Кіно без ілюзій

Триває прокат картини "Ілюзія страху"

Триває прокат картини "Ілюзія страху"

Останнім часом українське кіновиробництво поволі долає кризу, про що свідчить більш-менш регулярна присутність українського кіно в кінотеатрах та на телеканалах. Цього року вже п'ять українських повнометражних ігрових картин вийшли у широкий прокат, серед них і фільм Олександра Кирієнка "Ілюзія страху" (вже відомого глядачеві за стрічками "Інді", "Свої діти" та "Помаранчеве небо").

Фільм вирізняє динамічний сюжет, відмінна гра відомих акторів, а також актуальна у наші дні тема.  Можна сказати, що українським авторам вдалося знайти вдалий баланс між видовищним та інтелектуальним кіно. Ще одна перевага нового фільму - він зроблений лише за вітчизняні гроші й українською зні­мальною групою, що дало можливість подати його від України на здобуття найпрестижнішої кінопремії світу - на "Оскара". Адже знамениту статуетку в номінації "Кращий неангломовний фільм" може отримати картина лише національного виробництва, представлена з будь-якої країни світу.

У сюжеті "Ілюзії страху" поєдналися сучасні вітчизняні реалії та давні біблейські мотиви. Фільм знятий за однойменною книгою українського політика Олександра Турчинова, написаною ним у 2005 році. Автор пропонує глядачеві епізод з життя сучасного бізнесмена, який після несподіваних поворотів долі розуміє, що гроші вирішують не все. На перший погляд, успішному підприємцеві на прізвище Короб доводиться стати на захист свого бізнесу від беззаконня міліції. Після незаконного арешту та знущань від нього вимагають віддати на користь невідомих осіб гордість Короба - новенький бізнес-центр, скляне диво у центрі мегаполіса. Всі спроби головного героя віднайти замовника "наїзду" закінчуються суцільними парадоксами. У прокуратурі немає жодних даних про його арешт. Співрозмовники все частіше виглядають нереальними людьми, а фантомами запаленої свідомості. Героєві починає снитися, що він - біблейський цар Соломон, що мучиться набагато серйознішою проблемою: відповідальністю за долю свого народу. Короб намагається відокремити ілюзію від реальності і раптом розуміє... Але не будемо завчасно розкривати інтригу. 

Ідея поставити фільм за повістю Турчинова спала на думку продюсерові Юрію Бутусову, який став і співавтором сценарію. Картину презентували на кількох міжнародних кінофестивалях. На головні ролі у фільмі була запрошена команда російських та українських акторів (причому багато хто з росіян - наші колишні співвітчизники): Андрій Панін, Олексій Петренко, Олена Бабенко, Олексій Горбунов, Сергій Гармаш, Давид Бабаєв. Оператор-постановник Сергій Михальчук здобув популярність, зокрема, завдяки фільму "Мамай" Олеся Саніна, який першим за всю історію України висували на "Оскара" (це було п'ять років тому). Знімальним майданчиком для фільму стали Національна кіностудія ім. Олександра Довженка, де спеціально збудували величезні декорації, а також кілька міст Криму та Генуезька фортеця в Судаку. Каскадерські трюки у фільмі не поступаються голлівудським і зроблені українськими фахівцями. Художник костюмів Гала Отенко за архівними матеріалами розробила і пошила з командою майстрів більше 500 костюмів. Достовірності подій, що відбуваються на екрані, досягали за допомогою складних спец­ефектів та комп'ютерної гра­фіки, використаної в українському кіно вперше.

Прокат фільму протягом грудня має відбутися у всіх великих містах країни одночасно - загалом у 50 кінозалах. Окрім міст-мільйонників та обласних центрів, покази тривають у таких містах, як Торез, Умань, Нова Каховка - тобто сучасне українське кіно побачать і там, де його не було мало не десятиліття. Причому виробники та дистриб'ютори виконують вимоги законодавства стосовно мови прокату: хоч знято фільм російською мовою, але у прокаті він йде українською. Російськомовну версію побачать в окремих регіонах України та в Росії, де прокат стартував одночасно з Україною.

Після 10 днів з початку прокату, за словами керівника дистриб'юторської компанії "Аврора Фільм" Романа Мартиненка, можна стверджувати, що глядач сприйняв фільм позитивно, задоволені першими результатами і прокатники. Наприкінці грудня у продажу з'явиться також DVD-версія фільму - її друкуватимуть накладом не менше 30 тисяч примірників.

У Львові стрічку можна переглянути у "Коперніку".

panin.jpg

panin2.jpg

minotavr.jpg

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4876 / 1.57MB / SQL:{query_count}