Кому “Золотого Дюка”?

Що цікавого готують організатори IV Одеського міжнародного кінофестивалю, кого із закордонних учасників запросили і хто претендуватиме на Гран-прі

З 12 по 20 липня в Україні триватиме IV Одеський міжнародний кінофестиваль, який успішно розвивається всупереч кризам і владним ротаціям. 
Ті, хто пам’ятає початки ОМКФ, який перші два роки позиціонував себе як фестиваль фільмів з особ­ливим почуттям гумору, напевне помітили чималий прогрес та якісні зміни. Адже вже торік ОМКФ розширив спрямування і заявив про себе як фестиваль арт-мейнстриму, на якому представлене кіно високого художнього рівня, розраховане на широку глядацьку аудиторію. З 2012 року його конкурсна програма складається з двох повноцінних розділів – Міжнародної конкурсної програми пов­нометражних фільмів та Української національної конкурсної програми.
Організатори кінофоруму поставили перед собою досить амбітні цілі: перетворити фестиваль на один із головних у Східній Європі, називаючи ОМКФ східноєвропейським Канном. І судячи з усього, потроху до них наближаються, запрошуючи зірок кіносвіту і обираючи цікаві фільми для конкурсних програм та позаконкурсних секцій.
“Всього у процесі відбору до участі в міжнародному конкурсі селективна комісія Одеського кінофестивалю переглянула близько 1000 фільмів, у тому числі  на 27 кінофестивалях, серед яких Каннський, Берлінський та Венеціанський. А також кінофоруми у Софії, Варшаві, Локарно, Москві, Пльзені, Роттердамі, – каже президент ОМКФ Вікторія Тігіпко. –  Для участі в конкурсних програмах фестивалю ми отримали 650 заявок, серед яких 182  з України”.
З її слів, для Міжнародного конкурсу ОМКФ-2013, переможця якого за традицією обирають глядачі, було відібрано одинадцять фільмів виробництва США, Великобританії, Ізраїлю, Грузії, Італії, Польщі, Німеччини, Румунії, Франції, Індії, Росії та України. Більшість режисерів, які боротимуться цього року за Гран-прі фестивалю “Золотого Дюка” – дебютанти або щойно розпочинають свою творчу кар’єру, проте вже співпрацюють з провідними акторами Європи, США та Азії.
Організатори кінофоруму поставили перед собою досить амбітні цілі: перетворити фестиваль на один із головних у Східній Європі, називаючи ОМКФ східноєвропейським Канном.
У своєму ігровому кінодебюті  під назвою “Смерть Чарлі Кантрімена” знаний американський рекламник Фредерік Бонд зібрав справді інтернаціональний зірковий склад, до якого ввійшли Шайа ЛаБаф (“Трансформери”), Івен Рейчел Вуд (“Рестлер”), Мадс Міккельсен (“Казино “Рояль”) і Тіль Швайгер (“Красунчик”). Чилійка Алісія Шерсон у фільмі “Майбутнє” зняла голлівудського ветерана Рутгера Гауера. В другій повнометражній кінострічці молодого режисера Крейга Вівейроса “Боржник” знялися Тім Рот і Пітер Муллан. А в повнометражному дебютному фільмі індійського режисера Рітеша Батру “Ланчбокс” головну роль виконала зірка Боллівуду та Голлівуду Ірфан Хан (“Мільйонер із нетрів”). Росію на міжнародному конкурсі ОМКФ-2013 представить Олександр Велединський – один із авторів культового серіалу “Бригада”– зі своїм першим після семирічної перерви художнім фільмом “Географ глобус пропив” із Костянтином Хабенським у головній ролі. 
Довгоочікуваний та найбільш обговорюваний український кінопроект року – “Параджанов” Сержа Аведикяна та Олени Фетисової (байопік легендарного вірменсько-українського режисера ХХ століття, представлений одразу в двох конкурсних програмах ОМКФ – міжнародній та національній). Цього року “Параджанов” буде представлений і в конкурсній секції East of the West на МКФ у Карлових Варах. Крім нього, на Українську національну кінопремію ОМКФ у повнометражній секції претендуватимуть Delirium Ігоря Подольчака, соціальна трагікомедія “Креденс” Валентина Васяновича і фільм Аліси Павловської “Не хочу вмирати” – сюрреалістична фантазія на межі ігрового та документального кіно з реальними персонажами сучасного одеського андеґраунду.
На Українську національну кінопремію в короткометражній секції номінували дванадцять робіт, серед яких фільм – володар численних фестивальних нагород “Ядерні відходи” Мирослава Слабошпицького (“Срібний Леопард майбутнього” на МКФ в Локарно, Гран-прі фестивалю “Кіношок”); вдала спроба українського еротичного кіно “Німф” Олега Борщевського; незалежний проект Олександра Течинського “Сери і сеньйори”; “Металобрухт” Дмитра Глухенького з альманаху “Поза Євро”, презентованого на фестивалі Docudays.ua.
Міжнародне журі IV ОМКФ вперше очолить українець, один з найуспішніших продюсерів СНД, Європи та Голлівуду Олександр Роднянський (Украї­на, Росія, США). Разом із ним переможців міжнародного конкурсу в категоріях “Кращий фільм”, “Краща режисура” і “Краща акторська робота” визначатимуть німецька актриса Франциска Петрі (“Зрада”), британський продюсер франшизи про Гаррі Поттера Таня Сегачан, режисер, акторка і педагог Нана Джорджадзе (Грузія, Німеччина, Росія), а також один із найуспішніших українських письменників, автор понад 20 кіносценаріїв, член Європейської кіноакадемії Андрій Курков.
А володарів української національної кінопремії ОМКФ обиратимуть режисер, кінокритик, куратор соціально-кінематографічних проектів Марк Казінс (Великобританія); засновник одного з найвпливовіших кінофестивалів короткометражного кіно у Клермон-Феррані Жорж Боллон (Франція); грузинський продюсер, кінодіяч Тамара Татішвілі та український композитор Вадим Храпачов.
Попри досить сильні конкурсні програми, Одеський кінофестиваль здивує й позаконкурсними секціями: на “Гала-прем’єрах” заявлені ще кілька хітів ОМКФ – “Піна днів” Мішеля Гондрі з Одрі Тоту в головній ролі; “Велика краса” Паоло Соррентіно (номінація на “Золоту пальмову гілку” Каннського МКФ); “Перед північчю” Річарда Лінклейтера – продовження любовної історії героїв Ітана Гоука і Жулі Дельпі завдовжки 20 років, а також “Король Сохо” – новий фільм англійського режисера Майкла Вінтерботтома, який особисто відвідає ОМКФ-2013 з ретроспективою.
Цього року з’явиться ще одна позаконкурсна секція – “Одеські кінематографісти представляють”, у якій будуть представлені фільми молодих режисерів з Одеси, що створюють в останні роки нову версію самобутнього феномену одеського кіно. До неї ввійдуть короткометражки “Тиша” Єлизавети Коротких, “Портрет” Анастасії Старової, “Буфонада на тему чужих грошей” Анастасії Урсу, “Ранок Вечори” Катерини Гречко і повнометражні “Чарівні історії: еліксир доброти” Лілії Солдатенко та Sadom Анастасії Мамонтенко.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.7376 / 1.59MB / SQL:{query_count}