Сльози і поцілунки ціною в „Оскар”

У Лос-Анджелесі роздали нагороди кращим представникам кіноіндустрії 

У Лос-Анджелесі роздали нагороди кращим представникам кіноіндустрії 

У неділю, 24 лютого, в Лос-Анджелесі в Dolby Theatre відбулася 85-та ювілейна церемонія вручення премії Американської академії кіномистецтв. За цим дійством у прямому ефірі спостерігало близько мільярда телеглядачів у 225 країнах світу. Принаймні саме таку цифру озвучив ведучий Сет Макфарлейн. 

Цьогорічна церемонія вручення „Оскара” була присвячена 50-річчю “бондіани” – найтривалішої в історії кінематографа серії фільмів про знаменитого агента 007 Джеймса Бонда. Вперше кінострічку про нього показали у 1962 році. Відтоді на великих екранах було продемонстровано 23 фільми, що розповідають про пригоди супергероя, створеного Яном Флемінгом. Цікаво, що Бонд заробив для своїх творців чималий статок – понад шість мільярдів доларів!

Та повернімося до переможців. У 2013-му приз вручали у 24 номінаціях. Список усіх номінантів, представлених на суд Американської академії кінематографічних мистецтв і наук, 10 січня оголосили Сет МакФарлейн і актриса Емма Стоун в кінотеатрі Samuel Goldwyn Theater у Беверлі-Гіллз (Каліфорнія).

Отож, кращим фільмом, на думку американських кіноекспертів, став фільм “Операція “Арго” Бена Аффлека. Окрім цього, кінострічку було відзначено за кращий монтаж і адаптований сценарій. Золоту статуетку за режисерську роботу отримав Енг Лі за „Життя Пі”. Варто нагадати, що у цій номінації він отримує „Оскара” вже вдруге (вперше 2005-го за кінострічку „Горбата гора”), а у загальному підсумку це вже третя нагорода (перший приз він отримав за „Тигр, що крадеться, дракон, що затаївся” – кращий фільм іноземною мовою у 2000 році). Ще одним переможцем, який виборов „золотого чоловічка” вдруге у тій же номінації став Квентін Тарантіно. Його нагородили за кращий сценарій до фільму “Джанго звільнений” (попередній „Оскар” – за сценарій до „Кримінального чтива” у 1994 році). Ця кінострічка обійшла “Екіпаж”, “Королівство повного місяця”, “Мету номер один” і “Любов”. Остання із цього переліку кінокартина, створена Міхаелем Ханеке, була тріумфатором найбільш іменитих та престижних фестивалів. Вона не стала кращим фільмом, проте виборола перемогу як найкращий фільм іноземною мовою. 

Зірки церемонії нагородження звістку про перемогу сприймали по-різному, проте всі дуже емоційно. Особливо це стосується представниць прекрасної статі. Одні з них, як Ен Гетевей, володарка “Оскара” за роль другого плану в мюзиклі “Знедолені”, дякували своїм коханим; інші, як Дженніфер Лоуренс, переможниця у номінації „Краща жіноча роль” за роботу в фільмі “Мій хлопець – псих”, були шоковані і, здавалося, не могли повірити у свою перемогу. Чоловіки реагували стриманіше, проте декотрі з них все ж не втримали скупої чоловічої сльози. Йдеться про Деніела Дей-Льюїса, відзначеного за краще виконання головної ролі у “Лінкольні” Стівена Спілберга, та Крістофа Вальца, переможця у номінації „Краща чоловіча роль другого плану” (фільм “Джанго звільнений”).

Володарями мультиплікаційних “Оскарів” стали повнометражна піксарівська робота “Хоробра серцем” Марка Ендрюса і Бренди Чепмен та короткометражка “Паперовий роман” Джона Карса від студії “Дісней”. А от кращою піснею до кінофільму критики обрали “Skyfall” з фільму “007: Координати “Скайфолл”. Статуетку за це творіння отримала британська співачка Адель. Вона є не лише виконавицею композиції, а й її авторкою спільно із продюсером По 

ДОВІДКА

„Оскар” – найпрестижніша нагорода в кінематографі США. Роком дебюту кінопремії став 1929 – саме тоді Американська академія кіномистецтва, створена Луїсом Маєром з кіностудії Metro-Goldwyn-Mayer у 1927, вперше визначила її лауреатів. 

Відзнака, відома як „Оскар”, яку урочисто вручають переможцям у кожній із номінації, є неодмінним атрибутом кінопремії з 1939 року. Її створили художній директор компанії MGM Седрік Гіббонс та скульптор Джордж Стенлі, а от п’єдестал до фігури створив Фредерік Хоуп. Отож „Оскар” – це скульптура у вигляді лицаря з мечем, який стоїть на кінобобіні з п’ятьма спицями, що символізують 5 кінопрофесій – актори, сценаристи, режисери, продюсери та техніки. Висота фігурки становить близько 34 см, вага – 3,86 кг. Спочатку її виготовляли з бронзи, тепер же статуетку створюють зі спеціального сплаву, “британіуму”, і покривають шаром золота.

 

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4831 / 1.58MB / SQL:{query_count}