У Львівському Національному музеї представили сакральні твори XVII – XVIII століть і реставровану плащаницю XV століття. Експозицію, до якої вони увійшли, можна оглянути до 26 березня включно.
Зі слів мистецтвознавця Роксолани Косів, на виставці представлені роботи, що найкраще відображають розвиток іконографії. “Цей період позначений активним розвитком іконопису на тканині, – каже вона. – Тут представлені дві групи творів: вишиті на шовку, які мають ужитково-сакральне призначення (ікони), та великоформатні антипедії – тканини, які вивішували на бічні сторони престолу”.
Мистецтвознавець акцентує увагу на плащаниці з церкви архангела Михаїла (с. Жирівка Пустомитівського р-ну Львівської обл.), яку презентували уперше після реставрації під час відкриття експозиції. Ця робота із семифігурним зображенням Оплакування Христа, гаптована на малиновому шовку, – пам’ятка XV ст. Вона є найдавнішою збереженою українською плащаницею-“воздухом”. Окрім Богородиці та святого Івана, на ній зображені чотири ангели з рипідами. За тілом Спаса – ківорій з лампадою, що символізує напрестольний ківорій у храмі. Таким чином, сцена має й символічне євхаристійне значення. Подібна іконографія збереглася на окремих балканських та російських плащаницях XV ст.