Всесвіт складається з коротеньких історій

110 фільмів, 13 кіносеансів, 8 зустрічей із режисерами, 4 вечірки, море натхнення і вражень пропонує своїм гостям та відвідувачам 6-й Львівський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art, який триватиме з 23 по 28 липня

На шість днів – з 23 по 28 липня – основною темою обговорення у Львові буде кіно. А точніше  короткометражний світ, який ось уже вшосте відкриє для нас Міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art. Цього разу гаслом фесту є вислів: „Всесвіт складається не з атомів, він складається з коротеньких історій”. А виконавчий директор фестивалю Wiz-Art Ольга Райтер стверджує: „Саме історія лежить в основі фільму, а всі ми є історіями про самих себе”.   
З її слів, на фестивалі буде чимало фільмів, які вже здобули визнання у світі, деякі з них демонструватимуть уперше в Україні. Спеціальними гостями Wiz-Art’у-2013 стануть директор Лондонського фестивалю Філліп Ілсон з підбіркою британських фільмів (початок показів: 26 липня о 17.00; 27 липня о 15.00); режисерка та актриса зі Швейцарії Марія Сіґріст; режисери Кай Штаніке (Німеччина) та Ромас Забараускас (Литва). “Окрім того, чекаємо гостей із Канади та Австрії. Українську частину журі представлятиме режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук”, – веде далі Ольга Райтер.
У 2013 році Wiz-Art значно розширить коло глядачів, адже його організатори, формуючи програму, намагались врахувати запити різних вікових та соціальних груп.
Спеціальними гостями Wiz-Art’у-2013 стануть директор Лондонського фестивалю Філліп Ілсон з підбіркою британських фільмів, режисерка та актриса зі Швейцарії Марія Сіґріст, режисери Кай Штаніке (Німеччина) та Ромас Забараускас (Литва)
У вівторок, 23 липня, в перший день фестивалю відбудеться низка безкоштовних соціальних показів “на районах”: спеціальні програми фільмів “Вічно молоді” (о 17.00) і “Помста підлітків” (о 19.00) покажуть в Народному домі на Збоїщах (вул. Мурована, 32), Народному домі на Левандівці (вул. Широка, 1) та в Медіатеці центральної міської бібліотеки ім. Лесі Українки (вул. Мулярська, 2-а, 4 поверх).
Наступного дня о 21.00 у дворику ратуші (площа Ринок, 1) львів’ян і гостей міста запрошують на відкритий безкоштовний показ короткометражок класиків українського поетичного кіно “Великі короткі метри” від Національного центру ім. Олександра Довженка. Завдяки цій програмі ви зможете побачити недооцінені та маловідомі, заборонені та запилені на полицях фільми, що змінили мистецький ландшафт України.
Офіційне відкриття фестивалю відбудеться 25 липня, в четвер, у приміщенні Львівської філармонії (вул. Чайковського, 7) за участі гурту ZAPASKA. Цього вечора тут демонструватимуть кінострічки-переможниці міжнародних фестивалів, які вже здобули визнання глядачів (з 19.00).
 Журі Wiz-Art’у-2013                     
Філіп Ілсон
Є організатором подій у сфері кіно та музики із середини дев’яностих років з часу заснування “Товариства Гелловін”, мультимедійного нічного клубу. З тих пір працював програмним менеджером Курзон Сохо і кінофестивалю “Іст-Енд”, а також більшості масштабних музичних та кіноподій – таких як фестиваль “Летітьюд” і Міжнародний кінофестиваль “Бренчейндж Джерсі”. В 2004 році заснував Лондонський фестиваль короткометражних фільмів.  На Wiz-Art-2013 представить дві програми британського короткометражного кіно в рамках спеціальних показів від Лондонського фестивалю короткометражних фільмів.
Марія Зіґріст
Швейцарська режисерка, сценаристка та акторка, навчається на відділенні режисури в Цюріхському університеті мистецтв та в Школі дизайну Род-Айленду. Живе і працює  в Цюріху та Берні. Авторка семи короткометражних фільмів та музичних кліпів. Останній фільм режисерки “Бувай, любий!” – учасник багатьох міжнародних фестивалів, зокрема й 42-го фестивалю “Молодість”.
Дмитро Сухолиткий-Собчук
Режисер Національної кіностудії художніх фільмів імені О. Довженка. Відомий завдяки роботам “Отроцтво” (приз за найкращий короткометражний фільм “КіноЛева”, Гран-прі та приз за найкращу режисуру “Відкритої ночі”, Міжнародний приз ім. Андрія Тарковського, приз “Еміль Катійон” та приз “Кіно завтрашнього дня” Брюссельського міжнародного фестивалю незалежного кіно), “Тягар”, “Денники”, “Побачення”, “Нитка”, “Борода” (проект “Україно, goodbye!”). Сценарій короткометражного фільму “Борода” 2011 року став переможцем Всеукраїнського конкурсу “Коронація слова” та сценарного конкурсу кінофестивалю “Відкрита Ніч. Дубль 15”. Фільми цього режисера є учасниками понад 20 міжнародних кінофестивалів. Зараз Дмитро завершує роботу над своїм першим повнометражним документальним фільмом “Красна Маланка”.
Три конкурсні підбірки, до яких увійшли 20 короткометражок, що претендують на перемогу в Wiz-Art-2013, можна буде подивитись у Зеленій залі Палацу мистецтв (початок показів: 26 липня о 19.00 і 21.00; 27 липня о 19.00). Фільми-переможці оголосять під час офіційного закриття фестивалю в неділю, 28 липня, о 21.00.
Дочекатися результатів конкурсу буде значно легше, якщо фестивальний вікенд проведете за переглядом кіноісторій, що ввійшли до позаконкурсних програм “Прощання із плівкою” (27 липня о 17.00), “Інші” (цього ж дня о 21.00) і “Ми – це світ” (28 липня о 17.00). Окремої уваги заслуговує панорама українських фільмів “Знято!”, яку транслюватимуть перед оголошенням переможців (28 липня о 18.00). Принаймні так вважають організатори фестивалю, стверджуючи, що ця програма вас приємно здивує.
Здається, інформації для роздумів більш ніж достатньо. Залишається одне запитання – у скільки обійдеться таке задоволення? Отож, запрошення на один показ коштуватиме 25 грн, абонемент на один день – 50 грн, на всі дні – 150 грн. А за участь у майстер-класах та Q&A, які відбуватимуться впродовж усього Wiz-Art-2013 у антикафе Communa, треба буде заплатити символічні 10 грн (за винятком акредитованих гостей та власників абонементів на всі дні). До зустрічі на фестивалі!

Wiz-Art Lab-2013
Wiz-Art Lab – це серія освітніх зустрічей, майстер-класів та Q&A (питання і відповіді) сесій з гостями Wiz-Art’у. Вони відбуватимуться щодня впродовж фестивалю у антикафе Communa (вул. Галицька, 1)
24 липня, середа, 16.00 – майстер-клас Тараса Дроня “Від сценарію до кінотеатру”. Кожен, хто тримає в руках сценарій, хоче бачити одразу фільм на екрані кінотеатру чи в нетрях інтернету. Чи є речі, якими можна нехтувати під час виготовлення кіно, чи існують тут якісь правила? На всі ці питання і ще чимало інших зможете отримати відповідь від режисера Тараса Дроня. А ще він розкаже про особливості етапу підготовки, зйомки та монтажу фільму, самовираження та колективну роботу, амбіції та професіоналізм.
Тарас Дронь закінчив НУ “Львівська політехніка”. З відео працює з 2006 року. Основний напрям його робіт – музичне відео і реклама. В 2011 році створив власну відеопродакшн-компанію і прокат кінообладнання у Львові.
25 липня, четвер, 8.30 – IDEA BREAKFAST з директором Лондонського кінофестивалю Філіпом Ілсоном. Гість із Великобританії розкаже про еволюцію одного з найбільших європейських форумів короткого метра.
26 липня, п’ятниця, 15.00 – показ фільмів та Q&A (запитання і відповіді) з режисером Каєм Штаніке. Кай Штаніке приїде до нас із Німеччини. Працював на студії X Filme Creative Pool у Берліні та ще в багатьох різних проектах як асистент режисера і асистент зйомок. Створюючи повнометражні фільми, водночас продюсує і знімає короткометражки та музичні кліпи. Його фільми показують на фестивалях у всьому світі (Торонто, Лос-Анджелес, Нью-Йорк, Сан-Франциско, Париж, Берлін, Мельбурн, Тель-Авів, Мумбай), вони отримали чимало нагород і добрих відгуків критиків.
26 липня, п’ятниця, 16.00 – майстер-клас Міхаеля Ріттманнсбергера „3 роки заради 11 хвилин” і показ його фільмів. Міхаель Ріттманнсбергер – режисер і сценарист з Відня. Вивчав мультимедійне мистецтво у Зальцбурзькому університеті прикладних наук і медіа-арт та дизайн  у Вестмінстерському університеті в Лондоні. Його фільм “Ударений” показували на 72 фестивалях і він отримав 20 нагород. Але, щоб досягти цього, треба було пройти довгий шлях. Тож у Львові Міхаель Ріттманнсбергер розповість про те, як створювався цей фільм (від сценарію та виробництва до дистрибуції на фестивалях), про падіння і злети режисури і чому ніколи не варто здаватись.
Запрошення на один показ коштуватиме 25 грн, абонемент на один день – 50 грн, на всі дні – 150 грн. А за участь у майстер-класах та Q&A, які відбуватимуться впродовж усього Wiz-Art-2013 у антикафе Communa, треба буде заплатити символічні 10 грн
27 липня, субота, 11.00 – показ фільмів та Q&A з Ромасом Забараускасом. Цей 23-річний литовський режисер здобув міжнародне визнання і спричинив національний скандал своїм дебютним короткометражним фільмом “Порномелодрама”, що взяв участь у програмі Берлінале-2011. Закінчив режисуру в Університеті Париж 8, а також провів рік за обміном студентів у Гантер-коледжі (Нью-Йорк). 
27 липня, субота, 13.00 – показ фільмів та Q&A з Флоріаном Похлатко. Як віднайти свободу вибору в кіноіндустрії? З якими проблемами стикаєшся? Флоріан Похлатко відповість на ці та інші питання, які виникають у молодих режисерів. А ще презентує проект, над яким зараз працює, розповість про ставлення до створення фільмів, режисерський вибір та представить роботи інших молодих австрійських режисерів.
28 липня, неділя, 13.00 – показ фільмів та Q&A з Дмитром Сухолитким-Собчуком. Під час цієї зустрічі член журі Wiz-Art-2013 пообіцяв розкрити історію успіху молодого режисера у вітчизняному контексті.
28 липня, неділя, 15.00 – показ фільмів та Q&A з Марією Зіґріст. Швейцарська режисера, яка також є членом журі Wiz-Art-2013, розкаже про жіночий досвід у світі сучасного кіно.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4209 / 1.64MB / SQL:{query_count}