«Різдвяний музичний дарунок» від Камерного оркестру «Академія»

23 грудня у Львівській філармонії львів’яни отримають традиційний «Різдвяний музичний дарунок» від Львівського камерного оркестру «Академія».

23 грудня у Львівській філармонії львів’яни отримають традиційний «Різдвяний музичний дарунок» від Львівського камерного оркестру «Академія». У різдвяній програмі колективу будуть представлені шедеври духовної музики та світової класики. Родзинкою концерту стануть прем’єрні твори, які будуть вперше виконані у Львові. Розпочнеться вечір духовними роздумами сучасних композиторів, а завершиться колядами в їх опрацюваннях.

Детальніше про проект розповідає Артур Микитка, керівник-концертмейстер Камерного оркестру «Академія».

 Як давно Ви започаткували «Різдвяний музичний дарунок»?

– Проект «Різдвяний музичний дарунок» Львівський камерний оркестр розпочав у 1995 р. Властиво, ідея була наступна: перед початком Різдвяних свят, які тривають у католицькому світі від 24 грудня,  надати слухачам святочний Передріздвяний вечір духовної класичної музики.  

– Які твори Ви виконуватимете цього вечора?

Ідея Різдвяного дарунку від «Академії» не поставила оркестр у якісь рамки, а, навпаки, дозволила показати цілий спектр улюбленої музики  для кожного. Безумовно, що на перший план вийшли класичні твори духовного змісту, а також сучасні твори, які несуть у собі релігійні мотиви. Водночас ми не нехтували творами і популярної музики відомих композиторів.

Вечір наповнює всіх одним святочним настроєм, переносить у величний час народження Христа, і несе позитивну енергетику. Традиційно ми завершуємо концерт колядами в інструментальних версіях. Це коляди у різних транскрипціях різних країн світу: Франції, Німеччини й ін. Спеціально для нашого оркестру коляди зроблені в аранжуваннях композиторів Польщі. Традиційно – це коляди в обробках Василя Барвінського, Мирослава Скорика і Віктора Камінського. Яскравими моментами програм є ціла низка творів: Мирослава Скорика – «Молитва» для оркестру, Скрипковий концерт, «Елегія» – Листок до альбому; Віктора Камінського – Другий скрипковий концерт; Ганни Гаврилець – «Хорал»; А. П’яццолли – «Аве Марія»,  Кантата  Й. Баха № 111 та ін. Завжди виконуємо прем’єрні твори, які ще у Львові не були виконані, або які написані нещодавно.

– А які виконавці беруть участь у концерті?

– Оскільки наш колектив молодий, то ми запрошуємо до участі у концерті поруч з видатними солістами – юних талантів. Це завжди приємно для слухача. Молоді таланти виявляють свої творчі здібності. Приємно бачити в залі дітей тих солістів, які брали участь ще на початку створення проекту. Це чудово, що їхні діти продовжують справу батьків і вчаться музики.

– Який сюрприз для львів’ян чекає цьогоріч?

– Ми повернулися здебільшого до творів бароко. Прозвучать дві новинки: дуже цікавий твір – Концерт Йоганна Себастьяна Баха для трьох фортепіано. Востаннє він звучав у 1995 р. у виконанні Камерного оркестру «Академія» та солістів. Це родзинка концерту: на сцені буде аж три фортепіано. У Львові вперше буде виконано Концерт для двох віолончелей та двох скрипок Антоніо Вівальді. Музика Антоніо Вівальді завжди приваблює слухача. Також прозвучить Сюїта для флейти Йоганна Себастьяна Баха.  І, мабуть, основне, – солістами виступлять молоді артисти. Дехто з них закінчив навчання, дехто навчається в аспірантурі, але, в основному, це студенти Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка, які яскраво себе представляють на різноманітних конкурсах і музичних  фестивалях. А усім читачам бажаю, щоб наступний рік був кращим. Нехай він принесе багато насолоди для любителів  музики, зокрема, гарними прем’єрами та музичними імпрезами у Львові. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4479 / 1.58MB / SQL:{query_count}