Цікава кіноісторія “Звичайна справа” змушує не лише усміхнутися, але й задуматися над абсурдними українськими реаліями, а часом навіть засмутитися. Цей фільм – повнометражний ігровий дебют режисера Валентина Васяновича, майже повністю профінансований за рахунок держави.
На зйомки фільму витратили 800 тисяч доларів. За словами головного актора Тараса Денисенка, коли відзняли 90% фільму, почалася криза (2008 рік). “Деякі натурні об’єкти, а саме зимові та осінні, довелося знімати через рік-два”, – розповів він у неділю на презентації фільму у Львові.
Попри те, що держава виділила гроші на зйомки фільму, для хорошої PR-кампанії, від якої здебільшого залежить успіх кінокартини, грошей не вистачає. “В Україні дуже важко знайти гроші на виробництво фільму, а на рекламну кампанію їх, на жаль, немає. Аби максимальна кількість глядачів прийшла подивитися наш фільм, нам на рекламу треба було витратити стільки ж, скільки й на всю картину. Фільм “Звичайна справа” не поверне коштів, витрачених на його виробництво, але люди вкладали в нього ідею, бажання щось сказати”, – зазначив піар-менеджер фільму “Звичайна справа” Дмитро Іванов.
За його словами, комерційне, зокрема голлівудське, кіно від таких фільмів, як “Звичайна справа” відрізняється тим, що знімається, бо може бути прибутковим, проте в нього не вкладається ідея.
Як писала “Пошта”, цей український художній фільм вийшов 7 лютого у кінотеатрах семи міст України. Цікаво, що режисер спочатку задумував знімати короткометражку. Порівняно з попереднім сценарієм, не змінився лише герой. Ба більше, фільм знімали на 35-міліметрову плівку, що в наш час рідкість.
Цей фільм відкрито та безжально висміює сучасні українські реалії. Говорячи про такий песимізм, піар-менеджер фільму зазначає, що найближчим часом він буде притаманним нашому кінематографу. “Ми з вами на позитив в українському кіно поки не заслужили, бо державу як слід не збудували, і кіно повинно говорити, що ми з вами цього не зробили”, – зазначив Дмитро Іванов.
Автори кінострічки визначили її жанр як трагікомедію. У правильності такого визначення можна переконатися під час перегляду фільму. Акторський склад навіть в епізодах помірно насичений впізнаваними людьми, серед яких брати Капранови, Михайло Іллєнко та інші.
Нагадаємо, першою стрічкою, що почала конкурувати з голлівудським кіно в українських кінотеатрах, стала картина “ТойХтоПройшовКрізьВогонь” Михайла Іллєнка, також створена за підтримки держави, яку показали минулого року.
Режисер Валентин Васянович знімає нині свій другий повнометражний фільм “Креденс”. Зйомки цього фільму він розпочав у перші дні нового року у Львові.