Фольклорні інтонації симфонічної музики

Львівська обласна філармонія запрошує на концерт, у якому прозвучать шедеври Вебера, Енеску, Прокоф’єва і Чайковського

В неділю, 2 лютого, у Львівській філармонії прозвучать симфонічні шедеври світової музики – увертюра до опери “Оберон” Карла-Марії фон Вебера, оркестрова сюїта №1 з балету “Попелюшка” Сергія Прокоф’єва, енергійна і напрочуд колористична “Румунська рапсодія” Джордже Енеску, а також віртуозні “Варіації на тему рококо для віолончелі з оркестром” Петра Чайковського. Ці твори для львів’ян і гостей міста виконає віолончеліст Ярослав Мигаль та академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії під батутою заслуженого артиста України Віктора Плоскіни. 
Постійні відвідувачі концертів симфонічної музики добре знайомі з увертюрою до  “Оберона” німецького композитора Карла-Марії фон Вебера, яка відіграє важливу драматургічну роль у самій опері. Вона є одним з кращих творів композитора і поєднує фантастику з реальністю. Вебера вважають першим німецьким композитором, який глибоко зрозумів склад національної музики і підніс до високої художньої досконалості національний німецький фольклор. В  його операх закладений той фундамент, на якому композитор побудував “Тангейзера” і “Лоенгріна”.
 Балет “Попелюшка” російського композитора Сергія Прокоф’єва, оркестрова сюїта №1 з якого прозвучить на концерті, належить до найвидатніших творів воєнних років. Його прем’єра відбулася у 1945-ому. Це один з найпопулярніших сюжетів, який має понад тисячу втілень у фольклорі різних народів світу. Поєднання композиторських достоїнств партитури  (образності, мелодійної щедрості, драматургічної логіки і танцювальності) зробили “Попелюшку” однією з кращих музичних казок у світі. 
Музика румунського композитора Джордже Енеску складалася під впливом європейського романтизму. Надалі вона, розвиваючись паралельно з пошуками І. Стравінського, С. Прокоф’єва, а в оперному жанрі (опера “Едіп”, 1910 – 1931 рр.)  Р. Штрауса, увібрала вплив нововіденської школи, неокласицизму, необароко. На всіх цих стадіях незмінно важливим і характерним для Енеску було звертання до румунського фольклору. Широко відомі дві його “Румунські рапсодії”, одна з яких прозвучить на концерті. 
На завершення вечора музиканти зіграють “Варіації на тему рококо для віолончелі з оркестром” Петра Чайковського, вперше виконані 18 листопада 1877 р. під керівництвом Миколи Рубінштейна. Це надзвичайно вишуканий і віртуозний твір, який Чайковський спеціально написав для цього інструмента. Тож виконання їх Ярославом Мигалем – справжня подія для музичного Львова, в якому чимало шанувальників його творчості.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4845 / 1.54MB / SQL:{query_count}