Ось уже третій тиждень поспіль завдяки Львівській філармонії наше місто має чудову нагоду слухати шедеври музичного мистецтва. Адже саме тут, у Концертному залі ім. С. Людкевича, майже щовечора з 14 травня свій талант демонструють кращі музиканти світу, які беруть участь в XXXІI Міжнародному фестивалі “Віртуози”.
Попри основну програму, організатори заходу не перестають дивувати львів’ян незвичними акціями. Одна з них відбудеться сьогодні о 18.00 в центрі міста – на площі біля пам’ятника Т. Шевченку. Тут просто неба розміститься “Жива музична квадросистема”, яку утворять чотири струнні квартети музикантів з Академічного камерного оркестру “Віртуози Львова”. Тож обов’язково завітайте на цей імпровізований виступ – завдяки його незвичному формату зможете відкрити для себе нове звучання класичної музики.
Та повернімося до головних подій фестивалю. Варто наголосити на особливій його традиції: дуже приємно, що кожен із зіркових гостей “Віртуозів” так чи інакше пов’язаний з Україною, ба навіть більше, чимало з них є уродженцями Львова або ж випускниками музичної академії. І хоча багато хто з цих талановитих людей уже давно не живе на рідній землі, є й такі, хто не полишив її. Йдеться про учасників струнного квартету “Фенікс” і Ярослава Жовніровича, яких можна буде почути в четвер, 6 червня, о 19.00 на концерті “Віртуозний дебют”.
Цей виступ стане приємним сюрпризом для львівської публіки. Квартет справляє незабутнє враження своїм чудовим і збалансованим ансамблем, неповторною майстерністю кожного виконавця та ретельним підбором матеріалу. До складу “Фенікса”, створеного ще в 2008 році, входять випускники Львівської національної академії ім. М. Лисенка: скрипалі Микола Гав’юк і Петро Тітяєв, альтист Устим Жук та віолончеліст Денис Литвиненко. Всі вони є лауреатами всеукраїнських та міжнародних конкурсів, багаторазовими учасниками фестивалів і конкурсів камерної музики в Україні, Польщі, Росії, Білорусії, Румунії, Греції, Італії, Швейцарії. Квартет займається постійною благодійною та гастрольною діяльністю, збагачуючи свій репертуар шедеврами світової класики та музикою різноманітних альтернативних напрямків.
У четвер на сцену Концертного залу ім. С. Людкевича разом із “Феніксом” вийде кларнетист-віртуоз Ярослав Жовнірович. Музиканти виконають Квінтет для кларнета і струнного квартету A-dur В.-А. Моцарта, Квартет №1 D-dur П. Чайковського і Квартет F-dur М. Равеля.

Наступного дня, у п’ятницю, о 19.00 в стінах філармонії розпочнеться вечір концертів Арама Хачатуряна, приурочений до 110-ої річниці з дня народження цього видатного вірменського композитора. Прозвучать три інструментальні концерти маестро – для фортепіано, скрипки та віолончелі. Запальні мелодії виконуватимуть троє солістів: світова знаменитість – віолончеліст Кіріл Родін, українець, що живе у Лондоні – скрипаль Дмитро Ткаченко і львівський піаніст Олег Рудницький. А в неділю, 9 червня , з 18.00 триватиме концерт “Гала Вагнер”, який стане урочистим закриттям цьогорічних “Віртуозів”. Не знаю, чи зауважили цей задум організаторів поціновувачі музичного мистецтва, але на фестивалі утворилася своєрідна арка пошанування двох класичних композиторів. На відкритті фестивалю звучала музика пам’яті італійського композитора Джузеппе Верді, а його закриття присвятять 200-літтю з дня народження німецького композитора Ріхарда Вагнера.
Твори Вагнера вимагають неабиякої виконавської майстерності. Зважаючи на це, арії з опер великого композитора цього вечора для львів’ян та гостей міста виконає солістка Німецької опери на Рейні в Дюссельдорфі Наталія Ковальова (на фото). До речі, у Львові вже 20 років існує Товариство Вагнера, яке пропагує високі ідеали мистецтва. Музику цього композитора можна почути у багатьох сучасних фільмах, зі світових оперних сцен, що й не дивно, адже вона й досі актуальна.