Зірочки та зірки “Золотої троянди”

Олена Вимер, засновниця фестивалю “Золота троянда”, голова Благодійного фонду ім. І. Вимера “Все найкраще – дітям”, – про фестиваль, талановиту молодь та свого батька – композитора Ісидора Вимера

Олена Вимер, засновниця фестивалю “Золота троянда”, голова Благодійного фонду ім. І. Вимера “Все найкраще – дітям”, – про фестиваль, талановиту молодь та свого батька – композитора Ісидора Вимера

Впродовж двох днів, а саме 3 лютого (Львівська філармонія) та 9 лютого (Будинок органної та камерної музики), львів’яни матимуть змогу насолодитися твор­чістю молодих, талановитих виконавців. Мовиться про  гала-концерти “Зірочки та зірки” за участі солістів –   переможців та дипломантів  міжнародних музичних фестивалів “Золота троянда”. Спеціальними гостями заходу стануть онук композитора Ісидора Вимера – скрипаль-віртуоз, композитор Нінуам Вимер та композитор-баяніст Ярослав Олексів. 

Напередодні концерту “Пошті” вдалося поспілкуватися із засновницею фестивалю “Золота троянда”, головою Благодійного фонду ім. Ісидора Вимера “Все найкраще – дітям” Оленою Вимер про  фестиваль, гала-концерт, талановиту молодь та її батька.

– Розкажіть про свого батька Ісидора Вимера. Яким він був?

– Батько мав багато друзів у Театрі юного глядача, де завідував музичним відділом, а також у Львівській національній академії імені Миколи Лисенка, де заснував кафедру народних інструментів. Він був справжнім дипломатом, загладжував усі гострі кути. В сім’ю приносив доб­ру енергетику. В колективі умів створити гарну творчу атмосферу. Завжди відстоював справжніх професіоналів, адже сам був професіоналом. Ця риса мені запала в душу. Батько не ставив себе вище за інших. Його друзями були Станіслав Людкевич, Анатолій Кос-Анатольський. Вони часто спілкувалися, приходили один до одного в гості. Думаю, ця закладена основа сімейної злагоди дала йому змогу стати взірцем для наступних поколінь музикантів. У мені він виховав найперше любов до людей, до вдосконалення. 

– Пані Олено, а як ви­ник­ла думка заснувати фестиваль пам’яті батька і як він розвивався?

– Перший міжнародний фестиваль “Золота троянда” відбувся 2004 року. В 2006-му святкували столітній ювілей композитора Ісидора Вимера. За два роки до ювілею я вирішила провести фестиваль пам’яті батька, щоб знати, як його сприймуть. Головним завданням фестивалю є підтримка обдарованих дітей, створення їм своєрідного трампліна для розвитку здібностей та самореалізації як музикантів. Метою фестивалю є підтримка насамперед малозабезпечених дітей. 

На ньому виступали винятково талановиті діти. Першим учасником  фестивалю був учень Львівської спеціальної музичної школи імені Соломії Крушельницької піаніст Данило Саєнко. Нині він уже закінчив консерваторію і став відомим музикантом. Він перший лауреат, який здобув гран-прі на “Золотій троянді”. Відтоді фестиваль і сформувався. А що стосується його назви, то хочу пояснити, що дуже люблю троянди. Часто їжджу до Моршина. В господарів, у яких поселяюся, –  ціла клумба цих квітів. У моєму будинку росте китайська троянда. Ця квітка – неймовірна краса природи, як і діти. 

– Хто, окрім молодих виконавців, бере участь у фестивалі?

– З нагоди святкування століття від дня народження Ісидора Вимера концерти відбулися  на сценах великого залу Львівської національної музичної академії. Це було неймовірно феєрично. Хочу  наголосити, що її професори охоче працювали в складі журі фестивалю. На першому були завідувач кафедри фортепіано Львівської музичної національної академії імені Миколи Лисенка та Львівської середньої спеціальної музичної школи-інтернату імені Соломії Крушельницької Марія Крих і заслужений діяч мистецтв Володимир Ігнатенко (згодом через надмірну зайнятість він  передав естафету  солістці Львівського театру опери та балету, заслуженій артистці України  Марії Хохлогорській). Пані Марія вже майже сім років залучає талановитих учнів-вокалістів із Львівської музичної школи №7 (де також працює) до участі у фестивалі. 

Щороку  з Австрії приїж­джає його куратор, скри­паль-віртуоз, композитор, онук Ісидора Вимера Нінуам Вимер, який допомагає знаходити творчих дітей.  Він з теплотою згадує Львів – місто, де народився сам, де жив його дід, який з двох років виховував його як музиканта. Перша скрипка, на якій грав Нінуам, була подарована йому в ранньому дитинстві дідусем. Мій батько розумів, що з Нінуама вийде знаний музикант. 

У листопаді  відбудеться десятий ювілейний фестиваль “Золота троянда”. Думаю, він буде ще яскравішим, аніж попередні. Дасть можливість відзначити ще більше талановитих дітей та молоді, якій буде відкрита дорога у вищі навчальні заклади, адже всі учасники, котрі здобули на ньому гран-прі, вступили до Київської національної музичної академії. Це домрист Олег Чаус, скрипалька Олександра Воробей, флейтистка і композитор Анастасія  Вітик, вокаліст Сергій Севастьянов (зараз працює у Львівській опері). Дуже тішить, що не тільки діти, а й студенти  музичних закладів не залишаються осторонь фестивалю, вважають його професійним, бо на ньому показують високу виконавську майстерність. 

“Золота троянда” – це перший фестиваль, який минулого року започаткував грошову премію.  Учасниця з Львівського музичного училища імені Станіслава Людкевича Ярина Білецька здобула гран-прі за кращий твір щодо композиції та винагороду – 1000 гривень. Спеціальний приз імені Ісидора Вимера –  300 гривень – отримав учень Львівської середньої спеціальної музичної школи, чудовий піаніст Роман Марченко (за власну композицію для фортепіано у авторському виконанні). На дев’ятому фестивалі золотою медаллю нагородили дует акордеоністів з Дрогобицького педуніверситету імені Івана Франка (клас заслуженого діяча естетичного мистецтва України, доцента А. Душного) Юрія Ісевича та Назара Хомина. 

Сподіваюся, що на десятому фестивалі будуть спонсори, які підтримають молоді таланти. Це важливо, адже в ньому беруть участь малозабезпечені діти. Хочу подякувати Львівській обласній державній адміністрації, що допомагає в оренді концертної зали для проведення фестивалю. Звичайно, маємо й інші витрати, тож  будемо дуже вдячні меценатам, які звернуть увагу на “Золоту троянду”. 

– А кого ви запросили для виступу на гала-концерті? 

– Учасників-переможців  попередніх дев’яти фестивалів. Це переважно старшокласники Львівської середньої музичної школи імені Соломії Крушельницької, а також студенти інших навчальних закладів –  не тільки Львова, а й міст області. Крім молодих талантів, будуть і знані музиканти: куратор фестивалю, скрипаль-віртуоз і композитор Нінуам Вимер та баяніст-композитор, куратор фестивалю Ярослав Олексів, а також ансамбль єврейської пісні “Вернічкес” при ВЕБФ “Хасед-Ар’є” та квартет “Dzyga Imagine”. 

 Фестиваль виховує особливе ставлення і виконавців, і слухачів не лише до класичної музики, а й до музики інших жанрів. Дуже хочу, щоб до культури повернулися обличчям, щоб виділяли кошти талановитим львів’янам для того, аби вони могли проявити свою творчість. Хочу, щоб звернули увагу на фестиваль “Золота троянда” і щоб молоде покоління відвідало Львівську філармонію, послухало народну, класичну та сучасну джазову музику.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4376 / 1.62MB / SQL:{query_count}