Музика, що об’єднує людство!

В неділю у Львові вперше виконають “Реквієм” Карла Дженкінса

В неділю у Львові вперше виконають “Реквієм” Карла Дженкінса

У неділю, 17 лютого, о 18.00 у Львівській філармонії вперше прозвучить “Реквієм” відомого британського музиканта та композитора Карла Дженкінса – творця музики до численних кінофільмів і рекламних роликів. Твір виконуватимуть Академічний камерний оркестр “Віртуози Львова” і камерний хор “Глорія” під керівництвом німецького диригента Дітера Вагнера. “Я був вражений, коли дізнався, що в Україні люди не чули музики Дженкінса і не знають хто він такий! Цей композитор відомий усьому світу, ним захоплюються всі!” – дивується Вагнер. 

Карла Вільяма Пампа Дженкінса називають найвідомішим сучасним композитором, який здобув славу за життя. Його музика немов промовляє до усього людства, усього світу. Прорив Дженкінса як композитора відбувся завдяки проекту Adiemus, музику з якого він виконував у Японії, Німеччині, Іспанії, Фінляндії, Нідерландах та Бельгії, а також в лондонському Альберт-холі та на електростанції Баттерсі. Альбом 1995 року “The Adiemus: Songs of Sanctuary” очолив чарти класичних альбомів!

“Слова до моїх творів виконують роль інструментальних звуків, тобто вокаліст буквально грає на своєму голосі, і водночас йому підіграє ще й оркестр. Вважаю, таким чином можна створювати універсальну музику – приємну й цікаву для слухача, а тому безсмертну! Я впевнений: завдяки ній люди стануть більш товариськими, об’єднаними єдиним духом”, – пояснив якось Дженкінс.

У наш час рідко кому вдається так вміло захоплювати та хвилювати уяву слухачів! Творіння Карла Дженкінса поєднують класику, поп та етно, народні інструменти, оркестр і голос – перший музичний інструмент, яким скористалася людина. Композитору вдається створювати музику, що роками не залишає хіт-парадів, добре продається, але водночас не є комерційною. 

ДО ТЕМИ

“Реквієм” – драматична і могутня робота, що поєднала у собі західну й східну музичні традиції, різні епохи та культури. Твір має 13 частин, написаний він у 2005 році на традиційний текст заупокійної меси. У “Реквіємі” класичні латинські тексти переплітаються із японською поезією, де змальовується циклічність життя, смерті та відродження. За словами композитора, він присвятив цю роботу батькові, котрий був музикантом і надихав сина. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4327 / 1.54MB / SQL:{query_count}