Довгі пишні сукні, мереживо, капелюшки, парасольки, а в руках великий плетений кошик з квітами чи льодяниками. Солодкі панянки на якусь хвилинку переносять нас у минуле. Таким романтичним настроєм споглядання-милування містом, дівчатами наповнена нова серія робіт Петра Сипняка, яку львів’яни та гості міста можуть оглянути до 20 лютого у галереї МО “Леміш”. З легкою ноткою ліризму і мабуть ностальгії за минулим Львовом, де жінки в розкішному вбранні та галантні чоловіки розмірено, без поспіху і метушні шпацерували Ринком, вуличками міста, художник “виліплює”, накладає шар за шаром образи сучасного Львова на полотно.
Як місто наповнене звуками, запахами, так ці живописні полотна увібрали в себе емоційне піднесення автора. “Все почалось з однієї роботи, зацікавив образ панянки з квітами в багатій пишній сукні, захотілось її намалювати, – пояснює художник. – А потім зауважив, що кожна дівчина з квітами чи льодяниками має інший образ, настрій. Найбільше зачарували сукні, як колись у Львові…Так вийшла ціла серія робіт, доповнена також львівськими пейзажами”.
Художник кадрами вихоплює моменти зi щоденного життя міста, зупиняється і занотовує деталі, фіксує образи, які власною, притаманною йому манерою, переносить у живописну площину, ліпить одяг, складки, мереживо, квіти, наповнює світлом і повітрям, переносить візії із сьогодення. Настроєво-емоційна шкала малярства вібрує багатством інтонацій меланхолійно-ліричного споглядання, загалом визначає фактуру полотен, а застиглі постаті “солодких дівчат” створюють враження цільної форми. Все це загалом додає полотнам двозначності, яка розкриває головну суть, у рисах буденного міста побачити приховане, красу у звичних для нас образах. Композиції ретельно продумані, художник “виважує” колористичну гаму, опрацьовує фактуру, проте утримується характер деякої незавершеності, якоїсь миті, прихованої для глядача. Категорія часу тут набуває особливого виміру, неначе призупиняє свій рух, і говорить до нас з полотен гамірливими вулицями, ароматами та барвами квітів, дощу, наповнює сонячними променями.
Марта Кравченко, мистецтвознавець, викладач кафедри історії і теорії мистецтва Львівської національної академії мистецтв