Свято наближається!

Чим нас здивує ХІ Міжнародний етно-джазовий фестиваль “Флюгери Львова”

Чим нас здивує ХІ Міжнародний етно-джазовий фестиваль “Флюгери Львова”

Львів здобув славу міста фестивалів. І недарма. Маємо їх чимало: музичних, пивних, тематичних, творчих... Проте є один особливий, принаймні для мене, корінної жительки. Цей фест вирізняється атмосферою – легкою, радісною і невимушеною. На ньому почуваєшся як удома. З невеликої сцени в самісінькому серці Львова жителів і гостей міста розважає еліта джазу та етномузики, долучаючи до процесу покоління молодих-зелених. Душа цього фестивалю – це ми: ті, хто любить своє місто, шануючи його як святиню і люблячи так, як люблять найрідніших.
Маю на увазі фест “Флюгери Львова”, який цього року тішитиме нас із 9 по 12 травня у дворику ратуші. На ХІ Міжнародному етно-джазовому фестивалі впродовж чотирьох днів виступлять понад 20 гуртів, у яких грають музиканти з України, Польщі, Словаччини, Угорщини і Казахстану. Цього разу програма забави складена  з урахуванням музичних напрямів. Тож, попри традиційний джаз і етно, матимемо ще й  роковий та блюзовий дні. І, звичайно ж, не обійдеться без традиційного “Прокидання”. Воно вже удруге відбуватиметься з делікатно-екстравагантними вусанями з  ГИЧ Оркестру, які обіцяють влаштувати своїм прихильникам справжнісінький ранковий карнавал. 
9 травня о 16.00 на “Флюгерах” розпочнеться рок-день, упродовж якого п’ять гуртів змагатимуться за участь у фіналі фестивалю “ROCK NOCА”. Із 35-ти поданих заявок організатори вибрали львівську ска-панк-команду “Абу-Касимові Капці”, луцький поп-рок-гурт “Фіолет”, амбітний львівський  проект Viter, який називає свій стиль folk’n’dustrial, хард-рокерів Hairy Viper з Києва та львівських трешерів D. Hate. До журі ввійдуть знані львівські музиканти, музикознавці та польські організатори рок-конкурсу. Спеціальними гостями рок-дня стануть The Mandry, які грають джаз-рок ще з 70-х років минулого століття.
10 травня на “Флюгерах” гратимуть блюз. Цього року з ініціативи “Дзиґи” заснували “БлюзКлуб.Львів”, який щосереди збирається в “Новому Ноєвому Ковчезі” на вул. Староєврейській. На підтримку цього клубу та для промоції блюзу у Львові  фестиваль вирішив провести блюзовий день. Для нас гратимуть львівські Blues Market, київські Max Vatutin Trio, польські Michal Milczarek Trio, урбаністичний блюз-фанк  виконає Vinipuz Mob, а завершить вечір Andrew Kokhan & BluesClub.Lviv Project.
11 травня, виступатиме новостворений гурт “Джалапіта”, в якому співає Соломія Чубай та грають музиканти з “Йорого Клоцу” і ГИЧ Оркестру. Після них – електроакустичний інді-поп-дует Яни Шпачинської та Павла Нечитайла Zapaska. Програму продовжить електронно-експериментальний гурт зі Словаччини Longital, що використовує елементи джазу, блюзу, world music із електронікою. Українсько-казахський проект Triangular Matrix & Nazgulya Shukaeva поєднає музику одного з найвідоміших вітчизняних джазменів Андрія Арнаутова та горловий спів “кай” і пісенні традиції тенгріанства  у виконанні Назгулі Шукаєвої. На завершення виступить польський гурт Dwooto, який міксує балканську музику з джазом та d’n’b. “Прокидання з ГИЧ Оркестром” розпочнеться 12 травня о 10.00. “Гичі” влаштовують святковий ранок-прокидання у п’ятьох обрядах:
перевтілення людини у звірятко; ранкова руханка; пісні з нової програми; урочиста загальноспівна веснянка-прокиданка (можна, навіть варто, принести зі собою музичні та інші “звуковидобувні” інструменти); перевірка з Ворохти, комісія у складі дитячого гурту-студії “Петрос”. А якщо завітаєте на концерт у костюмі звірятка, отримаєте 50-відсоткову знижку на вхідний квиток.
Вечірню програму 12 трав­ня  розпочне джазовий проект Dzyga Imagine. Продовжать Івано-Франківські Ivory Street, які грають суміш диско, фанку, блюзу та джазу. Відомі львівським шанувальникам джазу Марина Захарова та Орхан Агабейлі у проекті Marinita Trio виступлять із угорським гітаристом, уродженцем Закарпаття Ференцом Бернатом. Польсько-український проект Дани Винницької та Кароліни Беімчик Babooshki співатиме мелодійні пісні нашого прикордоння у джазовій обробці. Вже традиційно завершуватиме “Флюгери” гурт ShockolaD, який, можна сказати, виріс на цьому фестивалі. 
Цього року “Флюгери Львова” змушені зробити вхід платним: у день фестивалю при вході у дворик ратуші квиток коштуватиме 60 грн. Проте шанувальники заходу, які придбають квитки заздалегідь (із 20 квітня у галереї “Дзиґа”), а також учасники “дзиґівських” клубів та студенти зможуть користатися суттєвими знижками (50%). Тоді квиток на один концерт їм обійдеться в 30 грн., а абонент на всі чотири дні фестивалю і “Прокидання” (5 концертів) – у 120 грн.

ДОВІДКА


Міжнародний етно-джазовий фестиваль “Флюгери Львова” за десять років існування став музичною візитівкою нашого міста. Його проводять на початку травня у ексклюзивно відведеному внутрішньому дворику ратуші. Щороку “Флюгери Львова” збирають по кілька тисяч відвідувачів. 
Це свято, на якому люди танцюють під звуки джазу (може зі самого ранку зібрати сотні слухачів). Свято, яке дарує радість і затишок усім, хто цінує якісну музику. 

У 2013 році “Флюгери Львова” розпочали співпрацю з Міжнародним фестивалем “ROCK NOCА” (м. Зелена Гура, Польща) та забезпечують відбір українських рок-гуртів для участі у фіналі. Головна нагорода фестивалю  “ROCK NOCА” – 10 тисяч польських злотих, можливість зіграти на фестивалі “Przystanek Woodstock” та професійний запис альбому. 

Організатори фестивалю – мистецьке об’єднання “Дзиґа”, ГО “Вірменська 35”, Польський Інститут в Києві, Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові, ГО “Інститут Актуального Мистецтва”, Львівська міська рада.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4111 / 1.58MB / SQL:{query_count}