Сьогодні, у вівторок, 26 березня о 15.00 у виставковому залі Львівської національної галереї мистецтв (вул.Стефаника,3) відкривається персональна виставка чернівецького художника Олега Любківського під назвою “Теза і антитеза: Місто, що колись називалося Czernowitz”.
“Тепер той час, коли місто називалося Czernowitz вже дуже далеко від нас, і ніхто не підмітає його тротуарів “букетами троянд”. Але те, що історія залишила нам під цією загадковою назвою – неоднозначне та багатомірне утворення, особливе полікультурне явище, за якими тягнеться шлейф багатомовного чернівецького міфу, – розповів автор. – Місто і тепер прихованою силою своєї привабливості спонукає до осмислення та продовження цієї теми, адже незаперечні предметні ознаки габсбурзького походження, що часто оточують нас сьогодні у повсякденному житті, часом стають несподіваним відкриттям, знаковим фактом, до якого ми маємо хоч далеке, але все ж відношення. Це те, що залишилося нам у спадок від тієї епохи і часто нагадує забуті декорації дорогої вистави, актори якої вже давно пішли з життя…”.
Олег Любківський (член Національної cпілки художників України) – автор оригінальних тематичних циклів, що віддзеркалюють образ міста Чернівці в контексті загальноєвропейської культури та колізії сучасності: “Романтичні краєвиди маленького Відня” (1998), “Осінь минулого століття” (2000), “Золота груша” (2004), “Місто, що колись називалося Czernowitz” (2011). Нагороджений Почесною відзнакою Отто фон Габсбурга Signum Memoriae за внесок у збереження європейської спадщини (2010).