Сьогодні, у вівторок, 5 лютого, о 20.00 в Етноклубі (арт-кафе “Квартира 35”) відбудеться концерт Юліяна Китастого “Вечір в Бандуристані”. У програмі –музика від глибокої старовини та кобзарської традиції до сучасних новаторських експериментів й імпровізації. До нью-йоркського бандуриста Юліяна Китастого приєднаються музиколог-композитор Данило Перцов із Києва та метр сучасної імпровізаційної музики Юрій Яремчук зі Львова. Вхідний квиток на дійство коштує 30 грн, для членів Етноклубу та всіх “дзиґівських” клубів – 15 грн.
Влітку 2012-го в клубній атмосфері лірницького табору в польському селі Нароль на Розточчі стихійно утворився дует Китастого та Перцова. Останній тоді вже мав досвід подібної співпраці з Тарасом Компаніченком та Ярославом Криськом, а для музиканта з Америки нормальною практикою є залучення підданих до свого віртуального королівства Бандуристан. Через тиждень після того у Києві так само стихійно відбулася сесія, в ході якої було записано альбом “Lotus Corniculatus” за участю Юліана Китастого та гурту “Чаїр”, заснованого Данилом Перцовим у 2011 році в Криму (на жаль, видати цей альбом досі не пощастило). У результаті цієї зустрічі виник унікальний ансамбль з української бандури, візантійської пандори, перського сетару та індійського сароду, який втілив ідею мандрівного музичного королівства, що зберігає ключі до культур всіх часів та народів.
Бандуристи Північної Америки, як висловився сам Юліян Китастий, – ота проміжна ланка між традиційним кобзарством і академічним бандурництвом пізньорадянської доби. Саме з келій Києво-Печерської лаври, де в довоєнний час та в окупацію були гуртожитки капели, почався шлях Зразкової державної капели бандуристів до Детройту, де вона стала Капелою ім. Шевченка. Шлях пролягав через німецькі табори для остарбайтерів, табори для переміщених осіб союзників, поневіряння на чужині.
Юліян Китастий (New York, USA) – американський композитор, диригент, бандурист, кобзар, сопілкар українського походження. Народився у Детройті, США. Освіту здобув у Монреалі в консерваторії Конкордського університету (композиція і вокал). Вивчав гру на бандурі від батька, Петра Китастого. У 1980 році став мистецьким керівником Нью-Йоркської школи гри на бандурі, ансамблів “Гомін Степів”, “New York Bandura Ensemble” та авангардного ансамблю “Experimental Bandura Trio”. Успішно ввів бандуру в сучасну та імпровізаційну музику. Юліян Китастий брав участь у першій “Червоній Руті” 1989 року. Нині співпрацює з Мар’яною Садовською, Алексіс Кохан, Ву Ман, Майклом Альпертом та іншими.