Французька зима

Сьогодні у Львові розпочинається місяць документального кіно

Сьогодні у Львові розпочинається місяць документального кіно

Жителі України та Львова зокрема звикли, що весна вже кілька років поспіль приходить до нас із французьким прононсом, приносячи, крім перших зелених листочків та теплих днин, ще і безліч цікавих культурних акції із Франції. Проте цього року Французький культурний центр в Україні вирішив не чекати до весни і спільно з ARTE, європейським телеканалом культури, проводить в нашій країні Місяць документального кіно, теглайном якого є "Європа у всіх своїх вимірах...".

 У Львові фестиваль розпочнеться сьогодні картиною режисера Жака Дебса (до речі, він відвідає Львів і зустріч із ним відбудеться після сеансу) "Мусульмани Європи, християни Сходу, розбиті дзеркала" (Франція, 2006, 2 год.15 хв.).

Стрічка досліджує, як уживалися разом християни та мусульмани протягом тривалого часу в країнах, що входили до Османської імперії. Жак Дебс запрошує нас до подорожі від Сараєво до Єрусалима слідами цієї багатої та повної пригод історії.

На кожному етапі - в Боснії, Косово, Македонії, Албанії, Туреччині, в Лівані та Ізраїлі - він "організовує" зустріч глядачів із людиною, що пережила громадянську війну в своїй країні.

4 грудня можна буде переглянути цикл "Колекція: обличчя Європи", що є альманахом, кожна з новел якого є портретом того чи іншого звиклого європейця, а всі разом вони відбивають багатобарвність та полікультурність нашого континенту. "Фатмірех" режисера Флювія Альберті розповідає про підготовку дівчини до випускного вечора в ліцеї. Потім вона поїде навчатися за кордон, але й надалі працюватиме у недержавній організації "Kids for Peace" для встановлення миру в Косово. "Дідда" Солвейг Анспаш - історія поетеси, яка працює в бакалійній крамниці у Рейк'явіку, щоб заробити на життя собі та своїм двом синам. "Юдіт" Жульєт Сенік розповість про дівчину, що зростала у колишній НДР, зуміла своє захоплення музикою перетворити на професію. Сьогодні вона є дириґентом оркестру, і її життя проходить у подорожах та гастролях. Глядачі зможуть поспостерігати за нею на репетиціях та послухати її думки з приводу опери Моцарта "Зачарована флейта". "Ма­ріхан" Клер Лаборей - знайомство з дитячим психіатром в одній із лікарень Відня. Її батьки, коли вона була ще дитиною, залишили Туреччину та іммі­грували до Австрії. Маріхан поважає традиції, але не поступається своєю незалежністю. Вона щойно переїхала до свого власного помешкання, де мріє про ідеального чоловіка.

9 грудня - "Світ Monsato" (Франція, 2007р., 1 год. 48 хв.) режисера Марі-Монік Робен. Цей фільм змальовує історію американської мультинаціональної компанії MONSATO, сучасного лідера у виробництві ГМО (генетично модифікованих організмів), яка вважається одним з найбільших забруднювачів довкілля. Спираючись на документи та свідчення учених, адвокатів, політичних діячів, цей фільм показує, яким чином поза іміджем чистенької та зеленої фірми ховається глобальний проект,  що загрожує харчовій безпеці світу та екологічній рівновазі планети.

11 грудня - "Welcome Europa" (Франція, 2006 p., 1 год. 30 хв.) Бруно Ульмера. Готуючись до зйомок, режисер протягом року їздив країнами Євросоюзу. Він слідував за молодими турками, марокканцями та румунами на їхньому шляху до Греції, Німеччини, Італії, Іспанії, Франції та Нідерландів. Фільм розповідає про різноманітні хитрощі, до яких вдаються ці молоді люди, щоб вижити. Режисер намагався осягнути їхню мрію, повільне прозріння та врешті-решт спустошення їхньої особистості. Фільм отримав приз за найкращу документальну стрічку фестивалю "Docupolis" (Барселона, 2007), брав участь в основному конкурсі фестивалю "Sundance" та у Берлінському кінофестивалі тощо.

Усі перегляди відбуватимуться у кіноклубі Музею ідей, о 18.30.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5833 / 1.56MB / SQL:{query_count}