Рівняємось на всесвітньо відомі музеї

У львівському Музеї етнографії та художнього промислу відкрили унікальну експозицію європейського декоративно-ужиткового мистецтва

фото: Андрій Польовий
Львівський Музей етнографії та художнього промислу, окрім величезної колекції пам’яток, володіє найбільшою та найціннішою не лише в Україні, але й у Центрально-Східній Європі збіркою професійного декоративно-ужиткового мистецтва країн Західної, Центральної та Східної Європи. Днями тут відкрили оновлену постійну експозицію “Декоративно-ужиткове мистецтво Європи кін. XV – першої третини ХХ ст.”. Вона є унікальною, оскільки пропонує відві­дувачам ознайомитись із розвитком  європейського декоративно-ужиткового мистецтва впродовж майже п’яти століть – від пізньої готики до арт-деко (чого немає в жодному музеї України) і дає можливість побачити найкращі зразки цього культурного спадку, збереженого музеєм.
Експозиція сформована і побудована на зразок всесвітньо відомих Музею декоративного мистецтва в Луврі та Музею прикладного мистецтва у Відні. Завдяки цьому кожен відвідувач виставки зможе побачити, як розвивалися меблярство, годинникарство, художня порцеляна, оглянути колекції скляних, металевих і текстильних виробів доби готики, ренесансу, бароко, рококо, класицизму, ампіру, еклектики, історизму, сецесії, арт-деко. Крім того, в музеї представлені плакати кінця ХІХ – першої третини ХХ ст.
Надзвичайно цінними з історичного та мистецького поглядів є німецька шпалера, на якій зображена сцена Хрещення Ісуса (пізня готика); навершя єпископського жезла, оздоблене камінням, позолотою та емаллю (ХІ – ХІІІ ст.); керамічний рельєф “Мадонна з дитям” майстерні Луки делла Роббіа (кін. XV – поч. XVI ст.); монументальна ваза з батальною сценою із міста Урбіно (XVI ст.); кабінети, інкрустовані слоновою кісткою, перламутром, напівкоштовним камінням, цінними породами деревини італійських, фламандських і німецьких майстрів; консольний годинник, виготовлений у майстерні придворного французького художника Анрі-Шарля Буля; збірка порцеляни європейських мануфактур; вечірні сукні в стилі арт-деко; плакати Альфонса Мухи, А. Тулуз-Лотрека та інші експонати.
Особливо важливою частиною експозиції є українські пам’ятки – яскраве підтвердження європейськості української культури та мистецтва, уперше в такій кількості представлені в Музеї етнографії та художнього промислу. Унікальними артефактами є кована залізна пластика “Богородиця з дитям” (Львів, XVI ст.); плита до каміна зі сценою гріхопадіння (Львів, 1665 р.); бронзовий дзвін львівського майстра Андрія Франке (1643 р.); лава з Домініканського собору Львова (XVII ст.); гутне скло Волині та Полісся (ХІХ ст.); порцеляна з Корця і Баранівки (ХІХ ст.); бучацька маката (ХІХ ст.); два настільні горизонтальні годинники, зроблені в Тернополі майстром Б. Яворським та у Львові А. Камінським (XVIII ст.); кераміка львівської фабрики І. Левинського; металевий торшер у вигляді натуралістичних нарцисів, виготовлений майстрами Львівської промислової школи; плакати Петра Холодного-мол. і Павла Ковжуна (ХХ ст.)
21.11.2013 0:53
Лілія Нагірянська(Котис)

Дякую за приємну вістку,маката бучацька не "загублена ",експонується!!! Мої родичі віддали в дар музею памятку родини з надією,що музей продовжить життя їй і люди отримають насолоду від споглядання. З повагою і вдячністю до творців експозиції.


Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4589 / 1.58MB / SQL:{query_count}