Ось уже третій рік поспіль вокалістка Злата Огневич бере участь у національному відборі на міжнародний пісенний конкурс “Євробачення”.
У 2012-му їй таки пощастило: отримавши 40 балів від журі, глядачів та ЗМІ, 26-річна співачка із піснею “Gravity” перемогла у фінальному турі відбору. Зазначимо, що й у попередні роки Злата достойно боролася за можливість представляти Україну на “Євробаченні”. У 2009 році вона стала фіналісткою національного відбору, а в 2010-му навіть посіла друге місце (попереду була лише Міка Ньютон). ”Вважаю, що на конкурсі дивувати треба музикою, енергетикою. Хоча для виступу в Швеції готуємо кілька сюрпризів, – каже співачка. – Дякую всім, хто голосував за мене. Тепер маю трохи часу, аби добре підготуватися, без поспіху і хвилювань!”.
Нагадаємо, напередодні фіналу журі відібрало 20 кращих учасників, які в неділю у прямому ефірі Першого національного боролися за право представляти нашу країну на міжнародному співочому конкурсі у швецькому Мальме в травні 2013-го. Цьогорічний український відбір проводили на кілька місяців раніше, ніж зазвичай. Організатори пояснюють: це нарешті дасть можливість конкурсантці добре підготуватися.
До складу журі цьогорічного нацвідбору увійшли генеральний директор Національної телекомпанії України Єгор Бенкендорф, заступник генерального директора Національної телекомпанії України Валід Арфуш, продюсер Олена Мозгова, поет, драматург, сценарист Юрій Рибчинський та стиліст, дизайнер Ольга Навроцька.
“Євробачення–2013” відбуватиметься з 14 по 18 травня у місті Мальме. Швеція отримала право приймати конкурс завдяки перемозі Loreen з піснею “Euphoria” на “Євробаченні–2012”, що проходило в Баку 22-26 травня. Участь у 58-му конкурсі підтвердило 39 країн. Щоб забезпечити справедливий розподіл квитків серед сусідніх країн, телевізійний комітет ЄМС вирішив, що Данія і Норвегія виступатимуть у різних півфіналах конкурсу: Данія – у першому, Норвегія – у другому.
У пісенному конкурсі “Євробачення–2013” вже відмовилися брати участь Боснія і Герцоговина, Чехія, Польща, Португалія, Ліхтенштейн, Люксембург, Словаччина та Туреччина. Більшість країн зазначають, що це вимушений крок, причина якого – жорстка економія бюджетних коштів, адже криза – не час для розваг. Туреччина ж бойкотує конкурс, бо вважає несправедливими правила голосування.