У залі київської Національної опери в суботу, 20 жовтня, відкрили щорічний кінофестиваль “Молодість”. Першим фільмом 42-го фестивалю стала відреставрована німа кіноробота ‘’Шкурник’’, знята в 1929 році Миколою Шпиковським. Музичним оформленням для кінострічки стали твори, спеціально створені до цієї події симфонічним оркестром.
Кінофестиваль триватиме у столиці до 28 жовтня. За цей час на його подіях, заходах та кінопоказах буде продемонстровано три сотні кінострічок. У Міжнародній конкурсній програмі 42-ї “Молодості” загалом представлено 54 фільми. Вона складається із трьох частин – студентський фільм, “короткий метр” та повнометражка. Національний конкурс, до якого увійшло 26 кінострічок, представить ігрові й документальні українські короткометражні фільми, зняті в 2011-2012 роках. Поза конкурсом буде показано 218 кінокартин, серед яких українські прем’єри, учасники та призери головних кінофестивалів світу, спецпрограма кіношколи FAMU від Празької академії мистецтв, п’ять ретроспективних показів, експортну програма найбільшого в Росії фестивалю відеопоезії “П’ята Нога”, сучасне ЛГБТ-кіно, підбірку із різноманітними сценаріями кінця світу і ще чимало цікавинок.
Усі події 42-ї “Молодості” проходитимуть в шести локаціях столиці. Покази Міжнародного та Національного конкурсів, позаконкурсних програм, фестивальні прем’єри, професійні коктейль-дрінки та прес-конференції відбуватимуться в культурному центрі “Кінотеатр Київ”(вул. Велика Васильківська, 19), довгі ночі “короткого метру”, повторні покази позаконкурсної програми, програма ЛГБТ-кіно “Санні Банні” – у кінотеатрі “Жовтень”(вул. Костянтинівська, 26), покази студентського та короткометражного конкурсів, ретроспективи та кінострічки позаконкурсної секції – в “Кінопанорамі”(вул. Шота Руставелі, 19). На новинки позаконкурсної програми запрошує “Київська Русь”(вул. Артема, 93), покази позаконкурсних програм та ретроспектив – “Кінопалац”( вул. Інститутська, 1). А у Домі освіти і культури “Майстер клас”(вул. Лаврська, 16а) впродовж усього фестивалю триватиме серія майстер-класів Molodist Talent Workshop.
Кращі серед конкурсних робіт обиратиме чотири спец-журі: міжнародне, федерації кінопреси FIPRESCI, екуменічне та журі Національного конкурсу. Саме ці спеціалісти присудять одному із фільмів гран-прі, чотири конкурсні призи і нагороди для спец програм. Володар головного призу отримає грошову винагороду у розмірі 10 тисяч доларів і статуетку “Скіфський олень”, яка є символом кінофестивалю. Переможці у кожній із конкурсних категорій стануть власниками 2,5 тисячі доларів, а найкращому молодому актору МКФ “Молодість” вручать приз імені Іва Монтана – почесний диплом і 1 тисячу євро.
Головна мета “Молодості” – сприяти розвитку молодого кіно. До конкурсної програми кращого студентського фільму увійшла 21 стрічка із 19 країн світу. Серед них є одна українська робота – 15-хвилинка “Очерет” (на фото) Руслана Батицького (2011).