Найкраще для малечі

За звання “Дитячої книги року” змагається одразу чотири львівські видання

За звання “Дитячої книги року” змагається одразу чотири львівські видання

Літературна нагорода “Книга року BBC” за 7 років існування (із 2005-го) стала не лише хорошою традицією та приємною відзнакою для наших авторів, але й однією з найавторитетніших премій в українській літературі.  Тож новин від Британської телерадіомовної корпорації (Бі-Бі-Сі), яка власне її й присуджує, чекали цього року з нетерпінням. І, як виявилося, не даремно, адже у 2012 році до дорослої “Книги року ВВС” завдяки співпраці з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) додалася ще й дитяча. “Цей конкурс є однією з найпрестижніших подій в українському літературному світі. Ми надзвичайно пишаємося тим, що з цього року автори дитячих книжок змагатимуться в окремій категорії, що дасть їм більше шансів привернути до себе увагу”, – каже головний редактор ВВС Україна Ніна Кур’ята. Директор із комунікацій ЄБРР Джонатан Чарльз також покладає чималі надії на цю співпрацю: “Ми радіємо нагоді посприяти популяризації української літератури серед сучасних та майбутніх поколінь читачів”.

Усі книги на конкурс номінують видавництва, а вже з них журі визначає переможця. За звання кращого щорічно змагаються не більше ніж три твори від одного видавця, що опублікували упродовж останнього року (між львівськими книжковими Форумами). Винятком з цих правил можуть стати лише колишні володарі “Книги року ВВС” – вони мають право додатково номінувати одну книгу автора-переможця. Зі всіх поданих на розгляд творів журі визначає “короткий список” фіналістів із п’яти або менше видатних книжок. Автора кращої з них щорічно у грудні винагороджують премією в розмірі 1000 британських фунтів. 

До “довгого списку” дитячої літератури увійшли 8 номінантів, половина із яких побачили світ у львівських видавництвах. Йдеться про три твори від фаворита цьогорічного літературно-видавничого світу “Видавництва Старого Лева” та ще один, представлений на конкурсі “Аверсом”. Їм доведеться змагатися із трьома книгами столичних видавництв “Грані-Т” (2 видання) і “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА” (1 видання) та одним представником вінницької “Тези”.

Оцінюватиме “дитячих” номінантів те ж журі, що й твори для дорослих. Це професор Києво-Могилянської академії Віра Агеєва; телеведуча та депутат українського парламенту Ольга Герасим’юк; головний редактор ВВС Україна Ніна Кур’ята; письменниця, радник ЄБРР з питань культури Світлана Пиркало; директор видавництва “Смолоскип” Ростислав Семків та журналіст інтернет-видання “Українська правда” Павло Солодько.

Аби ознайомити наших читачів із наймоднішими новинками дитячої літератури, сьогодні “Пошта” розповідає про кожного представника “довгого списку” дитячої номінації “Книга року BBC”.

Видавництво “Аверс” презентує книгу Світлани Прудник “Як знайшлися літери”:

Літери не завжди жили в книжках. А де? Про це ви дізнаєтеся з веселої казки Світлани Прудник “Як знайшлися літери”, що містить безліч пригод. А почалися вони з літери А, яка загубилася. Поки вона шукала свою домівку, у неї з’явилися подружки. Вони разом мандрували, пізнавали світ довкола, вчилися дружити. Букви зрозуміли: гуртом і долати труднощі, і боятися гущавини, і класти ведмедеві сни під подушку веселіше. Тому й вирішили жити в гніздечку, яке назвали “абеткою”.

Книжка не лише про літери, вона ще й про ґречність без гречаної каші, холодність холодного вітру й чорного лелеку, якого ніхто не питає, чи до осені далеко... У ній читач знайде багато ІЩЕЧОГОСЬ.

Подорожувати казкою маленькому читачу можна і самому, і гуртом: з мамою чи татом, бабусею чи дідусем. Мандрувати буде затишніше разом, родиною, як буквам у гніздечку-абетці. Так дитина змалечку подружиться з літерами, що поведуть її у світ рідної мови. Коли знайшлися всі літери, з’явилася і казка про них. 

 

“Видавництво Старого Лева” презентує книгу Сергія Гридіна “Федько у пошуках чупакабри”:

Хто в дитинстві не мріяв про скарби? Хто не ховався від жаху під ковдру у темній кімнаті, слухаючи страшні оповідки? У кого не бігали мурашки по шкірі від передчуття зустрічі з невідомим? Це був ти!? Тоді саме для тебе ця книга!

Третя історія про неймовірні пригоди Федька – справжнісінького, зовсім не підступного, а кумедного та дуже милого комп’ютерного вірусу. Куди цього разу занесе Федька разом із його незмінними друзями-школярами?

Познайомся з новими героями, поринь у вир пригод РЕАЛЬНОГО світу! 

“Видавництво Старого Лева” презентує книгу Ольги Русіної “Сестричка”:
Із молодшою сестрою буває ой як непросто. Особливо, коли між сестрами різниця у п’ять років. І коли в молодшу сестричку Ксеню разом з її друзями Мартою і Артемом вселяються такі бісики капості і витівок, які дорослим і не снилися, старшій сестрі не залишається нічого іншого, як написати про це книжку.
На момент написання твору його авторці було 15 років. Оля Русіна з дитинства любила вигадувати усілякі історії, переважно використовуючи їх як казки на ніч для молодшої сестри. Пізніше, спостерігаючи за сестрою та її друзями, почала записувати побачене у невеликих оповіданнях, додаючи іноді щось із власного дитинства.
З часом історій назбиралося на цілу книжку, що вийшла друком у “Видавництві Старого Лева”. За літо 2012 року “Сестричка” стала найпопулярнішою книгою в серії “Обережно: дівчатка!”.
 
Видавництво “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА” презентує книгу Володимира Рутківського “Сторожова застава”:
Нова повість неперевершеного майстра українського дитячого історичного роману Володимира Рутківського присвячена героїчним та маловідомим сторінкам нашого прадавнього минулого.
П’ятикласник Вітько Бубненко якимось дивом потрапляє у 1097-й рік, де разом зі славетними пра­українськими богатирями Іллею Муромцем, Олешком Поповичем та Добринею захищає рубежі нашої землі, тобто землі Руської.

 
“Видавництво Старого Лева” презентує книгу Оксани Сайко “Новенька”:
Героям Оксани Сайко доводиться (інколи вперше в житті і часто в драматичних ситуаціях) робити рішучий вибір на користь добра або зла.
Так вони пізнають людей і пізнають себе.
Які методи можна застосовувати у боротьбі за перемогу в конкурсі краси? Що робити, коли товариш в біді – бігти по дорослих чи намагатися рятувати самому? Чим “віддячити” не надто доброзичливому учителеві – осудом чи співчуттям?..
 
Видавництво “Теза” презентує книгу Олександра Есаулова “Зоряна електричка”:
Товаришувати з говірким котом, мандрувати у часі, заввиграшки діставатися зоряною електричкою в іншу галактику до бабуні...
Вигадка? Авжеж, вигадка.
Але уважний читач знайде у цій книжці і багато правди. Жорстокої, розумної, безглуздої, брехливої… Правда буває різною. Адже коли кажуть, що саме це і є правда, то зовсім не означає, що так воно і є. І навпаки, коли говорять, що це – облудна і суцільна вигадка, то зовсім не означає, що це неправда.
Заплуталися? Та я й сам не дуже далекий від цього. Тож почитаємо, а там якось розберемося, що у цій книжці автор прибрехав, а що є чистісінькою правдою…
 
Видавництво “Грані-Т” презентує книгу Лесі Ворониної “Таємне Товариство Боягузів та Брехунів”:
Одного разу звичайнісінький хлопчина, навколо якого все було похмурим і буденним, захворів. Проте хвороба виявилася геть не звичайною і, якщо чесно, навіть дуже захоплюючою. Не треба викликати лікаря, не треба пити ліків і лежати в ліжку, а краще віддатися їй сповна, адже ця хвороба – пригодоманія!
Перший симптом – поява чудернацьких предметів, часових та просторових переходів на рідній і давно знайомій вулиці.
Другий симптом – найрідніші люди, мама з татом і бабуся, виявляються супергероями, які мають родинні таємниці, передані їм з давніх часів.
І, нарешті, третій симптом – така блискавична швидкість подій, що зупинити чи перервати їх неможливо. Та й не треба, адже, перш ніж рятувати світ від прибульців-синьомордів, потрібно ретельно попрацювати над собою – пройти випробування, позбутися страхів, стати сміливим і приготуватися до карколомних пригод.
Динамічні та захоплюючі повісті відомої письменниці Лесі Ворониної принесуть пригодоманію в кожну українську родину. Тоді буденність відступить, а див значно побільшає. 
 
Видавництво “Грані-Т” презентує книгу Івана Андрусяка “Вісім днів із життя Бурундука”:
Кому ж не хочеться бути героєм класу, а може, й усієї школи?! Краще, ніж інші, стрибати через козла і лазити по канату, забивати хвацькі голи й не боятися навіть директора… Тоді хлопці завжди братимуть тебе в команду, а головне – ніхто з тебе не насміхатиметься й не називатиме образливим прізвиськом. А може, навіть ота задерихвістка з паралельного класу – кісочки-бантики-сюсі-пусі – зверне на тебе увагу…
Але на що ти готовий для того, щоб усього цього досягти?!
Нова повість одного з найулюбленіших письменників української дітвори Івана Андрусяка – це сповнена огнеметного гумору та тонкого розуміння дитячої психології історія про реальні проблеми, які хвилюють сучасних школярів.
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7770 / 1.66MB / SQL:{query_count}