Надихнутись на великі діла

У палаці Любомирських представили “Майже порожній ескізник Lviv Book” та виставку західноукраїнського сучасного мистецтва

фото: Андрій Польовий
Не знаєте, як привернути до себе увагу і зібрати на відкритті вашої виставки величезну кількість відвідувачів? Хочете, аби про вас говорили, писали, сповіщали наші медіа? Якщо так – повчіться цього у дизайнерки та художниці Гриці Ерде, яка днями презентувала проект “50”. Хто ж встоїть після такого запрошення: “...як початок нової історії ми проводимо найбільш масштабну виставку сучасного мистецтва з часів кінця світу, де ви побачите оригінали робіт відомих художників, для того, щоб надихнутись на великі діла”.
На відкритті експозиції “Західноукраїнське сучасне мистецтво. Наймасштабніша виставка з часів кінця світу” в палаці Любомирських (пл. Ринок, 10) гостей не бракувало. Більшість із них – молодь, яка приглядалася і активно обговорювала роботи 50 сучасних художників Західної України, представлених тут у рамках проекту “50”.

фото: Андрій Польовий
“Ми зібрали художників, які можуть щось робити, творити, котрим є що сказати. Відбирали людей, які виставляються, є активними творцями, не сидять по кутках, в яких є позиція – соціальна або політична, – каже куратор виставки Гриця Ерде. – Намагалась зібрати сучасний живопис. Мене дістали всі ці сучасні інсталяції! Не розумію, що воно робить зараз в Україні, якщо воно було сорок чи п’ятнадцять років тому у Європі. Думаю, через років десять-двадцять Україна матиме сильну течію саме фігуративного мистецтва, не абстрактного, бо це ми вже пройшли”.
Ми зібрали художників, які можуть щось робити, творити, котрим є що сказати. Відбирали людей, які виставляються, є активними творцями, не сидять по кутках, в яких є позиція – соціальна або політична
Виставку, з її слів, готували впродовж року. Що й не дивно, адже до експозиції ввійшло 300 робіт, які розмістили аж у десяти залах. А ще у вересні на Форумі видавців Гриця презентувала нотатник “Майже порожній ескізник LvivBook”, у якому зібрані твори 50 сучасних художників Західної України –  саме тих, роботи котрих зараз представлені на виставці. “Їх імена є єдиною цінністю та ідеєю, покликаною підсумувати, зібрати в одному місці найскладніші творчі емоції” – йдеться в нотатнику. І цей запис цілком пояснює не лише задум записника чи виставки, але й ідею усього проекту “50”.
Є таке твердження, що мистецькі твори повинні викликати емоції. Не завжди позитивні, інколи суперечливі, але основне – не залишати байдужими тих, хто на них дивиться. Організатори “50” вважають, що прина­ймні з цим завданням вони упоралися. А чи то справді так, можете переконатися самі, відвідавши виставку до 4 листопада!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.5262 / 1.55MB / SQL:{query_count}