Культурні події у нашому місті


Сьогодні у Львові відбудуються прем’єри п’яти фільмів.
Трилер “Джек Раян: теорія хаосу” (реж. Кеннет Брена; у рол.: Кріс Пайн, Кевін Костнер, Кеннет Брена, Кіра Найтлі) розповість про колишнього морського піхотинця, який приїхав до Москви працювати фінансовим аналітиком. В один день життя героя перевертається з ніг на голову – його бос спланував аферу, що має знищити фінансову систему США і влаштувати це так, аби всі підозри впали на американця. До всього Джек змушений не просто очистити своє ім’я, а й урятувати викрадену босом дружину.
Спортивна комедія “Гранд реванш” (реж. Пітер Сігал; у рол.: Роберт Де Ніро, Сільвестр Сталлоне, Кевін Гарт, Кім Бейсінгер). Ця стрічка про двох боксерів пенсійного віку. Тридцять років тому вони зустрілися на рингу, однак обоє вважають, що давня суперечка досі не завершена. Отож, ветерани боксу знову готуються вийти на ринг. Вирішальний поєдинок має визначити, на чиєму боці правда в тій давній суперечці.
Події пригодницької драми “Надія не згасне” (реж. Джей Сі Чендор; у рол.: Роберт Редфорд) розгортаються у водах Індійського океану. Головний герой сам подорожує на яхті. Низка непередбачуваних ситуацій щораз ближче підводить його до неминучої загибелі. Але чоловік не має наміру здаватися і докладає максимум зусиль, аби вижити… Режисер стрічки каже, що джерелом натхнення для роботи над фільмом для нього стала повість Ернеста Гемінгвея “Старий і море”.

Фантастичний трилер “Загроза зараження” (реж. Гленн Чіано; у рол.: Майкл Медсен, Крісті Карлсон Романо, Вільям Форсайт) розповідає про батька і сина, які полюбляють полювати на оленів. Цього року вони знову попрямували в свій мисливський клуб, щоб разом з іншими мисливцями вирушити на довгоочікуване полювання. І саме в цей час у тому ж лісі пропадає літня жінка, заражена небезпечним вірусом. Дізнавшись про хворобу з телевізійних новин, мати і дружина героїв поспішають сповістити їх про небезпеку. Однак її рідні зайшли вже надто далеко в лісові хащі…
Комедія “Як зваблювати важкодоступних жінок” (реж. Річард Темчен; у рол.: Луї-До де Ланкесе, Стефані Зостак, Джекі Гоффман) розповість про американських невдах, які прагнуть осягнути секрети зваблення жінок. У цьому їм допомагатиме гуру з Франції Філіп.
Національний академічний український драматичний театр ім. М. Заньковецької запрошує львів’ян та гостей міста сьогодні о 18.00 на оперету на три дії “Гуцулка Ксеня” (музика і лібрето Я. Барнича, вірші Д. Николишина). В п’ятницю, 17 січня, о 18.00 тут покажуть ще одну, не менш відому постановку заньківчан – оперету на три дії “Сільва” І. Кальмана.
У Львівському академічному театрі імені Леся Курбаса завтра о 19.00 розпочнеться вистава “Так казав Заратустра”. В суботу, 18 січня, о 19.00 ви зможете побачити постановку “Апокрифи”, створену В. Кубинським за драматичними етюдами “На полі крові” та “Йоганна, жінка Хусова” Лесі Українки. А в неділю, 19 січня, о 19.00 тут покажуть “Амнезію, або Маленькі подружні злочини” за Е.-Е. Шмідтом.
Львівський драматичний театр імені Лесі Українки в п’ятницю і суботу, 17 і 18 січня, о 18.30 запрошує на музичну комедію “Собака на сіні” Лопе де Вега. Режисер-постановник вистави – заслужена артистка України Л. Колосович.
Арт-галерея “Зелена канапа” запрошує оглянути виставку “Невигадані сюжети” Петра Сипняка. Тут представлені 30 творів невеликого формату, яких ніде раніше не виставляли. Ця виставка  – данина побутовому жанру малярства в його класичному вигляді. Видатний художник зі Львова Петро Сипняк походить із села, що на Івано-Франківщині. Можливо, саме тому, йому так природно вдаються жанрові сценки, знайомі ще з дитинства: пастухи і конюхи, сільські жінки за скороминущою бесідою (робота ж чекає), діти, що бавляться на березі водойм, домашня живність. Зміни сезонів від весни до осені і коловорот землеробства, який Петро Сипняк водночас і романтизує, і  звеличує, як прояв архаїчного життя в гармонії  з нашим загальнолюдським корінням .
У залах Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького сьогодні о 16.00 відбудеться відкриття виставки “Західноєвропейський рисунок XVI – XVIII ст. зі збірок НМЛ ім. Андрея Шептицького”. Вона репрезентує унікальну колекцію оригінальних творів західноєвропейської графіки, які нечасто демонстрували широкому колу глядачів. Тож матимете нагоду побачити унікальні відреставровані графічні твори західноєвропейських митців – Тиціана, Мікеланджело, Ван Дейка, Франсиско Гойї, П’єтро-Антоніо Новеллі, Джованні-Баттіста Тьєполо. Виставка підбиває підсумок тематичних акцій ювілейного 2013 року і водночас вшановує ще одну, не менш значущу в житті інституції подію – 40-ліття діяльності реставраційної майстерні графіки НМЛ (керівник – художник-реставратор графіки вищої категорії В. Волков). 
У п’ятницю, 17 січня, о 19.00 спільнота Collegium Musicum і кав’ярня “Штука” запрошують на концерт-читання поеми-міту Т.-С. Еліота “Безплідна земля” в перекладі Т. Демка. Читці: В. Бєглов, К. Трачук. Під час заходу лунатиме музика К. Дебюссі, І. Стравінського, Й.-С. Баха та інших у виконанні Насті Бойко (фортепіано) і Петра Тітяєва (скрипка).
А в неділю, 19 січня, у нічному клубі Picasso відбудеться благодійна вечірка “ЩедреЕтно’2014”. Гурти “Патриція”, “ГИЧ Оркестр”, “Йорий Клоц” та Freddy Marx Street об’єдналися, аби допомогти Софії та Лук’яну Радишам, які мають важке захворювання м’язів (хвороба Вердніге-Гоффмана). Діти не можуть пересуватися без спеціальних візків. Саме на їх придбання підуть усі кошти, зібрані завдяки проведенню концерту.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4451 / 1.58MB / SQL:{query_count}