Галичина? Галіція? Західна Україна?

У Ряшеві відбулася чергова сесія міжнародної конференції "Musica Galiciana"

У Ряшеві відбулася чергова сесія міжнародної конференції "Musica Galiciana"

Понад двадцять провідних науковців України, Польщі, Німеччини та Ізраїлю, яких наприкінці минулого тижня зібрала одинадцята едиція міжнародної конференції "Musica Galiciana", питання геополітичного характеру цікавили не в першу чергу. Адже, вже традиційно, йшлося передовсім про багатющу музичну спадщину, яку віками формували на галицьких землях різні нації.

Незмінним натхненником і організатором проекту "Musica Galiciana" від самих початків є колишній львів'янин, музико­знавець і композитор Лєшек Мазепа. Саме він очолює Ряшівське музичне товариство, що стало ініціатором конференції, а також є професором Музичного інституту Ряшівського університету та Львівської національної музичної академії ім. М.Лисенка - тобто причетний фактично до всіх інституцій, задіяних у проекті. Конференції "Musica Galiciana" відбуваються почергово в Польщі та в Україні. Цього року гостей приймав Ряшівський інститут музики, а темою форуму стала музична культура Галичини в контексті польсько-українських відносин до 1939 року.

Різноманітні аспекти цієї проблематики розглянули в своїх доповідях професори та докторанти Варшавського музичного університету ім. Ф.Шопена, Берлінського вільного університету, Академії ім. Я.Длугоша в Ченстохові, Університету в Тель-Авіві, Львівської музичної академії, Прикарпатського університету і Дрогобицького педагогічного університету та, звісно ж, представники господарів - Інституту музики Ряшівського університету. Насичену програму виступів та дискусій, заключна з яких власне й набула "топографічного" характеру ("Галичина? Галіція? Західна Україна?"), доповнив  концерт у Ряшівській філармонії. Львів'яни можуть лише позаздрити відносно невеличкому містечку-сусіду: модерний концертний зал меломани заповнюють тут ущерть, а солістом виступив один із кращих на сьогодні у світі інтер­претаторів музики Олів'є Мессіана німецький піаніст  Маркус Белльгайм. Розмову з ним читайте в одному із наступних чисел "Пошти".

Ряшів - Львів

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4635 / 1.54MB / SQL:{query_count}