Глядач не перестав ходити до театру

Заньківчани з нагоди Всесвітнього дня театру поділилися новинами і планами, а керівництво розповіло про гастролі, співпрацю з військовими, новий сайт та інші цікаві проекти

фото: театр ім. М. Заньковецької
Сьогодні – Всесвітній день театру. І хоча Україні зараз не до святкувань, проте як у державі в цілому, так і у Львові зокрема відбуватимуться певні заходи з цієї  нагоди. Їх незмінним учасником стане й колектив Львівського національного драматичного театру ім. М. Заньковецької. 
Сьогодні о 12.00 разом із колегами з Львівського національного академічного театру опери та балету ім. С. Крушельницької з нагоди Дня театру і 200-ліття від дня народження Т. Шевченка вони виступлять біля  пам’ятника Великому Кобзарю. 
Зважаючи на складність політичної та економічної ситуації в нашій країні, заньківчани відмовилися від гучного святкування і традиційного “капусника”, але вирішили не відмовляти своїм постійним глядачам у ще одній нагоді для зустрічі. Цього року замість жартів зі сцени театру лунатиме спів. 
Сьогодні о 18.00 актори Валентина Бондар, Ярослав Мука, Роман Біль, Роман Гавриш, Наталія Лісова, Олександра Бонковська, Василь Коржук, Олександра Люта, Надія Шепетюк, Людмила Нікончук, Марта Кулай, Назарій Московець, Лідія Остринська  і оркестр під керівництвом заслуженого артиста України Богдана Мочурада  запрошують львів’ян та гостей міста відсвяткувати Всесвітній день театру разом. 
Спеціально до цього вечора заньківчани підготували нову програму, в якій продемонструють публіці свої вокальні таланти. Глядачі матимуть змогу насолодитися дивовижними музичними номерами, серед яких попурі Глена Міллера, “Зірки в очах твоїх” Поля Моріа, попурі “Океану Ельзи”, “Барселона” з оперети “Клівія”, “Карамболіна” Імре Кальмана, “Чорногора” та інші відомі композиції.

Усе найкраще – глядачам


фото: театр ім. М. Заньковецької
А яке ж свято без подарунка? Тут заньківчани здивували оригінальністю, вирішивши зробити своєрідний сюрприз глядачам. Йдеться про новий сайт театру, точніше цілий портал, який почав працювати сьогодні опівночі. 
“Попередньому сайту вже шість років, а оскільки впродовж цього часу технології пішли вперед, ми вирішили створити новий, який би відповідав усім останнім вимогам і потребам”, – каже директор-розпорядник Львівського національного драматичного театру ім. М. Заньковецької Тарас Лисак. 
У сайта та ж адреса: zankovetska.com.ua. Його наповненням займатимуться кілька людей, бо працювати над постійним оновленням інформації доведеться чимало. Завдяки новим технологіям глядачі отримають багато додаткових можливостей: відтепер у інтернет-представництві театру  можуть знайти інформацію про сам театр, його історію, новини, гастролі, заньківчан, репертуар великої і малої сцен, старі та нові вистави, навіть придбати квитки. 
До слова, оновлена афіша на сайті дуже зручна в користуванні – кожна вистава з репертуару має свою сторінку, на якій міститься короткий опис, фотогалерея і акторський склад (його також оновлюватимуть відповідно до заміни акторів). Ба більше, відтепер там будуть і відеоролики – своєрідні трейлери до вистав. Наразі такі створили уже до “Амадея” і “Назара Стодолі”, а найближчим часом планують зробити й до всіх інших театральних постановок.
Важливою у час новітніх технологій є й можливість придбання квитків через інтернет. На сайті театру ви зможете це зробити вже з 1 квітня. “Ми довго придивлялися до існуючих на ринку пропозицій і вирішили... піти своїм шляхом. Тож тепер наші глядачі зможуть (уточню!) не купити квиток, а розрахуватися за нього з допомогою банківської картки на сайті та забронювати його, – пояснює Тарас Лисак. – Зробивши це, користувач отримує на свою електронну пошту сертифікат, роздруковує його і приходить перед виставою в касу театру. А вже у касі за сертифікатом йому дають квиток”.
Зі слів директора-розпорядника, для початку в системі онлайн-продажу будуть виставлені по 42 квитки на кожну виставу. Та якщо вона матиме попит, кількість квитків збільшать. Окрім того, вже розробляються і незабаром стануть доступні мобільні версії сайту для перегляду на смартфонах і планшетах.

Сюрприз до ювілею


фото: театр ім. М. Заньковецької
Цього року Україна відзначатиме велику подію – 160-ліття від дня народження Марії Заньковецької. І хоча ювілей легендарної постаті  українського театру припадає на серпень, заньківчани вже тепер готуються до нього
“Зараз деякі проекти постанов Кабінету Міністрів України передбачають зупинку всіх програм святкувань, ювілеїв і т.д. У цей час так і має бути. Але важливо, що цього року відбудеться особливий для нас ювілей – 160-річчя від дня народження Марії Заньковецької, – розповідає генеральний директор Львівського національного драматичного театру ім. М. Заньковецької Андрій Мацяк. – Ясна  річ, ми готуватимемо певні акції з цієї нагоди. До прикладу, зберемо групу акторів театру і поїдемо на могилу Заньковецької на Байкове кладовище, а також у Заньків – на її батьківщину. Але я хотів би розповісти про проект, який придумала наша молодь і актори. Він вам напевно сподобається”. 
Заінтригували? Так от, Андрій Мацяк не лише розповів про цей проект, але й показав нам його результат – календар на 2015 рік від театру Заньковецької. “Ми зібрали автентичні фотографії Марії Заньковецької з архівів, а потім, так би мовити, відтворили їх уже з акторами нашого театру. Таких світлин є дванадцять – по одній на кожен місяць. Деякі з них групові, деякі портретні, – доповнює  розповідь директора художник-постановник Львівського національного драматичного театру ім. М. Заньковецької Наталя Тарасенко. – Хочу одразу сказати, що, на жаль, не увесь творчий склад взяв участь у цьому проекті, бо ми намагалися якнайточніше відтворити моменти з фото. Дуже важливою була схожість акторів на людей із фотокарток. Але це не останній такий проект театру. До майбутніх зможемо залучити й інших”.
Львів’яни та гості міста матимуть змогу придбати цей календар у фойє театру, а найближчим часом він з’явиться у мережі львівських книгарень. Зауважу, що продукт заньківчанам вдався. Помітно, що за ним стоїть копітка і ретельна праця не лише акторів, а й костюмерів, гримерів, освітлювачів, фотографа Ірини Баранської та видавництва “Леополь”, яке, власне, створило дизайн і надрукувало календар.
“Ця ідея мені відразу ж дуже сподобалася, оскільки наше видавництво пов’язане з історією та візуальним мистецтвом. Світлини ми поїхали шукати до Києва – в Музей кінематографії і театру. А вже потім тут, у театрі, придумували, як би то їх відтворити, –  ділиться враженнями про роботу над календарем директор видавництва “Леополь” Кирило Горішний. – Насправді це вже третій проект, який реалізуємо спільно з театром, але перший такого масштабу. Таким чином можемо популяризувати історію не лише Львова, а й України загалом”.
Андрій Мацяк, генеральний директор Львівського національного драматичного театру ім. М. Заньковецької
Зараз у культурі в загальноукраїнському масштабі маємо непросту ситуацію. Ви бачите настрої уряду щодо скорочення видатків, фінансування, наскільки це можливо…

Мушу одразу сказати: для національних закладів культури не буде категоричного зменшення фінансування (перш за все на зарплату), що для нас важливо. У деяких проектах документів державного значення взагалі йдеться про перехід закладів культури на госпрозрахунок. Як можна про таке говорити? Адже, до прикладу, наш театр фінансується на 85 відсотків державою. Того, що ми заробляємо, вистачить максимум на півтора місяця існування театру і колективу. Я вже не кажу про стан будівлі, у якій ми є. Як би там не було, а за гроші, виручені від продажу квитків, ми ще й намагаємося утримувати будівлю театру і комунікації в належному стані. На щастя, новий міністр Євген Нищук – людина дуже жертовна, відстоює наші інтереси досить вдало та результативно.

Вдячні нашому глядачеві за те, що він не покинув нас. Були невеликі спади відвідуваності, але навіть тоді зал був заповнений щонайменше наполовину. Та, що важливо, навіть у цей час, ми збирали повні зали, тож навіть у складні моменти були разом з людьми. Хочу зазначити, що колектив театру Заньковецької перебуває в надзвичайно активній позиції як щодо подій в Україні, так і в мистецтві. А з іншого боку ювілей Шевченка і ситуація в країні спричинили великий сплеск інтересу до нашого театру за кордоном. Нещодавно група наших акторів повернулася із Мюнхена, де ми показували виставу “Катерина”. Тоді ж заньківчани відвідали могилу Степана Бандери, поклали до неї квіти, заспівали гімн. Ви знаєте, після цих гастролей ми отримуємо гарні відгуки з Німеччини! Наші партнери вже думають, коли запросити нас до себе знову – цього разу до Лейпцига і Берліна.

Трохи бракує грошей (мусимо ще дозбирати) на гастролі в Парижі та Малазі, адже й там нас уже чекають. Французам повеземо “Катерину” Богдана Ревкевича, а іспанцям – “Бум, Пім, Пім” Вадима Сікорського. Ще збираємося до Польщі, до Ольштина. Там величезна українська громада. Запрошують показати кілька вистав. Гроші, виручені від продажу квитків, скеруємо на потреби України, найімовірніше – нашій армії.

І наостанок кілька слів про нашу нову ініціативу. В неділю, 23 березня, ми започаткували серію творчих зустрічей, вистав і концертів для українських військових. Першою з них стала зустріч із вояками на Яворівському полігоні, на яку їздили актори і оркестр театру (як ви знаєте, він бере активну участь в благодійних акціях).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4673 / 1.66MB / SQL:{query_count}