Новини культури: телеграф

Попит на українців

Твори Олега Тістоли, Олександра Животкова та Макса Вітика продали на аукціонах у столиці Великобританії. Зокрема, 11 жовтня на аукціоні сучасного мистецтва у домі Phillips de Pury&Co представили роботу Олега Тістоли, якого вважають найдорожчим українським художником. Одну з картин із нової серії “Чужі” продали за 20 тисяч доларів.
Цього ж дня відбулись торги сучасного мистецтва і дизайну в аукціонному домі Bonhams, в якому також взяли участь роботи двох українців. Отож, “Дика ваза” Макса Вітика була продана за 12 тисяч доларів, а  роботу №2  із серії “Біблійні тексти” знаменитого українського художника Олександра Животкова новий власник придбав за 8 тисяч доларів.
Варто нагадати, що минулого року на аукціоні Phillips de Pury & Co було продано дві роботи нашого художника Анатолія Криволапа, які почергово встановлювали світовий рекорд для українського мистецтва. Так, 13 травня в Нью-Йорку його “Степ” продали за 98,5 тисяч доларів, а вже у жовтні в Лондоні робота “Кінь.Ніч” пішла з молотка за 124,343 тисяч доларів.

Мо Ян взяв літературного “Нобеля”

Лауреатом Нобелівської премії з літератури 2012 року став китайський письменник Мо Ян, який “із галлюцинаторним реалізмом об’єднує народні казки, історію та сучасність”. Про це повідомляється на офіційному сайті Нобелівської премії.
За прогнозами букмекерів Мо Янь був на другому місці, поступаючись лише Харукі Муракамі.
Журі порівняло літературні світи переможця з роботами Фолкнера і Маркеса і відзначило, що прозаїк орієнтується у своїх творах на давню китайську літературу і фольклорну традицію.
Нобелівську премію вперше присуджують письменнику з КНР. У 2000 році лауреатом ставав китайський прозаїк Гао Сінцзянь, який, однак, живе в Парижі і має французьке громадянство.
За першим романом Мо Яня, “Червоний гаолян”, який розповідає про Китай 1920-х і війни з Японією, був знятий однойменний художній фільм, що став дебютом режисера Чжана Імоу і виграв у 1988 році Берлінале. В офіційному твіттері Нобелівський комітет окремо порекомендував другий роман Мо Яня “Часникові балади”. 
Розмір премії складає близько 1,1 мільйона доларів США.
Мо Янь – сучасний китайський письменник, почесний доктор філології Відкритого університету Гонконгу. Справжнє ім’я автора – Гуань Моє, а Мо Янь – це псевдонім, який у перекладі з китайської означає “мовчи”. 
Твори письменника перекладені більш ніж десятьма мовами, включаючи англійську, французьку, німецьку та норвезьку. Російською Мо Янь перекладали лише уривками, а українською не перекладали взагалі.

Наші в Італї

12 жовтня в Театрі Верді в Порденоне (Італія) в рамках ретроспективи фільмів Анни Стен на Фестивалі німого кіно Le Giornate del Cinema Muto Національний центр Олександра Довженка представив відреставровану в 2011 році версію фільму “Провокатор” (1927) видатного українського кінорежисера Віктора Туріна. Le Giornate del Cinema Muto di Pordenone (Pordenone Silent Film Festival) – найбільший у світі фестиваль німого кіно. Цього року в рамках фестивалю представили повну ретроспективу німих фільмів за участю зірки радянського, європейського та американського кінематографу Анни Стен.
Фільм “Провокатор” (1927) українського кінорежисера Віктора Туріна, відомого за авангардистським шедевром “Турксиб” – єдиний фільм за участі Анни Стен, створений в Україні (на Ялтинській кіностудії). Довгий час він не зазначався в міжнародних фільмографіях актриси. У 2011 році картину було відреставровано на базі Національної кіностудії ім. О. Довженка. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5238 / 1.56MB / SQL:{query_count}