Кілька днів тому у Львові стартувала “ТЕТРАМАТИКА” – мультимедійний фестиваль, присвячений аудіовізуальному та інтерактивному мистецтву. Він зосереджується на взаємодії музики та зображення і на розкритті потенціалу застосування ІТ-технологій в мистецьких творах.
Найбільш прогресивним напрямком світового мистецтва нині є сфера нових медій – мистецьких творів, що широко використовують новітні ІТ-технології. Програмісти та інженери співпрацюють із художниками і музикантами над реалізацією нових мистецьких творів, а сфера мультимедійного мистецтва стає важливим плацдармом для презентації можливостей нових комп’ютерних технологій.
“На жаль, в Україні ці сфери не перетинаються, і це нас віддаляє від світового культурного процесу, – каже один із координаторів заходу Михайло Барабаш. – Фестиваль аудіовізуального мистецтва “ТЕТРАМАТИКА” проводиться для того, щоб долати цю проблему”.
Першу “ТЕТРАМАТИКУ” організатори присвятили століттю мультимедій у мистецтві. У фестивалі беруть участь більш як два десятки митців з України, Польщі, Румунії, Тайваню, Німеччини та Бельгії. Вони представляють виставки мультимедійних творів – звукових, інтерактивних інсталяцій.
У Львові будуть представлені проекти відомого молодого митця Міхая Ґреку з Румунії, який покаже відео centipede sun та спільний проект з Тібо Глейзе із Франції Glucose. Крім того, львівський глядач зможе побачити проект Portrait of Eve Clone, до якого ввійшли роботи, виконані у техніці голографії, автором яких є професор мультимедійного мистецтва Національного університету Тайваню, директор Digital Arts Lab Лін Пей Чвен (Тайвань).
Презентують і два персональні проекти – Юрія Білея “Порожнеча” (звуковий об’єкт) та Богдана Шумиловича Stuka obiektyvna (відео-об’єкт).