Застосовуючи різноманітні оптичні й кольорові ілюзії, майстер створив визначні зразки оптичного мистецтва, що є продовженням лінії техніцизму в модерні. Оп-арт набув широкої популярності в 1960-70-х роках і значною мірою вплинув на сучасних художників, індустріальних дизайнерів та графіків.

Оп-арт як мистецтво на стику живопису та оптики, хоча й існує вже понад століття, й досі дивує своєю сміливістю і новаторством. Роботи художників, на яких поєднання геометричних ліній і фарб створює ілюзію об’єму та руху, граючи з людською свідомістю, можуть здатися шокувальними, ексцентричними. Віктор Вазарелі активно застосовував набутки оп-арту в дизайні, рекламі та архітектурі, завдяки чому здобув світову славу.
В творчому доробку митця – картини, графіка (принти), кінетичні структури і кілька абстрактних фільмів. Аби долучити поціновувачів мистецтва до розуміння сучасної пластики, художник заснував Дидактичні музеї Вазарелі в Горді й на своїй батьківщині, в Печі, а також створив Центр архітектонічних досліджень на півдні Франції, в Екс-ан-Провансі.
Нині творчість митця і оп-арт загалом переживають нову хвилю популярності та є затребуваними в світі. Тож не проґавте унікальної нагоди оглянути виставку “Творча спадщина та міф Віктора Вазарелі” у львівському Палаці мистецтв. До експозиції ввійшло 140 робіт художника: 120 серіграфій (різновиду шовкографії, особливістю якого є багаторазове накладання шарів фарби); 20 об’єктів унікального живописного автопортрета майстра та єдиного в світі витвору мистецтва, що побував у космічному просторі, – колажу “Космос”. Ця робота була на борту “Союзу Т-6” на космічній станції “Салют 7” у 1982 році. Крім того, на виставці демонструватимуть документальний фільм про Віктора Вазарелі, що розповість про різні етапи творчості художника.