Понад сто тарілок, виконаних у техніці художнього скла майстрами львівської гутної школи, виставлені в експозиції “Дарунки з українською душею”, яка відкрилася в столичному музеї “Духовні скарби України”. Про це повідомляє Gazeta.ua.
Експозицію виставки становлять роботи львівських майстрів Михайла Бокотея, Анатолія Гоголя, Максима Дідика, Анастасії Жук, Назарія Звіра, Людмили Литвин, Лесі Мандрики, Ігоря Мацієвського, Наталії Ошур, Марії Сидорик, Оксани Тарнавської та Володимира Хохлова у рамках програми “Формула розвитку”.
“Як велика українська компанія ми щиро пишаємося, що в нашій країні живуть такі талановиті майстри. І вважаємо своїм обов’язком підтримати цих незвичайних людей, вписавши їхню творчість у нашу повсякденну роботу. Ми прагнемо того, аби наші корпоративні закупівлі (а вони щороку становлять мільярди гривень) стали потужним інструментом розвитку української економіки. Тому почали з маленького, в масштабах СКМ, проекту, що здатний змінити уявлення про корпоративні закупівлі. Ми закуповуватимемо лиш те, що зроблене руками майстрів з українською душею”, – розповіла директор зі зв’язків із громадськістю та комунікацій СКМ Наталія Ємченко.
“Гутне скло переживає непрості часи, але ще живі майстри, готові передати талановитій молоді цю старовинну традицію. На виставці представлені роботи кількох поколінь львівської гутної школи. У рамках цього проекту молоді художники змогли не лише багато попрацювати зі склом, а й скористатися новими техніками та фарбами. Ця нагода трапилася виключно завдяки організаторам цього прекрасного проекту”, – розповів член Національної спілки художників Ігор Мацієвський.
Крім того, на виставці представлені роботи майстринь, що виготовляють м’які іграшки, – ведмедики і сніговики. Їх створили Ганна Браткова та Ірина Анастасєнкова.
Експозиція “Дарунки з українською душею” триватиме до 25 листопада. Вхід безкоштовний.
Зі слів Ігоря Мацієвського, гутне скло – це національне мистецтво з багатою історією. Для гутної справи фінансування особливо важливе, оскільки вона вкрай енерговитратна, а отже – дорога. “Я переконаний, що при належній увазі з боку держави та суспільства гутне скло може стати знаковим для України і конкурувати на світових ринках з відомим муранським. Цей проект дозволить не тільки заробити окремим майстрам, а й популяризує роботи гутників загалом, – веде далі він. – Якщо з’явиться попит на наші вироби, ми зуміємо зберегти багатовікові традиції та багатовікову школу гутної справи, яку відновити, якщо вона буде покинута, стане дуже й дуже важко”.
Виставка “Дарунки з українською душею” є спільним проектом СКМ, медіа-холдингу “Медіа Група Україна” і телеканалу “Україна” в рамках програми з розвитку бізнес-середовища “Формула розвитку”.
Технологія гутного скла, поширена в Галичині у ХVII–ХVIII століттях, використовується й донині. Це техніка вільного видування виробу з розтопленої скляної маси з допомогою склодувної трубки. Робота майстра-склодува, який видуває і формує скломасу, потребує віртуозності та швидкої реакції, знання матеріалу та особливого вміння втілити творчий задум.