Номінанти на “золото”: що дивитись?

Закономірності, несподіванки та навіть маленька революція ювілейної 85-ї церемонії “Оскар”

Закономірності, несподіванки та навіть маленька революція ювілейної 85-ї церемонії “Оскар”

Днями Американська академія кіномистецтв оголосила номінантів на головну кінопремію року – “Оскар”. Цьогорічна церемонія нагородження відбудеться 25 лютого в Лос-Анджелесі і стане ювілейною – 85. Цікаво, що у 2013-ому претендентів на призи оголосили на два тижні раніше, ніж зазвичай. Американська кіноакадемія пояснила цей крок таким чином: “ Таке швидке оголошення номінантів дасть більше часу членам кіноакадемії і глядачам для того, щоб детально ознайомитися з картинами”. Варто зазначити, що претендентів на звання “Оскар” у всіх 24 категоріях відбирають шляхом голосування майже 6 тисяч кіноакадеміків. 

Серед найімовірніших претендентів на головну золоту статуетку “Оскара”  “За кращий фільм”: біографічна кінодрама Стівена Спілберга “Лінкольн” (12 номінацій), яка нещодавно стала ще й головним номінантом на премію Британської академії кіно- і телемистецтва, пригодницька драма Енга Лі “Життя Пі” (11 номінацій), мюзикл Тома Хупера за Віктором Гюго “Знедолені” (8 номінацій), фільм Девіда О. Расселла “Мій хлопець – псих” (8 номінацій) та  драма Бена Аффлека “Операція “Арго” (7 номінацій), яка перемогла в номінації “Кращий фільм” на цьогорічній 70-й церемонії вручення нагород “Золотий глобус”. Окрім вище перерахованих рекордсменів за звання кращої кінокартини також змагатимуться володар “Золотої пальмової гілки” Каннського кінофестивалю “Любов” Міхаеля Ханеке, “Звірі дикого півдня” Бена Зайтліна (раніше ця стрічка вже виграла приз “Золота камера” на Каннському кінофестивалі), “Джанго звільнений” Квентіна Тарантіно і “Ціль номер один” Кетрін Бігелоу.

Кращим актором за оскарівською версією можуть стати Деніел Дей-Льюїс (“Лінкольн”), Бен Аффлек (“Операція “Арго”), Бредлі Купер (“Мій хлопець – псих”), Хоакін Фенікс (“Майстер”), Дензел Вашингтон (“Екіпаж”) чи навіть Х’ю Джекман (“Знедолені”). Серед кращих виконавців чоловічої ролі другого плану – Томмі Лі Джонс (“Лінкольн”), Алан Аркін (“Операція Арго”), Роберт Де Ніро (“Мій хлопець – псих”), Філіп Сеймур Хоффман (“Майстер”) і Крістоф Вальц(“Джанго звільнений”).

На “Оскара” за кращу жіночу роль претендують Дженніфер Лоренс (“Мій хлопець – псих”), Еммануель Ріва (“Любов”), наймолодша в історії номінантка на цю нагороду Куінзан Уоллес (“Звірі дикого півдня”) і Наомі Воттс (“Неможливе”). Але у цій номінації уже є лідер – найімовірніше володаркою статуетки стане Джессіка Честейн за роль агента ЦРУ, яка полює на терориста № 1 – Осаму бін Ладена – у фільмі “Мета номер один”. Кращою акторкою за роль другого плану можуть стати Емі Адамс (“Майстер”), Хелен Хант (“Сурогат”), Джекі Вівер (“Мій хлопець – псих”), Енн Хетеуей (“Знедолені”) або Саллі Філд (“Лінкольн”).

На звання “Кращого фільму іноземною мовою”, а саме за участь у цій категорії боровся український “Той­ХтоПройшовКрізьВогонь” Михайла Іллєнка, претендують п’ять кінострічок. Це австрійська “Любов” Міхаеля Ханеке, “Відьма війни” з Канади режиссера Кіма Нгуйена, норвезька “Кон-Тікі” Хоакімі Роннінга та Еспен Сандберг, данський “Королівский роман” Ніколая Арсела. Окремо хотілося б відзначити п’ятого номінанта – чилійський фільм “Ні”, знятий Пабло Ларрейдом, адже він став революційним для “Оскара”. Кінокартина стала справжнім сюрпризом Каннського кінофестивалю і відтоді збирає нагороди по всьому світу, проте, навіть зважаючи на таке визнання,  номінація “Ні” на головну кінопремію наробила чимало галасу. Адже це перший чилійський фільм, який буде представлено на “Оскара” за всю історію його існування! У ньому Пабло Ларрейд розповідає про чилійське рекламне агенство, яке допомогло повалити диктатора Августо Піночета завдяки гарно продуманій маркетинговій компанії, пов’язаній з референдумом 1988 року. 

У оскарівській категорії за “Найкращий анімаційний фільм” представлені “Відважна”, “Франкенвіні”, “Паранорман, або Як приручити зомбі”, “Пірати! Банда невдах” і “Ральф”. А от на звання “Найкращий режисер” претендують: Міхаель Ханеке, Бен Зайтлін, Енг Лі, Стівен Спілберг і Девід О. Рассел. Як не дивно, до цього списку не потрапив Квентін Тарантіно із фільмом “Джанго звільнений”. Щоправда режисер все одно радіє: “Цього тижня маємо п‘ять номінацій на “Оскара”  і п‘ять номінацій від Британської кіноакадемії – непогано, чого ж не тішитись?!”

Варто зазначити, що ювілейна оскарівська церемонія буде тематично присвячена легендарній “бондіані”. Адже саме у 2012 спецагент 007 відзначає п’ятдесятилітній кіноювілей. Тим не менше, ця детективна історія і досі користується шаленою популярністю в глядачів – останній фільм “бондіани” – “Координати: Скайфолл” –  зібрав у світовому прокаті понад 1 млрд доларів. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.3300 / 1.58MB / SQL:{query_count}