Як часто ми говоримо про підтримку мистецтва, і як рідко власними руками робимо хоч щось, аби допомогти його розвиткові. Меценатське та спонсорське сприяння митцям – це, на жаль, лише поодинокі випадки в Україні, а не явище, як таке. Тож ще більше вирізняються на цьому тлі поодинокі фанати, котрі уже понад десятиліття всіляко підтримують наших художників. Зокрема це родина Ареф’євих – Оксана і Дмитро. Ці дивовижні люди фактично створили унікальну традицію пленерства в Українських Карпатах. Подружжя провело вже 11 міжнародних пленерів, гостинно приймаючи у своїй родинній оселі найвідоміших представників усіх художніх шкіл країни, знаних митців з України і з-за кордону. Для участі в їх щорічних зустрічах у Славському з’їжджаються кращі з кращих: члени Національної спілки художників, народні художники України і просто напрочуд талановиті особистості.
Звичайно, що за 11 пленерів родина Ареф’євих зібрала чималу колекцію найрізноманітніших живописних витворів більш ніж 130 митців: тут і дивовижні гірські пейзажі, і прекрасні портрети – усе, що лиш можна уявити. Це справжнісінький скарб! І от, як справжні меценати, Оксана і Дмитро вирішили поділитися цим мистецьким багатством із людьми, зорганізувавши колективну виставку. Вона відкрилась учора в Львівському палаці мистецтв і триватиме до 20 березня включно. До цієї експозиції увійшло 80 полотен 69 художників, і усі вони були створені під час міжнародних пленерів “Maxim”, зініційованих родиною Ареф’євих.
На відкриття виставки зібралося стільки гостей, що і яблуку ніде було впасти. Як розповіла Оксана Ареф’єва, більшість із них – давні друзі та гості родини, “цвіт” мистецької України, проте є й нові обличчя, які завітали на імпрезу, аби насолодитися перфектними художніми роботами. До слова, захід виявився навіть більш урочистим, ніж очікувалося, адже у сімейства з’явився ще один привід для святкування – днями їх як почесних членів прийняли до Спілки художників України. А нам із вами залишається лише насолоджуватися дивовижними полотнами, які Оксана й Дмитро зібрали за роки співпраці з митцями і чекати у Львові другу частину родинної колекції.