують, захоплюються її творчістю. Польща, Німеччина, США, Україна… Де тільки співачка не виступала. В кожній з цих країн розвивала унікальні проекти і в кожній з них презентувала українські мотиви в музиці. 
На Jazz Bez Мар’яна Садовська виступає не вперше, щоразу з унікальними програ­мами. Проте цього року вирішила показати щось нове, здивувати відвідувачів фестивалю, підготувавши проект, до якого залучила чотирьох контрабасистів (один із них – Марк Токар) і чотирьох вокалісток.
Ідея створення колективу з чотирьох жіночих голосів і чотирьох контрабасистів виникла у Мар’яни Садовської ще в Німеччині. “Якось потрапила на концерт до одного музиканта, з яким працювала. Там і почула звучання одразу чотирьох контрабасів. Їх сила мене так захопила, що я вирішила створити щось подіб­не”, – розповідає співачка.
Жіночі голоси Мар’яна Садовська шукала теж недовго. Ще раніше познайомилася з творчістю “Тріо КУРБАСИ”, яке одразу ж припало їй до душі. Вирішила спробувати поєднати свій голос із вокалом трьох не менш талановитих жінок –  Наталки Рибки-Пархоменко, Марії Копитчак та Мирослави Рачинської.
“Українська Бьорк” (як часто називають Мар’яну Садовську) признається, що раніше ніколи не вис­тупала на сцені з трьома вокалістками. Ба більше, не виступала і з чотирма контра­басистами, яких називає “звірами”. Це для неї було щось нове. І такий дебют Садовській сподобався. “Було надзвичайно приємно працювати з Марком Токаром, Іваном Огаром, Володимиром Бедзвіном і Артемом Каменковим”, – веде далі виконавиця.
Ми виконуємо молитву, і наша місія – не розважити публіку, а занурити її у роздуми, змусити задуматись над чимось
Про публіку виконавці відгукуються позитивно. Пояснюють, що овацій не сподівалися, бо творять аж ніяк не розважальну музику. “Ми виконуємо молитву, і наша місія – не розважити публіку, а занурити її у роздуми, змусити задуматись над чимось”, – кажуть учасники октету.
І справді, слова, які колектив поклав на музику, так пройняли слухачів, що вони не могли всидіти на місці. Що й не дивно, адже тексти, які октет вибрав для проекту, зараз дуже актуальні. Один із них – вірш Сергія Жадана “Солдатське взуття”, яким розпочався виступ. А на завершення гурт виконав гімн України, що було дуже символічно в цей непростий для нашої держави час. 
Зважаючи на успіх проекту, ми поцікавилися в учасників октету, чи планують вони подальшу співпрацю. Володимир Бедзвін, один із контрабасистів, відповів: “Поки це секрет, бо ніхто не знає, як буде розвиватися проект далі, але мені ця ідея подобається”. 
Варто зауважити, що львівські слухачі і шанувальники як творчості Мар’яни Садовської, так і джазу загалом, з нетерпінням чекають наступного концерту гурту, адже такого у Львові ще не чули. Як розповіла відвідувачка концерту  Марія Вайсберг, вона дуже задоволена цим вис­тупом. Особливо їй сподобалась гра жіночих голосів та неординарна поліфонія. Єдине, чого дівчині не вистачало, це світлових ефектів, які додали б концертові феєричності.
Треба сказати, що учасники музичного колективу “Мар’яна Садовська і Марк Токар Октет” долучились до програми “Музика свободи”, яка триває цього року в рамках фестивалю Jazz Bez. Всі кошти, зібрані на концертах гурту в Києві, Тернополі і Львові, використали для проведення заходів Jazz Bez у звільнених містах України – Краматорську (10 грудня), Слов’янську (11 грудня) і Дружківці (14 грудня).
Юля Дрібко
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4406 / 1.56MB / SQL:{query_count}