У Львівському музеї історії релігії (площа Музейна, 1) до кінця листопада львів’яни та гості міста зможуть оглянути виставку “Життя моє”.

Йдеться про частину колекції (50 робіт) повоєнного польського еміграційного живопису, зібраної отцем Альфонсом Жезнічкою. “Проживаючи у Франції, в маленькому містечку Водрикур, він у душі залишався відданим своєму народу. Поруч зі священицькою послугою пасією отця стало мистецтво. Навколо нього гуртувалися польські митці, котрі у повоєнний час залишали свій рідний край, не знаходячи там умов для творчої праці, – розповіла організатор виставки Ельжбета Ратайчак. – Альфонс Жезнічка піклувався ними, підтримуючи духовно і матеріально: купував у них картини і забезпечував фарбами. Цікавився не лише самими картинами, а процесом їх творення, часто відвідував художні галереї, брав участь в аукціонах.”

Отак, потроху, отець почав збирати свою колекцію. Спочатку вона складалась із полотен польських професійних художників, що творили після Другої світової війни у Франції та Бельгії. Згодом колекцію поповнили твори французьких, бельгійських, німецьких майстрів. Після виходу на пенсію у 1996 році Альфонс Жезнічка подарував свою, на той час уже немаленьку збірку Музеєві-замку Гурків у місті Шамотулах. З того часу колекція місіонера-облата експонувалася в Брюсселі, Познані, Торуні, Ольштині і от тепер ще й у нашому місті. Половину львівської експозиці займають роботи актора, поета, випускника Брюссельської художньої академії Ромуальда Мальковського. Також тут представлені портрети і пейзажі Ришарда Онишкевича, абстракція Зиґмунда Паска, вітражні проекти Альфреда Марського та живописні роботи інших знаних художників.

Львівська виставка картин, зібраних Альфонсом Жезнічкою, організована в рамках транскордонної співпраці між Шамотульським Музеєм-замком Гурків та Львівським музеєм історії релігії триватиме до кінця листопада. Згодом ці картини можна буде оглянути і в Червоноградській філії музею історії релігії.