День Незалежності у Львові

Особливістю цьогорічної святкової програми заходів стане велика кількість локацій. Забави, концерти і інші акції у суботу 24 серпня в нашому місті проходитимуть не лише в центрі, але й у інших районах

фото: прес-служба ЛМР
Цього року Україна святкує свій 22 день народження. З нагоди цього свята у Львові відбудуться різнопланові заходи у різних частинах міста. Концерт класичної музики, святкові концерти, майстер-класи і флеш-моби на Сихові та Левандівці, концерт у парку культури від Ігоря Богдана — все це і ще багато іншого чекає львів’ян та гостей міста Лева 24 серпня, у суботу.
“Ми намагаємося провадити нашу діяльність в культурі так, щоб децентралізовувати заходи, які відбуваються у місті. Через те, що ми дуже цінуємо наше місто як конгломерацію, цінуємо всі складові частини, з яких формувався Львів, цьогорічний День Незалежності святкуватимемо доволі широко,  – пояснює начальник управління культури Львівської міської ради Ірина Подоляк. – Традиційно залучимо площу Ринок, але в трошки меншому форматі. Задіємо Сихів, Парк культури і відпочинку ім. Б. Хмельницького і нашу прекрасну Левандівку”.
Аби ви змогли скласти для себе ідеальну програму святкування Дня Незалежності і встигнути на найцікавіші акції, “Пошта” розповідає про усі заходи, які відбуватимуться в нашому місті. Отож.

У Парку культури 

Шанувальники традиційної української естради святкуватимуть День Незалежності під улюблені естрадні та народні хіти Ігоря Богдана у Парку культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького з 17.00 до 22.00. Заслужений артист, який уже багато років живе в Канаді, дарує Львову свій сольний концерт, присвячений дню народження України. Під час свята зі сцени звучатимуть його нові пісні та ті, які були відомі ще до незалежної України. 
Співатиме на сцені Парку культури не лише Ігор Богдан, а й його давні друзі, з якими працював ще понад 20 років тому. На ініціативу подарувати львів’янам музичне свято зголосились Заслужений діяч естрадного мистецтва України Зеновій Гучок, львівський гурт “Земляки” та добре знаний гурт “Галичани”.

У Палаці мистецтв

24 та 25 серпня у Львівському Палаці мистецтв відбудуться соціальні покази документальних фільмів від Світового Конгресу Українців. В шести різних за тематикою фільмах — історії з минулого та теперішнього життя українців на батьківщині та поза її межами.
Це боротьба під час Помаранчевої революції (“Помаранчева хроніка”), політичний контекст польських концтаборів 34– 39 рр. (“Береза Картузька”), злочинні події голодомору 32-33 рр. (“Окрадена земля”), підтримання українських традицій в угорській діаспорі (“Наші свята”) та Америці (“Народні танці”), бразильська доля насильно вивезеного з батьківщини німецькими нацистами українця (“Іван — назад у минуле”). Вхід на всі покази вільний.

У центрі міста

Скульптури античних богів у центрі Львова до свята традиційно одягнуть у вишиванки. Цей захід відбудеться 23 серпня – у День Прапора. “Розпочнемо акцію о 7.30, і триватиме вона близько двох годин. Вона завжди має велику популярністю серед львів’ян і гостей міста”, – розповідає Леся Білецька, відповідальна за акцію в управлінні сім’ї, молоді та спорту. У вишитому одязі скульптури залишатимуться до 2-3 вересня. 
24 серпня святкування в серці Львова  розпочнуться  рано вранці. О 9.00 годині на площі Ринок перед ратушею відбудеться унікальний музичний перфоманс, який присвячений Дню Незалежності України. У центрі міста просто неба розміститься “Жива музична квадросистема”, яку утворять 4 струнні квартети музикантів з оркестру “Віртуози Львова”. З 14.00 до 19.00 на північній стороні площі Ринок триватиме концерт “Сурми Галичини”. Свої таланти під час нього продемонструють дитячі колективи “Погулянка”, “Левеня”, “У колі друзів”, “Полуничка”, а також колектив із Канади “Русалка”, що мав виступати на “Етновирі”.
З 17.00 львів’ян та гостей міста запрошують долучитися до традиційної молитви на площі перед пам’ятником  Т. Шевченку. Саме в цей час тут лунатиме “Акафіст до Пресвятої Богородиці” у виконанні хорової капели “Дударик”. Після акафісту, який триватиме близько години, учасників запрошують послухати вже класичні Шевченкові твори у виконанні хорової капели “Дударик”. 
Чудовим завершенням святкування Дня Незалежності в центрі Львова стане концерт, який триватиме з 19.00 до 20.30 на площі Ринок. Під час нього ви зможете насолодитись світовими класичними хітами від “Віртуозів Львова” (керівник оркестру, концертмейстер Володимир Дуда) і Ігоря Мацелюха.

На Сихові

Цього року святкові заходи до Дня Незалежності відбуватимуться у різних районах міста. Зокрема на Сихові вам запропонують шоу байкерів, показову програму вершників на конях, урочисту академію та святковий концерт.
Урочистості тут розпочнуться о 10.00 Божественною літургією за Україну у храмі Різдва Пресвятої Богородиці. З 13.00 на проспекті Червоної Калини, 62 триватиме шоу байкерів. Починаючи з 14.00 на майдані перед КОЦ імені О. Довженка стартують спортивні змагання “Олімпійська надія”. Тоді ж тут розпочнуться цікаві конкурси (витинанки “Українські візерунки”, малюнки на мольберті і на асфальті), майстер-класи (з розпису на тканині “Моя Україна”, зі створення ляльки-мотанки, з рукоділля), турнір з шахів і виставка-продаж книжок.
О 15.00 на майдані свої вміння продемонструють вершники зі спортивної школи “Буревісник”, а о 15.30 тут розпочнеться виступ духового оркестру Львівської дитячої школи мистецтв №5 “Львівські фанфари”, відомого не тільки у Львові, але і в Європі. Фінальними заходами у програмі святкувань на Сихові стане урочисте віче з нагоди Дня Незалежності (з 17.00) і святковий концерт колективів художньої самодіяльності ЦДЮТ.
Під час останнього для львів’ян і гостей міста виступлять солісти вокально-естрадного колективу “Ілюзія”, зразковий хореографічний ансамбль “Вишиванка”, колектив сучасної хореографії “СинАт”, солісти гурту “Роксолани”, ансамбль народних інструментів і артист Національного академічного драматичного театру імені Марії Заньковецької Роман Гавриш. 

На Левандівці 

На Левандівці День Незалежності святкуватимуть разом не лише українці, поляки та білоруси. Саме 24 серпня завершується міжнародний проект “Ближче один до одного. Три культури, одна Європа – співпраця публічних інституцій культури, неурядових організацій та аніматорів”, який тривав майже півроку. Партнерами у ньому були народні доми та муніципалітети міст Львова, Любліна та Бреста. 
“Проект завершується 24 серпня великим концертом у Львові.  130 учасників аматорських колективів з Бреста і Любліна приїдуть до нас, аби разом з нашими колективами закінчити цей проект”, – каже начальник управління культури ЛМР Ірина Подоляк. Хедлайнерами концерту стануть: ETNO XL (Рівне);  Хуткі Смоуж (Швидкий Равлик) – гурт із Білорусі, котрий вже кілька років шокує великі міста та всіх підряд, та гурт зі Львова GREEN SILENCE.
Взагалі ж День Незалежності на Левандівці почнуть відзначати ще в переддень свята веломандрівкою (з 18.00 до 21.00). Для її проведення знайшли волонтерів, добровольців, кваліфікованих людей. Місце збору учасників – біля ресторану “Тарон”, на перехресті перед Левандівським мостом. Пункт завершення мандрівки – Народний дім на Білогорщі. Під час екскурсії вам розкажуть про шанець часів кінця XIX ст., австрійську Левандівку, Левандівку 20–30-х рр., сакральні споруди, Південно-Західний колектор, міфи і байки району, а також ще багато чого. Участь безкоштовна.
Наступного дня, з 14.30 до 16.00 для львівян і гостей міста цим районом проведуть пішу соціальну екскурсію і розкажуть про його історію, мешканців і важливі події. Місце збору – біля Поліклініки, вул. Суботівська (маршрутки 13, 17, 18, 20, 23. Зупинка “Поліклініка”). Пункт завершення мандрівки – Левандівське озеро. У парку на вул. Повітряній 24-го числа вже з 11.00 розпочнуть свою роботу ярмарки українських, польських і білоруських народних ремесел. Цілий день тут триватимуть виступи аматорських гуртів з Білорусі, Польщі та України,  конкурси з призами. Гості свята зможуть долучитись до двох флеш-мобів, які символізують солідарність та партнерство країн-учасників (майстер-клас гуцульського танцю для країн-учасників та спільне виконання Гімну Європи)
З 13.00 тут стартує серія творчих майстер-класів, під час яких усіх охочих навчать робити вітраж на склі, декупаж (декорування дерев’яних виробів), малюнки на пінопласті, витинанки, працювати з паперовою пластикою, виготовляти сувеніри з тканини, сережки з кульок.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5019 / 1.62MB / SQL:{query_count}