Довгочасні мандри

З 4 по 25 вересня триватиме поетичне турне від Meridian Czernowitz. “Пошта” розповідає, які цікаві акції відбуватимуться під час нього і як стати їх учасником

Майже місяць, з 4 по 25 вересня, триватиме поетичне турне Київ – Чернівці – Львів – Берлін – Бремен від Міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz і партнерів. В його рамках відбуватимуться як стаціонарні акції у цих містах, так і мандрівні поетичні читання в потягах, які Meridian Czernowitz проводить спільно з Форумом видавців.
Пройдуть вони у спеціальному вагоні-салоні, причепленому до потягів, що прямуватимуть з Києва до Чернівців та з Чернівців до Львова. Аби стати учасником цих читань, потрібно придбати в залізничних касах квиток на потяг №117 Київ – Чернівці (відправляється з Києва 5 вересня о 18.42, прибуває до Чернівців 6 вересня о 8.16 ) або на потяг №136 Чернівці – Одеса  (відправляється з Чернівців 9 вересня о 15.51, прибуває до Львова 9 вересня о 21.31) у будь-який вагон – плацкартний чи купейний. А вже у потязі йти на звуки поезії до вагона-салону Meridian Czernowitz.

300 китайців у PinchukArtCentre

Розпочнеться турне в столиці – тут відбуватимуться поетичні читання “300 китайців” – спільний проект Meridian Czernowitz та PinchukArtCentre, куратором якого є Катерина Бабкіна. “Китай, Китай” – масштабний проект, який включає роботи одинадцяти китайських художників різних поколінь.
Основною його темою є напруга між індивідуальним та колективним мисленням, яка не тільки простежується через усю китайську історію і безперервно формує сучасне суспільство, а й набуває великого значення на Заході. Органічно вписані у тематику та проблематику виставки провідні автори України та Європи читатимуть поезію, поєднуючи тексти з перфомансами та меседжами.
Учасниками читань стануть Амір Ор, Олесь Ільченко, Світлана Поваляєва, Сергій Жадан, Міхаель Донгаузер, Енн Коттен, Маріон Пошманн, Ганс Тіль, Ігор Померанцев, Катерина Бабкіна, Маріанна Кіяновська, Ірина Вікирчак, Марк Бєлорусець, Нора Іуга, Е.А. Ріхтер.

Werwolf Sutra

В рамках програми цього поетичного турне у Львові 12 вересня під час Форуму видавців відбудеться музично-поетичний перфоманс Юрія Андруховича і швейцарського дуету Werwolf Sutra. Український автор презентує свої вірші в німецькому перекладі разом із музичним гуртом. На своїй батьківщині та в Польщі він уже кілька років працює з музикантами і представляє свою поезію на сцені у вигляді концертної програми. В Швейцарії, наприклад, виступає з дуетом Werwolf Sutra.
Разом митці розробляють композиції, які, не повторюючи слів Андруховича, рухаються навколо експресій окремих поезій та віддзеркалюють їх у музиці в інтимний та індивідуальний способи. Завдяки шумливому ландшафтові, норовливим пісням, народнопісенним виставам чи лише завдяки фізично присутній тиші музика дуету Werwolf Sutra і поезія Юрія Андруховича сягають рівня спільної мистецької форми.
Андрухович також співає – українські народні пісні, які супроводжують його впродовж усього життя. Цього року під час фестивалю Meridian Czernowitz можна буде побачити чотири перфоманси (разом зі згаданим), кожен з яких вартує особливої уваги.

“Театральне ревю за творами Юри Зойфера”

“Театральне ревю за творами Юри Зойфера” – це вшанування пам’яті понад сто років тому народженого поета (рекомендується й дітям та молоді).
Юра Зойфер належить до тих небагатьох австрійських авторів, що були перекладені більш ніж 30 мовами світу. В грудні 2012-го йому виповнилося б сто років. Він помер будучи єврейським комуністом невдовзі після свого 26-річчя – в лютому 1939-го – у концтаборі Бухенвальд від тифу.

HERZKEIME

HERZKEIME – це музично-театральний вечір, присвячений двом єврейським поетесам – Зельмі Меєрбаум-Айзінгер та лауреатці Нобелівської премії Неллі Закс. Обох авторок об’єднує не лише єврейське походження, а й нереалізоване юнацьке кохання.
Зельмі Меєрбаум-Айзінгер було лише 18, а Неллі Закс – 17, коли це почуття ледь не зруйнувало їх, але водночас стало джерелом натхнення для написання літературних творів. HERZKEIME – це інноваційна форма театру, що перетікає з реального у віртуальний простір. Акторка співає і читає вірші Зельми Меєрбаум-Айзінгер і Неллі Закс, покладені на музику, в супроводі гітари Йоханнеса Конена.

“Альберт, або Найвища форма страти”

Альберта Вироземського спалили. В обвинувальній частині судового вироку зазначалося, що він здійснив “найганебніший людський вчинок за всю історію міста…” У чому полягав той “найганебніший вчинок”, розповість Юрій Андрухович, попутно шукаючи відповіді на одвічні питання, що виникають під час з’ясування особистістю стосунків зі собою.
В цій розповіді його супроводжуватимуть ключові постаті української імпровізаційної музики – контрабасист Марк Токар та співачка Уляна Горбачевська. Таким чином, прем’єра літературного твору відбудеться не в друкованому вигляді, а у форматі літературно-музичного перфомансу.
Графічне його оформлення здійснив Анатолій Бєлов та vj-група Cube. Ідея проекту належить Олі Михайлюк.

Програма Поетичного турне Київ – Чернівці – Львів – Берлін – Бремен
(4 – 25 вересня 2013 року)
4 вересня, Київ, PinchukArtCentre,вул. Велика Васильківська/Басейна, 1/3-2
19.00 – 23.00
Поетичні читання
Учасники: Олесь Ільченко (UA), Світлана Поваляєва (UA), Сергій Жадан (UA), Міхаель Донгаузер (AT), Енн Коттен (DE), Маріон Пошман (DE), Ганс Тіль (DE), Амір Ор (IL), Ігор Померанцев (GB), Маріанна Кіяновська (UA), Марк Бєлорусець (UA), Нора Іуга (RO), Е.А. Ріхтер (AT) та ін.
5 вересня, потяг Київ – Чернівці, вагон-салон Meridian Czernowitz
19.30 – 24.00
Поетичні читання в потязі
Учасники: Сергій Жадан (UA), Олесь Ільченко (UA), Світлана Поваляєва (UA), Маріанна Кіяновська (UA), Енн Коттен (DE), Міхаель Донгаузер (AT), Маріон Пошман (DE), Ганс Тіль (DE), Амір Ор (IL), Олена Фанайлова (RU), Ігор Померанцев (GB), Катерина Бабкіна (UA), Олена Рибка (UA), Нора Іуга (RO), Е.А. Ріхтер (AT), Макс Чоллек (DE), Остап Сливинський (UA), Тарас Малкович (UA), Анна Малігон (UA), Олексій Чупа (UA), Наталія Бельченко (UA), Олена Герасим’юк (UA), Nielsen (DN) та ін.
Модератори: Ірина Вікирчак (UA), Дмитро Лазуткін (UA).
9 вересня, потяг Чернівці – Одеса, вагон-салон Meridian Czernowitz
16.00 – 21.00
Поетичні читання в потязі
Учасники: Юрій Андрухович (UA), Сергій Жадан (UA), Андрій Любка (UA), Остап Сливинський (UA), Маріанна Кіяновська (UA), Мар’яна Савка (UA), Юрій Іздрик (UA), Олесь Ільченко (UA), Світлана Поваляєва (UA), Тарас Малкович (UA), Енн Коттен (DE), Нора Гомрінгер (DE), Йоко Тавада (DE), Макс Чоллек (DE), Ральф Дутлі (CH), Андреас Неезер (CH), Міхаель Донгаузер (AT), Ігор Померанцев (GB), Олена Фанайлова (RU), Ришард Криницький (PL), Анджей Сосновськй (PL), Юрій Тарнавський (USA), Ян Вагнер (DE), Клаус Райхерт (DE), Нора Іуга (RO), Е. А. Ріхтер (AT) та ін.
Модератори: Ірина Вікирчак (UA), Петро Рихло (UA), Марк Бєлорусець (UA).

10 – 15 вересня, Львів
Події Meridian Czernowitz. на ХХ Форумі видавців
10 вересня, вівторок
Поетичні читання №1
Учасник: Нора Гомрінгер (DE/CH).
Модератор: Петро Рихло (UA).
Поетичні читання №2
Учасники: Йоко Тавада (DE), Ральф Дутлі (DE).
Модератори: Петро Рихло (UA), Марк Бєлорусець (UA).
Поетичні читання №3
Учасники: Клаус Райхерт (DE), Ян Вагнер (DE).
Модератори: Петро Рихло (UA), Марк Бєлорусець (UA).
Поетичні читання №4
Учасники: Енн Коттен (DE), Сергій Жадан (UA).
Модератор: Сергій Жадан (UA).
Поетичні читання №5
Учасники: Ришард Криницький (PL), Олег Лишега (UA).
Модератори: Юрій Кучерявий (UA), Маріанна Кіяновська (UA).
12 вересня, четвер
Поетичні читання №1
Учасники: Ігор Померанцев (GB), Олена Фанайлова (RU).
Поетичні читання №2
Учасники: Міхаель Донгаузер (AT), Нора Іуга (RO).
Модератори: Марк Бєлорусець (UA).
Поетичні читання №3
Учасники: Андреас Неезер (CH), Маріон Пошманн (DE).
Модератори: Петро Рихло (UA), Марк Бєлорусець (UA).
Презентація книжки Тараса Прохаська “Одної і тої самої”
Модератор: Ірина Вікирчак (UA).
Презентація книжки Тадеуша Домбровського “Чорний квадрат” №5
Учасники: Тадеуш Домбровський (PL), Василь Лозинський (UA), Маріанна Кіяновська (UA).
Модератор: Остап Сливинський (UA).
Музично-поетичний перфоманс Юрія Андруховича і дуету Werwolf Sutra
Учасники: Юрій Андрухович (UA), Вера Каппелер (CH), Петер Комрадін Цумтор (CH).
13 вересня, п’ятниця
Презентація книжки Юрія Іздрика “Після Прози”
Модератор: Катерина Бабкіна (UA).
Презентація книжки Р. Вальзера “Прогулянка”в перекладі Ю. Андруховича
Модератор: Ірина Вікирчак (UA).
23 вересня, Берлін, Kulturbrauerei, Knaackstr., 97
Поетичні читання
Учасники: Сергій Жадан (UA), Юрій Андрухович (UA), Ігор Померанцев (GB), Нора Іуга (RO ), Ян Вагнер (DE).
Модератор: Томас Вольфарт (DE).
25 вересня, Бремен, Stadtbibliothek, Wallsaal, Am Wall 201
Поетичні читання
Учасники: Сергій Жадан (UA), Юрій Андрухович (UA), Ігор Померанцев (GB), Ганс Тіль (DE), Нора Іуга (RO).
N.B.: В програмі передбачаються зміни і доповнення.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4236 / 1.62MB / SQL:{query_count}