Більшість із нас живе в очікуванні найбільшого весняного жіночого свята. Чоловіки сушать мізки, якими подарунками здивувати своїх коханих, рідних і найдорожчих жінок. Утім завше ідеальним презентом буде річ, створена власноруч: малюнок, художня листівка чи, як тепер модно казати, сувенір-хендмейт. Особливо раді такому дарункові матусі та бабусі. Бо ж найцінніше для маминого серця те, що створене дитячими рученятами і зіткане з таланту та усмішок малюків.
Саме тому в переддень жіночого свята 8 березня творчі гуртки та мистецькі заклади пропонують чимало цікавих занять. Отож, і відома художниця Оксана Бондарук у своїй школі провела майстер-клас із виготовлення прикрас для матусь і бабусь, розроблений за її методикою.
Заняття у Оксани – дивовижної і дуже цікавої жінки, успішного педагога з багаторічним стажем, талановитого дизайнера – проходять незвично, але справді захопливо як для дітей, так і для дорослих! Окрім допомоги у створенні унікальних творчих робіт (справді унікальних, бо кожна з них різна, хоча й зроблена тих же матеріалів), керівник школи навчає дітей основ історії мистецтва, пояснює принципи кольоропоєднання і гармонії…
Майстер-клас із виготовлення прикрас для матусь тривав 3,5 години. За цей час діти, керуючись підказками викладачів Школи мистецтв, власноруч зібрали із дерев’яних намистинок різного розміру і фурнітури набір біжутерії – намисто, сережки і перстень. Аби ці вироби стали унікальними, не схожими на інші, намистинки попередньо обробили, використавши техніку декупажу: обклеїли серветками, посипали блискітками і полакували, а вже потім зібрали докупи.
Софія Багдай, 11 років, учениця 6-Б класу львівської СШ №8:
– Мені дуже сподобалося на майстер-класі! Я такого ще ніколи не робила! Ми зі жмені дерев’яних намистинок виготовили цілий набір прикрас за понад три години! Віддала його матусі, бо знала: щойно повернуся додому, мама і сестричка Віруся розпитуватимуть, що цікавого нас учили в Школі мистецтв. Мамі прикраси дуже сподобалися, а мені приємно, що я зробила їх сама.
Тішуся, що навчилася цієї техніки, вже маю задум щодо коралів для себе. Хоча собі робитиму прикраси в більш стриманих, класичних кольорах. Поєднаю фіолетовий із зеленим – думаю, вийде цікаво.
Тепер маю багато ідей, стільки всього хочеться спробувати! Сподіваюся, що цього року втілю свою мрію і таки робитиму писанки. Нині навчаюся в художній школі ім. Олекси Новаківського, там більше розвиваю техніку малювання, а от різних декоративно-прикладних занять справді бракує. Хочу знати все, бо певна: талановита людина талановита в усьому!