“Франко.Місія” в дії

По 28 липня на Львівщині триватиме міжнародний фестиваль мистецтв

Учора в селі Поповичі розпочався Перший міжнародний фестиваль мистецтв “Франко.Місія”. У попередніх числах “Пошта” вже подавала його повну програму і розповідала про цікаві акції, які відбуватимуться під час його проведення. Але молоді організатори нового амбітного проекту до останнього невтомно вигадували щораз нові заходи та й мистецька спільнота проявила неабиякий інтерес до нього. Тож сьогодні розповімо про останні новини.

Мистецькі проекти

Першими мистецькими творами “Франко.Місії” стали street-art-проекти Сергія Радкевича і Ярослава Футимського в Судовій Вишні  і Рудках. 
Художники ще на початку липня вирушили маршрутом фестивалю у пошуках об’єктів, що стануть простором для втілення їхніх ідей. Завдяки такій мандрівці у Поповичах, Дрогобичі, Самборі та на всіх цікавих спорудах, які траплятимуться дорогою до Нагуєвичів, з’явилися концептуальні графіті. А вже у вівторок публіка та учасники, що поїдуть з “Франко.Місією” в подорож, зможуть побачити їх. Можливо, ці графіті також стануть “фішками” фестивалю, як і більш ранні проекти Сергія Радкевича та Ярослава Футимського.
З 15 липня до унікальної лінії фортів Першої світової війни, відкритої для відвідування лише на час фестивалю, з’їжджалися митці, аби створити незвичні ленд-арт-об’єкти в Поповичах. Серед них Юрій Єрмоленко, Олександр Никитюк, Роберт Саллер, Стас Туріна, Юрій Білей, Павло Ковач (junior), Данило Ковач, Анатолій Татаренко, Антон Варга, Андрій Хір, Левко Скоб, Мирослав Загайський, Мар’яна Павлюк та Дзвенеслава Загайська. З Польщі творити об’єкти у Поповичах приїдуть Kamil R. Filipowski, Miroslaw Jurczuk (Nordyk) та Karol Rebisz. Куратором мистецької частини фестивалю є культовий львівський художник, арт-директор галереї “Дзиґа” ВЛОДКАУФМАН. 

Improv_group

Як уже мовилося, організатори “Франко.Місії” не втомлюються вигадувати щораз нові атракції. Найновіша з ідей – зародити на фестивалі традицію імпротеатру! Взагалі іmpro – це театральна форма, що повстала в англійському і американському театрах у шістдесятих роках ХХ століття і стала популярною в усьому світі. Базується вона на методах роботи, які створили Violе Spolin (американська школа) і Keith Johnstone (англійська школа) та створює театральну виставу на очах глядачів, використовуючи різні форми імпровізації, методи і структури розповіді та форми пантоміми. Таку імпровізацію роблять у багатьох  театральних школах, оскільки вона збільшує креативність і творчі можливості студентів, об’єднує групу, вчить співпрацювати та реагувати на іншу людину на сцені.
Побачити, що таке імпротеатр, матимете змогу вже сьогодні, 20 липня, о 18.00 на фортах у с. Поповичі. В цей час тут триватиме дійство від  львівської Improv_group. Вона займається короткими формами іmprov, що будуть представлені низкою різноманітних ігор, під час яких кожен глядач зможе безпосередньо брати участь у виставі.
“До “Франко.Місії” ми вже встигли потішити глядачів на “ЧеремошФесті”, “Ночі Театру” та відвідати друзів з театру “Альтер” в Дрогобичі, де відбувся спільний виступ у рамках “Арт Вілли”, – розповідають учасники  Improv_group. – А ще проводимо майстер-класи з дітьми та й узагалі зі всіма охочими. Приходьте! Ви такого ще не бачили!”

Amnesty International 

В цьому році до фестивалю долучиться Міжнародний рух за права людини Amnesty International. Він об’єднує понад 3 мільйони людей з більш ніж 150 країн та регіонів, що виступають за припинення грубих порушень прав людини. Amnesty International прагне забезпечити кожній особі можливість користуватися всіма правами, проголошеними у Загальній декларації прав людини та інших міжнародних правозахисних документах.
Під час першої і другої частин “Франко.Місії” активісти організації проведуть правозахисні акції, збиратимуть підписи під петицією в рамках кампанії “Зупинимо тортури в Україні”, організують покази відео та фотовиставку на тему прав людини. У них можна буде отримати спеціальну наліпку для намету з написом “У цьому наметі поважають права людини”.
 “Amnesty International глобально співпрацює з творчими особистостями і організаціями, які вірять в права людини. Сподіваємось, що участь наших активістів у фестивалі “Франко.Місія” дозволить посилити наші правозахисні кампанії і долучити більшу кількість людей до боротьби з порушеннями прав людини, – каже  координатор з активізму Amnesty International в Україні Вікторія Архипенко. – Ми запланували низку акцій у рамках кампанії “Зупинимо тортури в Україні”, метою якої є покласти край катуванням та іншим видам жорстокого поводження з боку міліції. Крім того, відвідувачі зможуть долучитися до наших міжнародних кампаній за скасування смертної кари і припинення дискримінації”.

“Поетичний Батл” 

У рамках фестивалю “Франко.Місія” 27 – 28 липня на літературно-театральній сцені в с. Нагуєвичі відбудеться “Західноукраїнський поетичний Батл”. Цей літературний проект заснований 2011 року Владиславом  Шубєнковим і Василем Сливчиком. 
З того часу раз на півроку  в одному з міст Західної України проводять “Поетичний Батл”. Найкращі письменники, поети, журналісти та блогери змагаються в літературному протистоянні за право називатися переможцем “Батлу”. 
Він проходить у вигляді конкурсу, де кожен учасник має дві хвилини на виступ у першому (загальному) турі, три хвилини на другий тур та чотири на фінал. Перевищення ліміту часу карається зняттям балів (за кожні п’ять секунд – один бал). Мова текстів – довільна. Оцінювання проводять глядачі та члени журі (три комплекти оцінок у журі, три комплекти у глядачів).
Всі комплекти оцінок (окрім тих, що в членів журі) видають за принципом аукціону, тобто за окрему грошову плату. Мінімальний внесок – одна гривня. Кошти, отримані з продажу оцінок, ідуть у фонд “Поетичного Батлу”.

“Вся Україна читає дітям”

Центр дослідження літератури для дітей та юнацтва презентує на “Франко.Місії” проект “Комедія дель пАРТа”, мета якого – популяризація читання і театрального мистецтва серед дітей та підлітків.
“Комедія дель пАРТа” входить до проекту “Вся Україна читає дітям”, який стане частиною міжнародного проекту “Вся Європа читає дітям”. 
На Міжнародному фестивалі мистецтв “Франко.Місія” координаторами проекту “Комедія дель пАРТа” стануть Ольга та Павло Довгань-Левицькі, члени ради Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва.

Програма проекту “Комедія дель пАРТа”
20 – 21 липня у с. Поповичі:
20 липня:
15.00 –16.00 - майстер-клас “Тренінг тіла, або Звільни в собі актора” – проводить актор Павло Довгань-Левицький;
16.00 – 17.00 – читання тексту “Сон літньої ночі” В. Шекспіра, аналіз подій та персонажів;
17.00 – 17.30 – обід;
17.30 – 18.30 – малювання декорацій та елементів костюма;
18.30 – 19.30 – репетиція сценічної читки “Сон літньої ночі”.
21 липня:
15.00 – 15.30 – майстер-клас “Тренінг тіла, або Звільни в собі актора” – проводить актор Павло Довгань-Левицький;
16.30 – 17.00 – обід;
17.30 – 18.30 – репетиція сценічної читки “Сон літньої ночі”;
18.30 – 19.00 – відпочинок та обговорення образів;
19.30 – сценічне читання п’єси “Сон літньої ночі” В. Шекспіра.
22 липня у м. Судова Вишня (в Народному домі на пл. І. Франка, 4):
16.00 – гримування;
16.30 – симультанна пантоміма на читані тексти.
23 липня, палац Фредра-Шептицьких (с. Вишня, Городоцький р-н):
17.00 – гримування;
17.30 – симультанна пантоміма на читані тексти.
24 липня, м. Добромиль (Старосамбірський р-н):
18.00 – гримування;
18.30 – симультанна пантоміма на читані тексти.
25 липня, м. Дрогобич:
17.00 – гримування;
17.30 – симультанна пантоміма на читані тексти.
26 – 28 липня, с. Нагуєвичі:
26 липня:
15.00 – майстер-клас “Тренінг тіла, або Звільни в собі актора” – проводить актор Павло Довгань-Левицький;
16.00 – 17.00 – читання тексту “Абу-Касимові капці” І. Франка, аналіз подій та персонажів;
17.00 – 17.30 – обід;
17.30 – 18.30 – малюємо своїх персонажів і даємо їм характеристики;
18.30 – 19.00 – сценічна мова, тренінг голосового апарату, читання в ролях.
27 липня:
15.00 – майстер-клас “Тренінг тіла, або Звільни в собі актора” – проводить актор Павло Довгань-Левицький;
16.00 – 17.00 – репетиція сценічного читання твору “Абу-Касимові капці” І. Франка, аналіз подій та персонажів;
17.00 – 17.30 – обід;
17.30 – 18.30 – малюємо декорації та елементи костюма;
18.30 – 19.00 – сценічна мова, тренінг голосового апарату, читання в ролях.
28 липня:
15.00 – 15.30 – майстер-клас “Тренінг тіла, або Звільни в собі актора” – проводить актор Павло Довгань-Левицький;
16.30 – 17.00 – обід;
17.30 – 18.30 – репетиція сценічної читки твору “Абу-Касимові капці” І. Франка;
18.30 – 19.00 – відпочинок та обговорення образів, інтонацій, акцентів;
19.30 – сценічне читання твору “Абу-Касимові капці” І. Франка.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4125 / 1.63MB / SQL:{query_count}